مد و فشن

لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل – راهنمای انتخاب لباس

لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل

لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل رو چطوری انتخاب کنیم؟ این سوال بیشتر خانم هاییِ که دلشون میخواد فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی خودشون رو جذاب تر نشون بدند. برای جواب دادن به این سوال اینجا در این مقاله می خونید که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. خوشحالیم که به سوال های مخصوص خانم ها جواب میدیم. من در تیم لیلیت مد تمام تلاشم رو می کنم که برای سوالات مهم خانم های ایرانی یک منبع موثق پیدا کنم. برای همین برای نوشتن این مقاله هم مثل همه مقاله هایی که در مجله لیلیت مد نوشته شده از یک منبع موثق استفاده شده. لینک مجله معتبر جهانی در زمینه مد و فشن رو انتهای این مقاله گذاشتم تا بتونید به اون دسترسی داشته باشید.

لیلیت مد یک مجله مد و فشن نیست و ادعایی هم در این زمینه نداره. تیم لیلیت مد در تلاشِ فضایی امن و مطمئن برای خانم ها بسازه تا با خیال راحت جواب سوالاتشون رو پیدا کنند و از وقت گذروندن در مجله و فروشگاه لیلیت مد لذت ببرند. پس بریم سراغ اصل مطلب!

 

فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل چه ویژگی هایی دارد؟

فرم بدنی که به شکل ورزشکاری باشد به شکل مستطیل هم معروف است. تصویر بالا رو ببینید. اگر فرم بدن شما به شکل ورزشکاری یا مستطیلی باشد، بدن شما دارای این ویژگی هاست:

 • شما اصلا منحنی نیستید(قسمت های مختلف بدنتون دارای انحنا نیست).
 • اندازه شانه و ران شما تقریباً یکسان است.
 • کمر شما خیلی کوچک یا مشخص نیست، بلکه کاملا بالا و پایین آن به شکل مستطیل یکسان دیده می شود.
 • وزن شما به طور مساوی در بدن پخش شده است.

خب حالا که می دونید دارای فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی هستید بریم ببینیم چه لباس هایی برای این فرم بدن مناسب هست.

 

راهنمای انتخاب لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل

فرم بدن شما نشان دهنده یک بدن قوی، متعادل و همه چیز تمام است. فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی تقریبا تنها فرم بدنی است که هر نوع لباسی برایش برازنده و زیباست. نکته بسیار ویژه ای که لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری دارد این است که لباس هایی که با آن ها راحت هستید همان لباس هایی هستن که با آن ها زیبا دیده می شوید.

لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی دقیقا لباسی است که به متعادل تر دیده شدن اندام شما کمک کنه. اگه سرشانه های پهنی دارید با برجسته کردن پاها و انحناهای دیگه بدن میتونید اندامتون رو متعادل تر کنید.

به هر حال 5 توصیه زیر به شما کمک می کند تا زیبایی های اندام ورزشکاری خود رو بیشتر به رخ بکشید و تا می تونید زیباتر جلوه کنید:

 

1. از قسمت بالاتنه شروع کنید

شما یک هیکل ورزشکاری و عضلانی دارید پس از قدرت و جاذبه اندامتون استفاده کنید. لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی برای بالا تنه با نشان دادن بازوهای خوش فرم و یک کمر متناسب زیبایی اندام را به نمایش می گذاره. در هر حال برای نشون دادن نقاط قوت اندام ورزشکاری یا مستطیلی بالاتنه خود یعنی بازوها، سرشانه ها و کمر این مدل لباس ها را امتحان کنید:

 • تاپ هایی که بند دور گردنی دارند
 • تاپ های پشت ضربدری
 • لباس هایی که یقه گرد و ساده دارند و تا استخوان یقه شما رو به نمایش می گذارند.
 • لباس های دکلته و نیم تنه کاپ سینه (هر چیزی که روی شانه های شما بند نداشته باشه)
حتما بخوانید
کیف لوازم آرایش کوچک؛ 5 ایده مخصوص خانم های شیک و خاص پسند

اگر هیکل و فرم بدن شما ورزشکاری رو به منحنی است هر قسمت از بالاتنه که دوست دارید را به رخ بکشید. بازوها، استخوان یقه، شانه ها. اما اگه ترجیح میدید شانه های خود را بپوشونید و کمتر در معرض دید باشند یا اینکه دوست دارید گردنتون بلندتر دیده بشه از یقه های گرد، لبه دوزی و تزئین شده و یا یقه های هفتی شکل استفاده کنید. البته یکی دیگر از لباس مناسب اندام ورزشکاری یا مستطیلی پلیورها یا تاپ های یقه اسکی دار هست. تاپ ها و لباس های شبی که پشت بازدارند بسیار برای اندام شما برازنده هستند. بالاتنه های بند پشت گردنی رو فراموش نکنید که روی اندام شما بینظیرند.

طول آستین مناسب برای اندام ورزشکاری یا مستطیلی: انتخاب با شماست. اگه بازوهاتون رودوست دارید اون ها رو بدون پوشش بگذارید. اگه دوست دارید بازوهاتون رو بپوشونید آستین های با طول سه ربع بسیار مناسب اندام ورزشکاری شماست.

و در نهایت برای انتخاب لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی در قسمت بالا تنه، اگه دوست دارید میتونید کمی انحنا به کمرتون اضافه کنید. تاپ هایی بپوشید که در قسمت کمر جمع می شوند یا چین می خورند. یا اینکه از یک کمربند در قسمت کمر استفاده کنید، کمربند باعث میشه توهم انحنا در چشم بیننده ایجاد بشه و کمرتون رو با انحنا ببینه.

 

2. انتخاب ژاکت، کت و یا لایه بیرونی بالاتنه

کت ها، مانتوها، اُورکت های کلاسیک و دو طرف دکمه دار، ژاکت های بامبری و مانتوهای شلوغ و گل دار روی اندام شما بی نظیر است. اگر لاغر هستید و دوست دارید در قسمت کمرتون کمی تپل به نظر برسید می تونید از مانتوهایی یا روپوش و کت هایی استفاده کنید که در قسمت کمر برش خورده اند. یا اینکه در قسمت کمر کش خورده باشند و به نوعی چین دار باشند. اینطوری در قسمت کمر تپل تر از چیزی که هستید به نظر می رسید و اگر لاغر هستید بسیار هم عالی است.

اما اگه دوست دارید کمرتون رو باریک تر از اندازه ای که هست نشون بدید سعی کنید در قسمت پایین مانتوها یا کت ها دقیقا جایی که روی زانو قرار می گیرند برش دار باشند.

 

3. لباس های مجلسی، لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل

جالبِ بدونید که وقتی صحبت از لباس مجلسی میشه همیشه اون لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی است. بنابراین حق انتخاب با شماست. کدوم قسمت بدنتون رو بیشتر دوست دارید. هر بخشی از اندامتون رو که بیشتر دوست دارید برجسته تر کنید و به رخ بکشید. شما این شانس رو دارید که انتخاب کنید.

اگه از پاهاتون خوشتون میاد لباس های کوتاه بپوشید و ران های عضله ای زیباتون رو به نمایش بگذارید. اگه دوست دارید در بالاتنه بدرخشید دکلته بپوشید (با سوتینی که سینه هاتون رو به سمت بالا فشار بده). یا اینکه پیراهن هایی بپوشید که یقه اون ها به شکل یک هفت بزرگ تا بالای ناف کشیده شده و از وسط برجستگی سینه ها رو به نمایش می گذاره.

اگه از لباس های راحت تر بیشتر خوشتون میاد و لباس های راحت و ساده رو می پسندید یک پیراهن ساده بپوشید که پشتش باز باشد. اندازه بلندی دامن رو خودتون انتخاب کنید. هر مدل که دوست داشته باشید به اندام ورزشکاری یا مستطیلی شکل شما میاد.

حتما بخوانید
فرم بدن شما چیست؟ راهنمای انتخاب لباس مناسب فرم بدن

پوشیدن کفشهای پاشنه دار همیشه برای شما زیباست. هر بخش از بدنتون رو که دوست دارید باریک تر به نظر برسه در اون قسمت لباس هاتون رو تیره تر انتخاب کنید. لباس های طرح راه راهی هم میتونه برای این منظور انتخاب جذاب و مناسبی باشه. در نهایت اگه دوست دارید کمر باریک تر به نظر برسید از بستن یک کمربند روی لباس مجلسی تون غافل شید.

 

4. انتخاب مدل های شلوار مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل

لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی برای شلوار چه سبکی است؟ سبک شلوار رو باید طوری انتخاب کنیم که مکمل فرم بالاتنه ما باشه. اگه حس می کنید بالاتنه شما بیش از اندازه ای که دوست دارید شده پس شلواری رو انتخاب کنید که پایین تنه شما رو لاغرتر نشون بده. مثلا انتخاب یک شلوار جین لوله تفنگی یا یک شلوار استرج یا شلوار پارچه ایِ راسته میتونه بسیار مناسب و شیک باشه.

اگه می خواهید بلندتر به نظر برسید کفش های پاشنه بلند به پا کنید. اگه ریز اندام هستید شلوارهایی که پارچه شلوغ دارند یا مدل گشاد و بگ مانند دارند میتونه اندام شما رو متعادل تر نشون بدند. اگه بالا تنه بلندی دارید بد نیست اگه شلوار جین کوتاه رو انتخاب کنید. شلوارهایی که فاق بلندی دارند ممکن است خیلی تنخور راحتی نداشته باشند اما اگر پارچه شون کشی باشه میتونه انتخاب مناسبی برای شما باشه.

 

5. اکسسوری مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل

لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیلی رو انتخاب کردید و حالا نوبت به انتخاب اکسسوری مناسب این فرم بدن رسیده. شما خیلی خوش شانس هستید در انتخاب اکسسوری هم همه چیز به خودتون بستگی داره. اگه می خواهید توجه ها رو به سمت بالا تنه جلب کنید گوشواره های بلند یا گرنبند بلند بندازید و یا یک شال زیبا روی شانه هاتون قرار بدید.

اگه می خواهید دستانتون بلندتر به نظر برسند به جای دستبند چند انگشتر دستتون کنید. اما اگه دستان بلندی دارید می تونید دستبندهای طرح زنجیری بزرگ دستتون کنید.

 

لیلیت مد و مد و فشن

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. اینجا ما قرارِ کنار شما از زندگی لذت ببریم. فضایی که به ما خانم ها اجازه میده با هم نظراتمون رو به اشتراک بگذاریم. کنار هم چیزهای جدید یاد بگیریم. موضوعات مختلفی مثل زیبایی، مد و شن، سبک زندگی و خانه داری رو با هم دنبال کنیم. در واقع در لیلیت مد از موضوعات متنوع مجلات معتبر جهانی با خبر می شیم و چیزهای خوب و جدید یاد می گیریم و جواب سوالات مهممون رو می گیریم. کنار هم خرید می کنیم و از وقت گذروندن لذت می بریم.

راستی میدونستی اعضای لیلیت مد یک کیف پول دارند که هیچ وقت کیف پولشون خالی نمیشه؟ سرزمین لیلیت جاییِ که خانم های خوب و قابل احترام ایرانی دور هم جمع شدند. اگه یکی از اعضای سرزمین لیلیت نیستی همینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کن و عضو شو. بعدش کلی جایزه دریافت می کنی و کیف پولت شارژ میشه تا بتونی با کیف پولت از لیلیت شاپ خرید کنی. زندگی همینقدر ساده زیباست و میشه در لحظه خوشبخت بود و خوش گذروند. همیشه همینقدر حالتون خوب باشه و از زندگی لذت ببرید.

 

 

__________________

منبع:

The Facts About Figure: The Athletic Shape

5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

One thought on “لباس مناسب فرم بدن ورزشکاری یا مستطیل – راهنمای انتخاب لباس

 1. فرید گفت:

  خیلی مفید بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *