سبک زندگی

چگونه عاشق خود شویم؛ 9 روش مؤثر – سبک زندگی سالم خانم ها

چگونه عاشق خود شویم

چگونه عاشق خود شویم؟ در این مقاله 9 روش مؤثر برای دوست داشتن خودمون رو با هم مرور می کنیم. سبک زندگی سالم خانم ها باید طوری رقم بخوره که از نظر روحی هم سالم باشیم.

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. ما در مجله لیلیت مد در 4 دسته بندی زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مخصوص خانم ها مطلب می نویسیم. با کلیک روی هر دسته میتونید به مطالب این دسته دسترسی پیدا کنید. این مقاله در دسته سبک زندگی لیلیت مد قرار داره.

احتمالا به یاد می آورید که برای روز تولد همکار یا دوست خود خوراکی می آوردید و داوطلب می شدید تا به عضویت خیریه بپیوندید. اما اگه مدتی است که احساس می کنید کار خوب چندانی انجام ندادید، شاید وقت اون رسیده باشه که عشق به خودتون  رو در اولویت قرار دهید!

عشق به خود بر همه چیز رو شامل میشه که 9 روش مؤثر رو در این مقاله با هم مرور می کنیم. مطمئن باشید این موضوع برای سلامت روان شما مفیده، بنابراین نیازی نیست اگه برای خودتون وقت می گذارید احساس گناه کنید. کمی وقت به خودتون اختصاص دهید. برنامه ریزی کنید تا به مهمترین فرد زندگی خود (یعنی خودتون) کمی وقت، توجه و علاقه بدهید. به بعضی از مراقبت های جدی از خود بپردازید و حتی بیشتر خودتون رو بشناسید.

در اینجا 9 ایده خلاقانه برای نحوه شروع دوست داشتن خودتون وجود داره.

9 روش مؤثر برای اینکه یاد بگیریم چگونه عاشق خود شویم

1. به تنهایی به جاده بزنید و سفر کنید

 • اولین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

مسافرت انفرادی به دلایل خوبی امروزه مرسومه، فواید سفر انفرادی بسیار زیاده! یکی از مهمترین دلایل اون اینه که شما نه تنها همون کاری رو  که می خواهید انجام می دهید بدون اینکه لازم باشه با یک دوست یا  همسفر خودتون مذاکره کنید. (آزادی شیرین!).  بلکه می تونید با سرعتی که  خودتون دوست دارید سفر کنید. یک سفر انفرادی ممکنه دقیقاً همون چیزی باشه که برای خارج شدن از روزمرگی هایی که بهش عادت کردید، نیاز دارید.

همچنین به شما امکان این رو میده تا در جهان و در خودتون  کاوش کنید. شما هرگز نمی دونید چه چیزی ممکنه کشف کنید. چه یک شب دورتر از خانه و محل زندگی خودتون سپری کنید و چه ماه ها خارج از کشور بروید فرقی نمیکنه شما باید بتونید خودتون رو مدیریت کنید. مطمئن باشید این کار یک ماجراجویی شگفت انگیز است.

پیشنهاد می کنم خوندن مقاله های زیر رو از دست ندهید:

خانم ها تنها سفر کنید تا این 5 ویژگی را بدست آورید

سفر زنان – 5 نوع سفر زنان را قدرتمند می کند

 

2. سرو شام با شمع

 • دومین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

ظرف های خوب و شمع های مورد علاقه خودتون رو بیرون بیارید، وقت اون رسیده که همه چیز رو کنار بگذارید و فقط به آرامش خودتون فکر کنید. چه بیرون بروید و چه در خانه بمانید، هر لقمه ای رو که میل می کنید از غذای مورد علاقه خودتون لذت ببرید. نیازی نیست عجله کنید همه چیز در این لحظه به خاطر شماست. اجازه ندید هیچ چیزی حواستون رو از آرامشی که برای خودتون ایجاد کردید پرت کنه.

درعوض، سعی کنید دوباره با خودتون ارتباط برقرار کنید و از لحظه ای که در اون هستید لذت ببرید. برای اینکه حواستون پرت نشه به شمع های زیبایی که روشن کرده اید توجه کنید.

حتما بخوانید
راه های کاهش استرس و اضطراب - 8 تمرین تنفسی

 

3. عقب نشینیِ خاموش

 • سومین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

اگه تنها بودن با خودتون وحشت آوره، یا اگه نمی توانید یا سختتونه که با درون خودتون هم صحبت بشید، عقب نشینی ساکت ممکنه برای شما مفید باشه. بیشتر عقب نشینی ها شما رو از طریق مراقبه و سایر تمرینات راهنمایی می کنه تا بتونید هرج و مرج ذهنتون رو مرتب کنید. لازم نیست به خودتون فشار بیارید و حتما در مدت زمان کم با خودتون دوست و صمیمی بشید. در مرحله اول کمی عقب نشینی کنید و در سکوت ذهن بهم ریخته تون رو مرتب کنید.

این عقب نشینیِ خاموش رو می تونید خودتون انجام دهید. یک شب رو بدون نیاز به هیچ امکاناتی به یک مکان ساده و دور از هیاهو بروید. همه دستگاه هایی که ممکنه شما رو از سکوت و خلوتتون بیرون بیاره خاموش کنید. حتی نگذارید هیچ دستگاهی شما رو از خواب بیدار کنه. در این مدت کوتاهی که برای خودتون در نظر گرفتید مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، یک قلم و کاغذ بیارید و آماده شوید تا زمانی جدی رو به جستجوی درونتون اختصاص دهید.

 

4. سم زدایی دیجیتال

 • چهارمین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

دوست نداشتن! مطالعات نشون میده جستجو و وقت گذاشتن زیاد در فیس بوک و اینستاگرام در واقع شما رو افسرده می کنه. این روزها خیلی رایج شده که ما خودمون رو با تصاویر کاملاً شاد و خوشبختی که می بینیم مقایسه می کنیم. ما تقریباً 11 ساعت در روز رو به یک صفحه خیره می مونیم و نه تنها این باعث خوشحالی ما نمی شه بلکه ما رو به عمیق ترین قسمت تاریک وجودمون میبره.

 

جایگزین کارهای دیجیتالی

وقت اون رسیده که بلند شوید و مدتی رو به زندگی واقعی اختصاص دهید. سعی کنید همونطور که دارید زندگی واقعی رو تجربه می کنید طلوع آفتاب و غروب آفتاب رو ببینید و فقط به یک صفحه نگاه نکنید. تلفنتون رو خاموش کنید و در یک کشو قرار بدید تا چشمتون بهش نیفته.  به جای اینکه ساعت های زیادی از شبانه روزتون رو بدون فکر در صفحات بی معنی و تصاویر دیگران خیره بشید موارد زیر رو امتحان کنید:

 • کتاب بخونید
 • کمدتون رو تمیز کنید
 • با خیالی راحت یک قهوه بنوشید
 • بیرون بروید
 • با دوستان خود وقت بگذرونید

در پایان روز تعجب خواهید کرد که چقدر احساس شادابی و آرامش می کنید. حتی بهتر، هر شب قبل از خواب یک یا دو ساعت از وقتتون رو بدون اینکه به نمایشگر موبایلتون نگاه کنید بگذرونید. می بینید که بهتر خواهید خوابید و سرانجام برای خودتون وقت خواهید داشت.

 

5. مراقبه کنید

 • پنجمین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

بهترین راه برای شناخت خود اینه که وارد ذهن خودتون بشید. برخلاف تصور عمومی، مراقبه خاموش کردن افکار شما نیست، بلکه یادگیری الک کردن افکار و رها شدن از سر و صدا است. مراقبه می تونه به شما کمک کنه تا دیدگاه جدیدی پیدا کنید، استرس رو مدیریت کنید و حتی روحیه خودتون رو بهبود ببخشید. یک تمرین ساده ذهن آگاهی می تونه به کاهش التهاب و بهبود بعضی شرایط مثل فشار خون بالا و درد مزمن کمک کنه. برنامه های مؤثر و عالیی برای کمک به شما در شروع کار وجود داره.

پیشنهاد می کنم خوندن مقاله زیر رو از دست ندید:

مدیتیشن را چرا و چطور باید انجام داد – سبک زندگی سالم برای خانم ها

 

6. با طبیعت وحشی آشتی کنید

 • ششمین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

یک پیاده روی کوتاه، یک مسافرت شبانه کمپینگ، یا یک ماجراجویی تمام عیار با کوله پشتی می تونه شما رو به دنیا و تجربه ماجراهای جدید سوق بده. سعی کنید اون رو به تنهایی انجام دهید تا بیشترین بهره رو از سفر خود در فضای باز ببرید.

حتما بخوانید
چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم؟ 11 عادت زنان با اعتماد به نفس

 

7. ترس را در آغوش بگیرید

 • هفتمین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

در ابتدا ممکنه کمی شما رو ااذیت کنه، اما سعی کنید شجاع باشید و کاری رو انجام دهید که از نظر جسمی چالش برانگیز یا خارج از محدوده راحتی شما باشه. بعضی از گزینه هایی که میتونید امتحان کنید عبارتند از:

 • در کلاس تمرینی شرکت کنید که شما رو می ترسونه.
 • زیپ لاین
 • شب ها با میکروفن باز همراه جمعی که باهاشون رودربایستی دارید بازی کنید
 • چتربازی

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، فقط مهم اینه که به خودتون فشار بیارید. با اینکار نه تنها حافظه قدرتمندی خواهید داشت، بلکه خواهید فهمید که توانایی انجام خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید دارید!

 

8. روز مورد علاقه خود را زندگی کنید

 • هشتمین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

روز مناسب برای شما چه روزی است؟ از بیدار شدن تا آخرین کاری که قبل از خواب انجام می دهید، خودتون رو با یک روز کامل از همه چیزهای مورد علاقه خود غرق کنید. سراغ تمام غذاهای مورد علاقه تون، فیلمی که قلب شما رو پر از احساس خوب می کنه و سرگرمی هایی که کاملاً شما رو خوشحال می کنه برید. امروز روز شماست.

9. برای لذت بردن وقت بگذارید

 • نهمین روش برای یادگیری اینکه چگونه عاشق خود شویم

برای اینکه لذت ببرید حتما نیازی نیست شریک داشته باشید. وقتی خودتون به تنهایی کارهایی رو انجام میدید که باعث لذت و شادی شما می شه می تونه به ایجاد عزت نفس شما کمک کنه. وقتی با خودتون اینقدر سالم و خوب رفتار می کنید به راحتی به خواب می روید و زندگی جنسی تون رو تقویت می کنید. شناختن بدن و چیزهایی رو که دوست دارید می تونه رابطه جنسی تون رو با شریک زندگیتون بیشتر لذت بخش کنه.

درست مثل هر نوع عشق دیگه ای، عشق به خود هم باید پرورش پیدا کنه. ما خانم ها دائماً از دیگران مراقبت می کنیم، بنابراین نباید برای اینکه هر چند وقت یکبار برای خودمون وقت می گذاریم، مقصر باشیم. اگه شما به هیچ کدوم از ایده های بالا علاقه مند نیستید، حداقل سعی کنید در وان لحظاتی رو با آرامش بخوابید، ماساژ بگیرید یا کلاس یوگا شرکت کنید. برای خودتون دسته گل یا هدیه بخرید. دسر مورد علاقه تون رو درست کنید یا از بیرون بخرید. شما سزاوار این آرامش و لذت هستید!

 

برای اینکه بیشتر درباره دوست داشتن خود بدونید پیشنهاد می کنم خوندن مقاله زیر رو از دست ندید:

13 قدم برای دستیابی به عشق به خود – سبک زندگی سالم خانم ها

 

لیلیت مد

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. در لیلیت مد سه بخش اساسی داریم:

 • مجله لیلیت مد: مجله لیلیت مد که در 4 دسته زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مطالب رو در این 4 دسته می تونید دنبال کنید.
 • لیلیت شاپ: فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم ها که تموم محصولاتی که در اون می بینید برای خانم هاست.
 • سرزمین لیلیت: جایی برای عضو شدن شما خانم های ایرانیه. وقتی در سرزمین لیلیت عضو میشید یک پروفایل شخصی براتون ایجاد میشه به علاوه یک کیف پول که در اون مقداری پول وجود داره که باهاش میتونید از لیلیت شاپ هر چیزی که دوست دارید بخرید. اگه هنوز در این بخش عضو نشدید میتونید همینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کنید و در اون عضو بشید. زندگی همیشه به کامتون باشه!

 

________________________________________

منبع:

How to Fall in Love with Yourself Again

به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *