سبک زندگی

خانم ها تنها سفر کنید تا این 5 ویژگی را بدست آورید

خانم ها تنها سفر کنید

خانم ها تنها سفر کنید تا قدرتمند بشید و بتونید زندگیتون رو خودتون بسازید. در این مقاله براتون میگم که چطور با تنهایی سفر کردن میتونید قدرتمند بشید. در این مقاله می خونید که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. اینجا میتونید درباره هر چیزی که به خانم ها مربوطه مطلب بخونید یا اینکه وسایل مخصوص خانم ها رو تهیه کنید. اینجا همه چیز متعلق به شماست. ما برای خانم های ایرانی احترام قائلیم تا شما هم به عنوان یک خانم به خودتون احترام بگذارید و از زندگی لذت ببرید.

 

خانم ها تنها سفر کنید تا:

اساسا یکی از روش های رشد کردن و پخته تر شدن، سفر کردنه. به قول سعدی بزرگ: بسیار سفر باید، تا پخته شود خامی. حالا چرا پیشنهاد میشه که خانم ها تنها سفر کنید؟ دلیلش بدست آوردن این 5 ویژگی شخصیتی برای خانم هاست:

 

1. مستقل بودن را یاد بگیرید

  • خانم ها تنها سفر کنید تا: مستقل بودن را یاد بگیرید.

ما خانم ها معمولا در زندگی مستقل بودن رو تجربه نمی کنیم چون همیشه کسی هست که بتونیم بهش تکیه کنیم. البته ما در اینجا اکثریت رو در نظر می گیریم ولی حتما هستند خانم هایی که به تنهایی زندگی می کنند و توانایی اداره کردن زندگی رو به تنهایی دارند. اما اگه شما هم مثل من از اون دسته خانم هایی هستید که مستقل بودن رو تجربه نکردید سفر کردن به تنهایی میتونه این امکان رو براتون فراهم کنه.

مستقل بودن یعنی چی؟ هر نوع وابستگی مثل وابستگی عاطفی، وابستگی در اداره کردن اوضاع مالی، وابستگی در مراقبت کردن از خود، وابستگی در انجام دادن و اداره کردن کارهای شخصی باعث میشه آدم مستقلی نباشیم. وابسته  بودن به خودی خود چیز بدی نیست. اساسا زندگی انسان بر اساس همین وابستگی ها شکل گرفته. اما اگه به هر دلیلی دوست دارید یک زن مستقل باشید سفر کردن به تنهایی میتونه در مستقل شدن بهتون کمک کنه.

اما یک سوال! به نظر شما یک خانم باید مستقل باشه؟ به نظر من قطعا بله! ما خانم ها باید بتونیم یاد بگیریم انسان وابسته ای نباشیم. برای اینکه وابستگی میتونه از ما انسان ضعیف و بدون اتکا به نفس بسازه. ما باید بتونیم خودمون رو باور کنیم تا بتونیم اساس زندگیمون رو بر پایه عشق، محبت و دوستی بنا کنیم نه وابستگی. قوی بودن و با اتکا به نفس بودن میتونه به ما آزادی عمل بیشتری بده.

اینطوری زندگی بهتری برای خودمون می سازیم. نظر شما چیه؟ انتهای این مقاله شما هم میتونید نظر خودتون رو بنویسید تا کنار هم فکر کنیم و بتونیم دیدگاه بهتری از زندگی بدست بیاریم.

 

2. اعتماد به نفستان را بالا ببرید

  • خانم ها تنها سفر کنید تا: اعتماد به نفستان را بالا ببرید

تا حالا به عنوان یک خانم براتون پیش اومده که در محیط بازار، کافه، مغازه و… اتفاقی براتون پیش بیاد و روی این رو نداشته باشید تا درخواستتون رو عنوان کنید؟ یا اینکه جایی حقتون رو بخورند یا آزارتون بدند و شما جرئت این رو نداشته باشید تا خودتون از حقتون دفاع کنید؟ اینطور وقت ها خیلی از ما خانم ها به پدر، همسر، برادر یا حتی پسر کوچکمون متوسل میشیم تا اون ها به عنوان جنس مذکر از حقمون دفاع کنند یا درخواستمون رو با صدای بلندتری به گوش بقیه برسونند.

حتما بخوانید
10 تمرین ورزشی مناسب خانم ها - سبک زندگی سالم خانم ها

وقتی به عنوان یک خانم به تنهایی سفر می کنیم دیگه هیچ کس همراهمون نیست که با صدای بلند درخواستمون رو به گوش بقیه برسونه. این خود ما هستیم که باید در اتوبوس به نفر جلویی بگیم پرده رو مرتب کنه چون نور آفتاب داره آزارمون میده. وقتی ما خانم ها به تنهایی سفر می کنیم با چنین موقعیت های کوچک و بزرگ زیادی روبرو میشیم و کم کم یاد می گیریم که صدامون رو پیدا کنیم. اعتماد به نفس بیشتری برای صحبت کردن پیدا کنیم و در خیلی از موقعیت ها نداشتن اعتماد به نفس باعث نشه که از حقوق خودمون دفاع نکنیم.

بنابراین به عنوان یک خانم باید یاد بگیریم به تنهایی سفر کنیم تا این ویژگی ها رو در خودمون تقویت کنیم. نظر شما چیه؟

 

3. شجاعت بیشتری در زندگی بدست آورید

  • خانم ها تنها سفر کنید تا: شجاعت بیشتری در زندگی بدست آورید

شجاعت رو چطور تفسیر می کنید؟ من میتونم چند تا سوال مطرح کنم. شما هم این سوال ها رو از خودتون بپرسید. از تنهایی بیرون رفتن ترس دارید؟ از تاریکی می ترسید؟ از اینکه در یک خانه ساعت های طولانی یا شب ها تنها بمونید می ترسید؟ سفر کردن به تنهایی باعث میشه این ترس ها رو از خودتون دور کنید.

وقتی تنهایی سفر می کنید یاد می گیرید که در یک اتاقی که فضاش براتون آشنا نیست شب رو به تنهایی سر کنید. یاد می گیرید که تنهایی بیرون برید و تنهایی با مسائل روزمره ای که در مواقع عادی از انجام دادنشون به هر بهانه ای شونه خالی می کردید، روبه رو بشید.

چرا مهمه که خانم شجاع تری باشیم؟ من یک سوال می پرسم؛ چرا شجاع نباشیم؟ ترسو بودن هیچ وقت از ما یک خانم محکم و قوی نمی سازه. اگه شجاع نباشیم همیشه باید به کسی متکی باشیم. همیشه باید کسی کنارمون باشه تا ما بتونیم زندگی کنیم. زندگی همیشه قابل پیش بینی نیست. برای همین بهترِ ما خانم های قوی تری از خودمون بسازیم. شما چطور فکر می کنید؟

 

4. با خود درونتان صلح کنید

  • خانم ها تنها سفر کنید تا: با خود درونتان صلح کنید

با خود درونتان صلح کنید. سبک زندگی سالم مخصوص خانم ها میگه که ما خانم ها باید در زندگی آرامش داشته باشیم و تا می تونیم از استرس دور باشیم. اما علاوه بر این چقدر برای خودمون وقت می گذاریم تا به آرامش برسیم؟ چقدر از خودمون مراقبت می کنیم؟ چقدر به خودمون فکر می کنیم؟

ما خانم ها خیلی وقت ها اونقدر که برای اطرافیانمون انرژی می گذاریم برای خودمون انرژی نمی گذاریم. برای همین بیشتر توقع داریم که دیگران (همسر، فرزند، پدر و…) برای ما انرژی بگذارند و وقتی اون ها برای ما وقت نمی گذارند یا نیازهای عاطفی ما رو برطرف نمی کنند ما افسرده میشیم. ما خانم ها در این دنیای پیچیده و شلوغ بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم که با خود درونیمون صلح کنیم.

حتما بخوانید
کاهش استرس زنان - 7 نکته طلایی برای مدیریت استرس

سفر کردن به تنهایی به ما یادآوری میکنه که میتونیم فقط و فقط به خودمون فکر کنیم. برای خودمون انرژی بگذاریم. تنهایی تفریح کنیم و از زندگی لذت ببریم. برای همین سفر کردن به تنهایی برای خانم ها بسیار مفید و اثر بخشه و میتونه از ما خانم ها انسان بهتری بسازه.

 

5. جهان بینی متفاوتی کسب کنید

  • خانم ها تنها سفر کنید تا: جهان بینی متفاوتی کسب کنید

به عنوان یک خانم تنها سفر کنید. بدست آوردن 4 ویژگی بالا از شما یک خانم متفاوت تری میسازه. خانمی که مستقل بودن، شجاع تر بودن، با اعتماد به نفس بودن رو تجربه می کنه و با خود درونیش به صلح میرسه نمیتونه همون زنی باشه که قبلا بود. وقتی تنها سفر می کنید جهان بینی متفاوتی در انتظار شماست.

داشتن یک جهان بینی متفاوت چه اهمیتی داره؟ پرسیدن این سوال مثل این میمونه که بپرسیم رشد کردن چه اهمیتی داره؟ ما به عنوان یک انسان به این جهان اومدیم تا رشد کنیم. وقتی کودک هستیم جهان بینی خانواده و جامعه از ما انسانی میسازه که انسان های قبل از ما بودند. ما به این جهان اومدیم تا جهان رو به حرکت دربیاریم و کاری کنیم تا خودمون و انسان های بعد از ما بیشتر رشد کنند.

خیلی مهمه که ما به عنوان یک خانم جهان بینی متفاوتی رو کسب کنیم. متفاوت تر از چیزی که از خانواده و جامعه دریافت کردیم. ما خانم های امروز هسته اصلی خانواده های آینده هستیم. رشد شخصی ما کمک میکنه تا آینده بهتری ساخته بشه.

به عنوان یک خانم به تنهایی به فرهنگ هایی که براتون ناشناخته است سفر کنید و درباره هر کدوم فکر کنید. وقتی تنها هستید بیشتر فرصت فکر کردن، ارتباط برقرار کردن با آدم های جدید و بدست آوردن تجربه های جدید رو دارید. همین باعث میشه جهان بینی متفاوتی کسب کنید.

 

لیلیت مد و سبک زندگی

همانطور که می دونید لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. این مقاله مربوط به بخش سبک زندگی از مجله لیلیت مد هست که در اون فقط درباره سبک زندگی مخصوص خانم ها مطلب نوشته میشه.

سرزمین لیلیت هم مخصوص عضو شدن خانم های ایرانیه تا هر فعالیتی که در لیلیت مد انجام میدن براشون امتیاز بشه تا بتونند این امتیازها رو تبدیل به پول کنند و از لیلیت شاپ خرید کنند. با کلیک روی سرزمین لیلیت میتونید عضو بشید و از کیف پول شارژ شده تون برای خرید استفاده کنید. زندگی همین بهانه های کوچک برای لذت بردنه این بهانه های کوچک رو از خودتون دریغ نکنید. خوش باشید!

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *