دسته‌بندی نشده

13 قدم برای دستیابی به عشق به خود – سبک زندگی سالم خانم ها

عشق به خود

عشق به خود برای خانم ها جزو رفتارهای سالمی است که هر خانم باید بتونه اون رو یاد بگیره و در زندگی به کار ببره. 13 قدم برای رسیدن به عشق به خود وجود داره که بهتره ما خانم ها اون ها رو در زندگی پیاده کنیم. در این مقاله می خونید که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. ما در مجله لیلیت مد در 4 دسته بندی زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مخصوص خانم ها مطلب می نویسیم. با کلیک روی هر دسته میتونید به مطالب این دسته دسترسی پیدا کنید. این مقاله در دسته سبک زندگی لیلیت مد قرار داره.

 

سال گذشته برای من سال سختی بود. من واقعاً با سلامت روانی خود دست و پنجه نرم می کردم و از افسردگی و اضطراب رنج می بردم. با نگاه کردن به دیگر زنان زیبا و موفق، متعجب شدم: آنها چگونه این کار را انجام می دهند؟ آنها چگونه احساس خوبی دارند؟

من می خواستم این موضوع رو بفهمم و می خواستم با زنان دیگری که مثل من می خواستند احساس خوشبختی کنند و می خواهند احساس خوبی داشته باشند به اشتراک بگذارم. با استفاده از انرژی خلاقانه خودم، عزمم رو جزم کردم و به هر منبعی که درباره این موضوع صحبت کرده بود سر زدم. در کنار استفاده از منابع مختلف از زنانی که می دونستم دارند زندگی خوشحالی رو می گذرونند پرسیدم.

در این مسیر به جواب هایی دست پیدا می کردم مثل استفاده از مانترا و عادت های خود مراقبتی. اما هنوز نمی دونستم این دو تا مورد، چی هستند.

آنچه آنها به من گفتند هم انقلابی بود و هم در عین حال کاملاً بی فکر و بداهه گفته می شد. در اینجا 13 دستورالعمل برای عشق به خود آورده شده که در عمل ساده هستند و می تونند فواید بسیاری در وجه های مختلف به ما برسونند. من فهمیدم میتونم آنها رو تمرین کنم، می دونم که تو هم می تونی.

13 قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

1. مقایسه خود را با دیگران متوقف کنید

 • اولین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

ما برای رقابت پذیری اجتماعی شده ایم، بنابراین مقایسه خود با دیگران طبیعی است. اما می تونه خطرناک باشه. چرا که مقایسه خود با هر کس دیگری روی کره زمین هیچ فایده ای نداره چرا که شما فقط یک نفر هستید. بنابراین روی خودتون و سفری که در زندگی در پیش گرفته اید تمرکز کنید. همین که انرژی تون رو به جای اینکه صرف مقایسه خودتون با دیگران کنید صرف رشد خودتون کنید، به تنهایی به شما کمک می کند تا آزاد باشید.

 

2. نگران نظرات دیگران نباشید

 • دومین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

در همین راستا، نگران آنچه جامعه درباره شما فکر می کنه یا انتظار داره نباشید. شما نمی تونید همه رو خوشحال کنید، بنابراین این اتلاف وقت به حساب میاد و فقط سرعت شما رو در رسیدن به بهترین فرد کاهش میده.

 

3. به خود اجازه اشتباه دهید

 • سومین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

از کودکی بارها و بارها به ما گفته شده “هیچ کس کامل نیست و همه اشتباه می کنند.” اما هر چه پیرتر می شویم، فشار بیشتری احساس می کنیم. به خودمون فشار میاریم که هرگز شکست نخوریم. کمی لغزش کنید! اشتباهاتی انجام دهید تا بتونید از آن اشتباهات یاد بگیرید و رشد کنید. گذشته خودتون رو در آغوش بگیرید. شما به طور مداوم در حال تغییر و رشد هستید و از آنچه قبلاً بودید  به آنچه امروز هستید تبدیل شده اید.

حتما بخوانید
روغن اساسی برای تقویت موی خانم ها - 10 مورد مهم و حیات بخش - مراقبت از موی خانم ها

بنابراین، آن صدایی که رو در ذهنتون مدام تکرار میکنه که شما باید کامل باشید فراموش کنید.  اشتباه کنید! بسیاری از اشتباهاتی که ممکنه مرتکب شوید در مقایسه با درسی که ازشون خواهید گرفت بی ارزش هستند.

 

4. به یاد داشته باشید که ارزش شما در ظاهر بدن شما نیست

 • چهارمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

این یک موضوع اساسی است! بسیاری از رفتارها و افکاری که در حال حاضر در جهان حاکمه می خواهند شما رو از این حقیقت قدرتمند منحرف کنند. حتی بعضی اوقات حتی جنسیت گرایی درونی شما نیز افکار شما رو درباره عدم کفایت خودتون تأیید می کنه. شما به این خاطر ارزشمندید که خودتون هستید نه به خاطر بدنتون بلکه به خاطر کل موجودیت خودتون.

بنابراین، لباسی رو که باعث می شه احساس خوبی داشته باشید بپوشید. مهم نیست لباستون چطور باشه، چیزی رو که باعث می شود اعتماد به نفس، راحتی و شادی داشته باشید بپوشید.

 

5. از رها کردن افراد سمی نترسید

 • پنجمن قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

هیچ کس مسئولیت انرژی که به شما و دنیا می دهد، به عهده نمی گیره. بنابراین اگه کسی در زندگیتون وجود داره که سمی رو به زندگی شما وارد می کنه و در نهایت مسئولیت حال بدی که به شما داده رو به عهده نمی گیره (مثلا بابت رفتار نامناسب خودش که باعث حال بد شما شده از شما عذر خواهی نمی کنه و یا رفتارش رو تغییر نمیده و مدام این کار رو با شما تکرار میکنه و با وجود اینکه بهش گوشزد کردید همچنان به رفتارش ادامه میده)

این اتفاق به این معنیه که شما باید از آنها دور شوید. از این کار نترس! این کار آزادکننده و مهم است، حتی اگه دردناک باشه.

یادتون باشه: از انرژی خودتون محافظت کنید. این که خودتون رو از موقعیت ها یا همراهی با افرادی که باعث می شوند احساس بدی پیدا کنید آزاد و رها می کنید، بی ادبانه یا اشتباه نیست.

 

6. ترس های خود را پردازش کنید

 • ششمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

احساس ترس طبیعی و انسانیه. ترس های خود را رد نکنید – آنها را درک کنید. این تمرین سالم واقعاً می تونه به سلامت روان شما کمک کنه. بازجویی و ارزیابی ترس های شما به شما کمک می کنه در زندگی خود آرامش و سکون رو از بین ببرید که باعث اضطراب شما می شود. این اتفاق به نوبه خود می تونه به کاهش بعضی از اضطراب شما کمک کنه حتی اگه نتونه به همه اضطراب هاتون کمک کنه.

 

7. به خود اعتماد کنید تا تصمیمات خوبی برای خود بگیرید

 • هفتمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

ما غالباً به خود و توانایی خود در انجام آنچه درست است شک می کنیم، در حالی که بیشتر اوقات در قلبمون می دونیم که کدوم کار بهترینه. یادتون باشه که احساسات شما معتبرند. شما ارتباط خودتون رو با واقعیت از دست نمی دهید. شما خودتون رو بهتر از دیگران می شناسید، بنابراین بهترین مدافع خودتون باشید.

 

8. از هر فرصتی که زندگی ارائه می دهد استفاده کنید یا فرصت را برای خود ایجاد کنید

 • هشتمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

زمان هرگز برای آن قدم بزرگ بعدی در زندگی شما مناسب نخواهد بود. ممکنه ساختار زندگی شما ایده آل نباشه، اما این نباید شما رو از رسیدن به اهداف و رویاهاتون باز داره. درعوض، لحظه رو غنیمت بشمارید چرا که ممکنه هرگز برنگرده.

 

9. خود را در اولویت قرار دهید

 • نهمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

از انجام این کار احساس بدی نداشته باشید. به ویژه زنان می تونند عادت کنند که همیشه دیگران رو در اولویت خودشون قرار دهند. اگرچه زمان و مکانی برای این کار وجود نداره، اما این نباید عادتی باشه که به سلامت روحی یا روانی شما آسیب بزنه.

زمان های کم فشار زندگیتون رو پیدا کنید. اگه این زمان رو پیدا نکنید و فشار زندگی روزمره رو از خودتون برندارید و نتونید به موقع خودتون رو شارژ مجدد کنید، ممکنه به خودتون فشار جدی وارد کنید. در هر صورت و در هر شرایطی از زندگی هستید این زمان رو برای خودتون پیدا کنید. مهم نیست روز رو در رختخواب بگذرانید یا بیرون از منزل در طبیعت، آن کاری رو که به شما کمک می کنه تا شارژ شوید و برای خودتون وقت بگذارید رو انجام بدهید.

حتما بخوانید
ترمیم موهای آسیب دیده خانم ها - بررسی 8 علت ممکن - مراقبت از موی خانم ها

 

10. تا جایی که می توانید احساس درد و شادی کنید

 • دهمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

به خودتان اجازه دهید همه چیز رو کاملاً احساس کنه. اگه احساس درد و ناراحتی دارید اون رو با تمام وجود احساس کنید. اگه دارید لذت می برید از لذت خود کاملا بهره ببرید و احساسات خودتون رو محدود نکنید. مثلا ترس، درد و لذت احساساتی هستند که به شما کمک می کنند خودتون رو درک کنید و در نهایت متوجه شوید که شما احساسات خود نیستید. بلکه احساسات فقط جزئی از شما هستند نه خود شما.

 

11. جسارت را در جمع انجام دهید

 • یازدهمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

عادت کنید حرفتون رو بزنید. جسارت مثل یک عضله است – هرچه بیشتر اون رو تمرین دهید رشد می کنه. منتظر اجازه برای نشستن پشت میز نشوید. به گفتگو بپیوندید به افکار خود کمک کنید. اقدام کنید و بدونید که صدای شما به اندازه صدای دیگران مهم است.

 

12. زیبایی را در موارد ساده مشاهده کنید

 • دوازدهمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

سعی کنید حداقل به یک چهره زیبا توجه کنید. به چیزهای زیبای اطرافتان توجه کنید. زیبایی آفریده شده تا ما به اون ها توجه کنیم و غرق لذت و خوشحالی و آرامش شویم. پس از کنار چیزهای ساده اما زیبای زندگیتان با بی توجهی عبور نکنید.

 

13. با خود مهربان باشید

 • سیزدهمین قدم برای دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

دنیا پر از کلمات و انتقادات تند است – خودتون این تندی رو در حق خودتون مضاعف نکنید. با خودتون مهربانانه صحبت کنید. برای خودتون جشن بگیرید. شما تا اینجای زندگی آمده اید و بسیار رشد کرده اید پس جشنی که باید برای خودتون بگیرید رو فراموش نکنید، یادتون باشه برای گرفتن این جشن منتظر روز تولدتون نباشید و روزهای دیگه رو هم بی مناسبت برای خودتون جشن بگیرید.

 

کلام آخر درباره دستیابی به عشق به خود برای خانم ها

حتی اگه احساس قدرت خاصی نمی کنید، به این فکر کنید که چقدر پیش رفته اید و چگونه زنده مانده اید. شما در این موقعیتی که اکنون هستید ایستاده اید. در حال حاضر، زنده و قدرتمند فراتر از چیزی که فکر می کردید هستید. پس با خود مهربان و صبور باشید. عشق به خود ممکن است یک شبه اتفاق نیفته. اما با گذشت زمان، خودش رو در قلب شما جا میده.

تلاش کنید، در آینده به این لحظات نگاه خواهید کرد و خواهید دید که چگونه این قدم ها در سفر زندگی به عنوان بهترین تکیه گاه برای رشد و خوشحالی شما بوده اند.

 

برای اینکه بیشتر درباره دستیابی به آرامش بدونید پیشنهاد می کنم خوندن مقاله های زیر رو از دست ندید:

راه های کاهش استرس و اضطراب – 8 تمرین تنفسی

مدیتیشن را چرا و چطور باید انجام داد – سبک زندگی سالم برای خانم ها

 

لیلیت مد

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. در لیلیت مد سه بخش اساسی داریم:

 • مجله لیلیت مد: مجله لیلیت مد که در 4 دسته زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مطالب رو در این 4 دسته می تونید دنبال کنید.
 • لیلیت شاپ: فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم ها که تموم محصولاتی که در اون می بینید برای خانم هاست.
 • سرزمین لیلیت: جایی برای عضو شدن شما خانم های ایرانیه. وقتی در سرزمین لیلیت عضو میشید یک پروفایل شخصی براتون ایجاد میشه به علاوه یک کیف پول که در اون مقداری پول وجود داره که باهاش میتونید از لیلیت شاپ هر چیزی که دوست دارید بخرید. اگه هنوز در این بخش عضو نشدید میتونید همینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کنید و در اون عضو بشید. زندگی همیشه به کامتون باشه!

 

_______________________________

منبع:

 13Steps to Achieving Total Self-Love

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *