آموزش های آرایشی, زیبایی

زیبایی دندان و رابطه آن با جذابیت. 16 نکته و راه ساده برای حفظ سفیدی دندان

زیبایی دندان و رابطه آن با جذابیت

زیبایی دندان تأثیر مستقیم روی زیبایی و جذابیت ظاهری داره. تحقیقات جهانی که درباره زیبایی و جذابیت صورت انجام شده، این مطلب رو کاملا تصدیق می کنه. به همین دلیل امروزه بیش از هر زمان دیگری بخش بهداشت و زیبایی یک صنعت چند میلیارد دلاری رو به خودش اختصاص می ده. معمولا اینطور اثبات شده که مفهوم زیبایی و جذابیت یک مفهوم کاملا ذهنی و به نوعی نسبی هست. اما همه ما یک لبخند سفید و مرواریدی را بیش از هر لبخند دیگری زیبا می دونیم. احتمالا باید براتون جالب باشه که بدونید همه مردم جهان درباره این مسئله با هم توافق دارند.

داشتن زیبایی و جذابیت ظاهری این روزها بیش از هر زمان دیگری برای مردم مهم شده. برای همین هم من یک مقاله جامع درباره زیبایی و جذابیت نوشتم. سعی کردم در مقاله زیبایی و جذابیت در خانم ها با آرایش یا بدون آرایش همه فاکتورهای زیبایی که در مجله های معتبر زیبایی جهان بهش اشاره بود رو جمع آوری کنم. بنابراین از این بابت خیالتون راحت باشه که با خوندن مقاله ها در لیلیت مد در حال خوندن تحقیقات جهانی هستید. پیشنهاد می کنم خوندن مقاله زیبایی و جذابیت در خانم ها با آرایش یا بدون آرایش رو از دست ندید.

در مقاله زیبایی و جذابیت برای خانم ها این موضوع اثبات شد که زیبایی ظاهری از پل سلامتی پوست، مو و دندان عبور می کنه. همونجا من بهتون قول دادم که درباره هر سه این موضوعات مقاله های جامعی براتون بنویسم.

برای خوندن مقاله های پوست و مو می تونید از لینک های زیر استفاده کنید:

زیبایی پوست و هر نکته ای که درباره آن باید بدانید.

زیبایی مو و هر نکته ای که درباره حفظ آن باید بدانید.

در این مقاله هم نوبت به نوشتن درباره زیبایی دندان رسیده که درباره سوالات زیر مطالب مهمی رو براتون از مجله های زیبایی جهان گردآوری کردم:

لیلیت مد یک مجله زیبایی نیست اما هدفش اینه به سوالات مهم خانم ها جواب بده. قرارمون در لیلیت مد احترام گذاشتن به خودمون هست. برای اینکه می خواهیم با وقت گذاشتن برای خودمون به خودمون احترام بگذاریم و زندگی بهتری برای خودمون بسازیم. پس بریم سراغ جواب سوالاتمون درباره زیبایی دندان.

زیبایی دندان چه تأثیرات مهمی روی زندگی می گذارد؟

شما چقدر به زیبایی دندان ها اهمیت میدید؟ آمارها نشون میده در هر جای جهان که باشید یک لبخند سفید و زیبا میتونه در ایجاد رابطه تأثیر بسزایی بگذاره. شاید براتون جالب باشه که بدونید زیبایی دندان در کشورهای مختلف نشانه های خاصی رو برای اطرافیان داره. مثلا در انگلیس داشتن دندانهای سفیدتر نشانه جوانی، جذابیت و درآمد بالا است. اما در کل به نظر می رسه بخش قابل توجهی از مردم فکر می کنند داشتن دندان صاف به معنای موفقیت، هوشمندی و جذابیت بیشتر است.

حتما بخوانید
5 روش درمان خانگی موهای وز + پیشگیری - مراقبت از مو خانم ها

به هر حال زیبایی دندان در کشور ما هم اهمیت زیادی به خودش گرفته و به نظر می رسه به همین دلیل هم هست که اکثر سلبریتی ها عملیات خاصی روی دندان ها و زیبایی دندانشون انجام می دهند.

با انجام چه کارهایی می تونیم زیبایی دندان هامون رو بهبود ببخشیم

بهترین کار برای بهبود بخشیدن به زیبایی دندان اینِ که از دندان هامون مراقبت کنیم. 10 توصیه مهم برای مراقبت از دندان و زیبایی اون ها وجود داره که میتونید بهشون عمل کنید:

مسواک بزنید

مسواک بزنید

1. حداقل روزی دو بار مسواک بزنید

بهترین زمان مسواک زدن بعد از غذا است. برای دسترسی بهتر به دندانهای پشتی، مسواکی با سر کوچک انتخاب کنید.

2. از خمیر دندانهای حاوی فلوراید استفاده کنید.

فلوراید به سخت شدن مینای دندان کمک می کند و خطر پوسیدگی دندان را کاهش می دهد.

3. کامل مسواک بزنید

مسواک زدن دندان باید بین دو تا سه دقیقه طول بکشد.

4. هر روز نخ دندان بکشید

نخ دندان را با حرکت اره مانند و به شکل آهسته و آرام لای دندان ها بکشید.

5. کمتر نوشیدنی های اسیدی بنوشید

استفاده از نوشیدنی های اسیدی مثل نوشابه ها و آب میوه ها و دوغ های گازدار را کمتر کنید. اسیدهای غذایی مواد دندان را نرم کرده و مواد معدنی موجود در مینای دندان را حل می کنند و باعث ایجاد سوراخ (حفره یا پوسیدگی) می شوند. در موارد شدیدتر، ممکن است دندانها تا انتهای لثه خورده شوند.

6. کمتر خوراکی های شیرین بخورید

باکتری های موجود در پلاک دندانی قندها را به اسید تبدیل می کنند.

از دندان های خود محافظت کنید

از دندان های خود محافظت کنید

7. از دندان های خود در برابر ضربه و آسیب محافظت کنید

هنگام ورزش از محافظ دهان یا کلاه ایمنی تمام رخ استفاده کنید.

8. اگر دندان کشیده شده دارید آن را نجات دهید

در صورت امکان، دندان را در جای خود (درون دهان) نگه دارید و فورا به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر این امکان وجود نداره، دندان را با پلاستیک بپیچید یا آن را درون شیر قرار بدید و بلافاصله به دندانپزشک مراجعه کنید.

9. از دندان ها فقط برای جویدن استفاده کنید

اگر از دندان هاتون برای شکستن آجیل، باز کردن سر بطری ها یا پاره کردن بسته بندی ها استفاده می کنید، باعث میشید دندان هاتون خرد شوند یا حتی بشکنند.

10. برای معاینات منظم به دندان پزشک مراجعه کنید

به طور کلی هر شش ماه یکبار و یا در هر سال یکبار باید به دندان پزشک مراجعه کنیم اما در صورت داشتن مشکل دندانی مثل  دندان درد یا خونریزی لثه باید فورا به دندانپزشک مراجعه کنیمو از درمان های خانگی پرهیز کنیم.

روش های طبیعی برای سفیدی دندان

روش های طبیعی برای سفیدی دندان

روش های طبیعی یا درمان های خانگی برای سفیدی و زیبایی دندان

6 راه ساده وجود داره که با انجام دادن و رعایت کردنشون میتونیم زیبایی دندان هامون رو حفظ کنیم و دندان هامون رو سفید نگه داریم:

  1. روغن مالیدن روی دندان ها برای حفظ زیبایی دندان
حتما بخوانید
زیبایی بدون آرایش – 10 نکته عالی برای داشتن زیبایی بدون آرایش

روغن نارگیل وقتی روی دندان قرار بگیره باعث میشه روغنی که در دهان وجود داره و حاوی باکتری هست از بین بره البته فقط به مدت 15-20 دقیقه. اگه این کار رو به صورت منظم و روزانه انجام بدید باعث میشه پلاک دندان کاهش پیدا کنه و دندان های شما رو روشن کنه.

  1. با جوش شیرین مسواک بزنید

مسواک زدن با خمیر تهیه شده با جوش شیرین و آب می تونه باکتری های موجود در دهان شما رو کاهش بده و لکه های سطح دندان رو از بین ببرد. در نتیجه زیبایی دندان و سفیدی آن ها حفظ میشه.

  1. از پراکسید هیدروژن استفاده کنید

پراکسید هیدروژن یک ماده سفید کننده طبیعیِ و می تونه باکتری های موجود در دهان شما رو از بین ببره. می تونید از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید یا آن را با جوش شیرین مخلوط کنید تا یک خمیر دندان سفید کننده ایجاد بشه. این خمیر سفید کننده زیبایی دندان رو به طور طبیعی به شما هدیه میده.

  1. میوه و سبزیجات بخورید

بعضی از میوه ها ممکنِ خاصیتی داشته باشند که به سفید شدن دندان کمک کنه. پس به طور مرتب میوه و سبزیجات خام مصرف کنید تا به پاک شدن پلاک و روشن نگه داشتن دندان ها کمک بشه.

  1. قبل از بروز لکه های دندان پیشگیری کنید

یک رژیم غذایی سالم با کلسیم کافی می تونه از زرد شدن دندان های شما جلوگیری کنه. مسواک زدن بلافاصله بعد از خوردن غذا  می تونه به پیشگیری از ایجاد لکه روی دندان کمک کنه. در نتیجه زیبایی دندان تا مدتها بدون هیچگونه عمل خاصی حفظ میشه.

  1. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را دست کم نگیرید

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه، همراه با جرم گیری منظم در مطب دندانپزشکی، از تجمع پلاک های زرد روی دندان شما جلوگیری می کنه.

 

لیلیت مد و زیبایی

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی است. بیش از اون فضایی است برای خانم های خوب ایرانی. زیبایی و نکات مربوط به زیبایی برای خانم ها پر اهمیتِ، به همین دلیل هم یکی از دسته بندی های اصلی مجله لیلیت رو به خودش اختصاص داده.

راستی لیلیت مد یک فضای مخصوص خانم هاست. ما در لیلیت مد کاری کردیم که خانم ها کنار هم جمع بشن و هر کس برای خودش یک پنل کاربری داشته باشه. این پنل کاربری یک کیف پول برای شما ایجاد میکنه که میتونید با اون از لیلیت شاپ خرید کنید.

سرزمین لیلیت دقیقا جاییِ که شما رو به یکی از اعضای لیلیت مد تبدیل میکنه و به شما یک کیف پول شارژ شده هدیه میده تا بتونید اولین خریدتون رو از فروشگاه لیلیت مد که اسمش لیلیت شاپ هست انجام بدید و کیفش رو ببرید. ما در لیلیت مد برای شما احترام زیادی قائل هستیم و از شما می خوایم شما هم برای خودتون احترام قائل باشید و بهترین ها رو برای خودتون انتخاب کنید.

 

 

______________________________

منابع:

How Cosmetic Dentistry Can Positively Impact Your Life

10 tips to look after your teeth

6 Simple Ways to Naturally Whiten Your Teeth at Home

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *