سبک زندگی

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم؟ 6 نکته طلایی و مهم

زن با اعتماد به نفس

زن با اعتماد به نفس بودن چیزی نیست که از جایی بدستش بیاری. اعتماد به نفس رو باید درون خودت بسازی و تقویتش کنی. چطوری؟ دراین مقاله می خونی که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتیِ مخصوص خانم هاست. خانم هایی که برای خودشون احترام قائلند و دوست دارند بهترین زندگی رو برای خودشون بسازند و قوی باشند. مجله لیلیت مد در دسته بندی سبک زندگی تلاش می کنه رهکارهایی که می تونه از ما خانم ها یک زن قوی، سالم، مستقل و متعهد بسازه رو ارائه بده. راهکارهایی که باعث میشن ما به عنوان یک زن قدرتمند همیشه در حال رشد و پیشرفت باشیم. اینبار در این مقاله سراغ اعتماد به نفس رفتیم و می خوایم بدونیم چه نکته هایی باعث میشن که ما یک زن با اعتماد به نفس باشیم.

من سعی کردم از مقاله معتبر و خوبی که در زمینه زن با اعتماد به نفس مطلب نوشته بود الهام بگیرم. لینک مقاله اصلی انتهای این مقاله وجود داره. حالا بریم سراغ ادامه موضوع:

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم؟

تو شاهکاری!

باور نمی کنی؟ خب، من به خودم و به تو به عنوان یک زن ایمان دارم تو چطور؟ تا حالا با یک زن بااعتماد به نفس و مشهور از نزدیک برخورد داشتی؟ قطعا برقراری ارتباط با اشخاص مشهور نمی تونه خیلی آسون باشه. فکر میکنی دلیلش چیه؟

همه ما شنیده ایم که دختران “باید” فروتن باشند. زنان “باید” لطیف، ساکت، با اعتماد به نفسِ کمتر، و دارای جسارت باشند. بعد از دختر بودن وقتی نوبت به مادر بودن می رسه به عنوان مادر و همسر ما اغلب سعی می کنیم نیازهای دیگران را قبل از نیازهای خود قرار دهیم.

شاید به همین دلیل است که فراموش کردن میزان تأثیرگداری ما آسونِ. در عوض وقتی با یک زن با اعتماد به نفس و قوی روبرو می شیم این احساس به ما دست نمیده که خودش رو کم می بینه. یا اینکه اجازه بده اون رو کم ببینند. شاید به این دلیل باشه که دقیقا در جای درست خودش ایستاده!

بنابراین، دیگه نگران نباشید وقت اون رسیده که قوی و با اعتماد به نفس باشی و بدرخشی! قوی و بااعتماد به نفس بودن ریشه در نگرش مثبت و ذهنیت رشد داشتن داره.

پذیرش اعتماد به نفس در خود اعتماد به نفس بیشتری ایجاد می کنه، دقیقاً مثل مثبت بودن که اتفاقات مثبتی رو ایجاد می کنه. البته ایجاد این تغییر ممکنِ بسیار دشوار باشه. به ویژه اگر احساس استرس، فشار زیاد و غیره و غیره داشته باشی! اما یک نگرش ساختگی و تقلبی  برای خودت ایجاد کن و دخترانگی خودت رو از نو زنده کن. به قیافه ات برس چون وقتی دختر باشی بیشتر وقتا وقتی قیافه ات خوبه، حالت خوبه!

اعتماد به نفس و مثبت بودن واگیردار است. باعث میشه دیگران به سمت شما کشیده شوند. نیازی نیست که عجیب یا غیر عادی باشید (کسی چنین چیزی رو نمی خواد). این فقط یک تغییر کوچک در تمرکز هست. چون ما می خواهیم یادبگیریم در هر مبارزه ای بدرخشیم و قهرمان زندگی خودمون باشیم. پس یادتون نره همیشه به خودتون بگید من یک مادر بزرگ، مادر، همسر، دخترِ عالی و شگفت انگیز  و جذاب هستم چون شما یک زن با اعتماد ب نفس هستید!

حالا که تصمیم گرفتید یک زن با اعتماد به نفس و قوی باشید این 6 نکته زیر رو همیشه به یاد داشته باشید و عملی کنید:

 

1. باور داشته باشید که همه چیز تمام نیستید اما همچنان در ورژن خودتان بهترین هستید

زنان بسیار شگفت انگیز هستند. ما خالق هستیم حتی اگر شما مادر نباشیم، این احتمال وجود داره که ما یک خاله باحال باشیم و یا واقعاً در مراقبت از گیاهان خود عالی باشیم. در ذات خود، ما خالق و پرورش دهنده هستیم بنابراین خالق هستیم. ما زندگی می بخشیم (به ایده ها، به بچه ها، به خانه هایمان). که صد در صد حیرت انگیز است.

زنان می تونند همه کاری رو انجام بدند. از این بابت پسر ها هم هیچ مشکلی ندارند، اما خانم ها به طرز شگفت انگیزی همه کاره اند. فقط یک خانمِ که به طور همزمان می تونه آرایش کنه، کفش هاش رو ببنده، شام بپزه و از بچه ها مراقبت کنه! از طرفی ممکنِ شما به عنوان یک خانم یک کسب و کار رو اداره کنید، تصمیم هایی رو بگیرید و بودجه رو برنامه ریزی کنید. پسر ها تک وظیفه ای و متمرکز هستند و زنان به صورت ذاتی و طبیعی چند وظیفه ای هستند.

شما می دونید که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم. شما ذاتا مسؤلیت پذیر هستید. بنابراین خودتون باشید و مسئولیت پذیری رو در پیش بگیرید. اغلب اوقات ما سعی می کنیم بهانه هایی رو پیش بیاریم که شرایط خوب نیست و انگار همه چیز ساز مخالف میزنه. ما قدرت ای رو داریم که سرنوشت رو عوض کنیم به خصوص وقتی فکر کنیم همه چیز ناعادلانه است. خب، زندگی می تونه بسیار ناعادلانه باشه. اما این همون چیزیِ که شما می تونید اون رو درست کنید.

حتما بخوانید
چگونه عاشق خود شویم؛ 9 روش مؤثر - سبک زندگی سالم خانم ها

بنابراین برای اینکه یک زن با اعتماد به نفس باشید نیازی نیست که همه چیز تمام باشید. باور داشته باشید با وجود اینکه همه چیز تمام نیستید اما همچنان در ورژن خودتان بهترین هستید. چون شما یک خانم هستید و ذاتا خالق و پرورش دهنده آفریده شدید و قدرت تغییر دادن خیلی چیزها رو دارید!

2. تنها در یک کار بهترین نباشید به علایقتان تنوع ببخشید

فقط تعداد معینی مهارت وجود داره که یک انسان می تونه یاد بگیره. اگه اعتماد به نفس شما فقط مبتنی بر کارهایی باشه که به خوبی انجام می دید، پس فقط وقتی اون کار رو  انجام می دید احساس خوبی در مورد خود دارید. به عنوان مثال، کسانی که عاشق کارشون هستند: ممکنِ کار خودشون رو دوست داشته باشند، اما شاید فقط وقت کار احساس خوبی نسبت به خودشون داشته باشند.

بنابراین اون ها فقط خودشون رو با کار مشغول می کنند تا همچنان احساس خوبی نسبت به خودشون داشته باشند. اما فراموش نکنید راه های زیادی برای کسب رضایت از خود و داشتن اعتماد به نفس وجود داره. در زندگی المان های زیادی وجود داره: خانواده، سرگرمی ها ، کار، ایجاد رابطه دوستی و عشق.

سعی کنید در چیزهای مختلفی در زندگی خوب باشید. حتی اگر خوب نیستید تمرین کنید. لازم نیست حتما در انجام یک کار بهترین باشید. همین که تلاش کنید هر چقدر کوچک در اون کار خوب شوید کافی است. یک زن با اعتماد به نفس کسیِ که حتما در چند مورد احساس قوی بودن و خوب بودن می کنه حتی اگه در اون کارها بهترین نباشه!

3. حتی اگر می ترسید رو به جلو حرکت کنید

اعتماد به نفس یعنی باور کردن. می ترسید؟ مهم نیست همه ما می ترسیم! این ربطی به زن بودن ما نداره، همه آدم ها می ترسند. اما علی رغم ترس، جلو می روند. شما هم می تونید ادامه بدید. حتی وقتی ترس دارید جلو بروید. اجازه ندید ترس مانع شما بشه. مارک تواین یک بار گفت: “شجاعت مقاومت در برابر ترس و تسلط بر ترس است نه عدم ترس”. ما باید علی رغم ترس به حرکت خود ادامه بدیم. اینجاست که ما واقعاً شجاع هستیم.

وقتی منتظر می مونیم تا اعتماد به نفس پیدا کنیم و آماده بشیم، در واقع داریم در یک شیب لغزنده برای شکست قدم می گذاریم. در حقیقت در بیشتر مواقع فقط وقتی آماده میشیم که در دل انجام کار قدم گذاشته باشیم (فقط وقتی شنا بلد نیستید در قسمت عمیق استخر شیرجه نزنید). همیشه مسئله آماده بودن یا نبودن مسئله مرگ و زندگی نیست. اگر مسئله مرگ و زندگی نیست پس بر ترستون غلبه کنید و رو به جلو حرکت کنید. گاهی اوقات بهترین راه برای بدست آوردن اعتماد به نفس اینِ که فقط باور کنید که یک زن با اعتماد به نفس هستید! بر ترستون غلبه کنید و رو به جلو حرکت کنید!

گاهی اوقات خیلی ساده با فرض کردن بدترین احتمال می تونه به ما بفهمونه که انجام اون کار خیلی کمتر از آنچه فکر می کنیم ترسناک و مبهم است. بدترین اتفاقی که می تونه بیفته چیه؟ ممکنِ شکست بخوری؟ ممکنِ سقوط کنی صدمه ببینی؟ ولی می دونی چیه؟ تو میتونی  خودت رو دوباره ترمیم کنی. تو همیشه می تونی بهبود پیدا کنی و هرچه بیشتر بهبود پیدا کنی، قویتر خواهی شد.

4. بدون قید و شرط خودتان را دوست داشته باشید

ما آموزش دیده ایم تا خودمون رو به طور مشروط دوست داشته باشیم. مثلا: “وقتی 2 کیلو وزن کم کنم احساس بهتری نسبت به خودم دارم”. به بهترین دوست خود فکر کنید. آیا دوست داشتن اون وابسته به وزنش هست؟ اگه وزنش کم یا زیاد بشه دوست داشتن شما هم به همون نسبت کم یا زیاد میشه؟ ما دیگران را بدون قید و شرط دوست داریم و با این وجود، وقتی صحبت از خودمون می شه، بسیار انتقادی و خشن هستیم.

شما شگفت انگیز هستید شما به عنوان یک زن با اعتماد به نفس فقط یکبار زندگی می کنید و فقط یک شانس برای خوب زندگی کردن دارید پس ازش استفاده کنید. هر طور که هستی خودت رو دوست داشته باش و بپذیر تو همیشه می تونی رشد کنی و زندگیت رو تغییر بدی. اما با وجود اینکه کمی و کاستی های خودت رو می دونی باید خودت رو هر طور که هستی دوست داشته باشی و خودت رو مهربانانه در آغوش بگیری. یک زن با اعتماد به نفس حتما خودش رو دوست داره و به خودش هر طور که هست احترام می گذاره.

5. باور داشته باشید که اعتماد به نفس از درون ناشی می شود

وقت آن است که کمی در درون خودتون جستجو کنید. به درون خود نگاه کنید و همه کارهایی که انجام می دهید -و حتی همه کارهایی که انجام نمی دهید رو مرور کنید و به خودتون اعتبار بدید. به خودتان اجازه بدید که شکست بخورید، رشد کنید و از هر تجربه یاد بگیرید. در این لحظه دقیقاً همان چیزی باشید که هستید. نه اینکه چه کسی می تونید باشید یا چه کسی فکر می کنید که باید باشید.

احساسات، ما را واقعی، معتبر و واقعی می کنه. چه صحبت کنید، چه بنویسید، چه برقصید، ابراز احساسات به زیبایی، عمق و واقعی بودن ما می افزاید. یا بگیرید که با احساسات خود راحت باشید. نه به این معنا که شما باید با گریه، جیغ و عصبانیت احساساتتون رو ابراز کنید (البته همه انسان ها نیاز دارند گاهی از این ابزارها برای بروز خشم و عصبانیتشون استفاده کنند). چون ابراز احساسات باعث آزاد شدن انرژی می شوند.

حتما بخوانید
ایده لاکچری برای هدیه دادن به همسرتان، 7 ایده - سبک زندگی خانم ها

حتما شما هم تا به حال این احساس رو داشتید که بعد از گریه کردن یا ابراز احساساتتون به شکلی، ناگهان با موضوع پیش آمده کنار اومدید و باعث شده توقف نکنید و رو به جلو حرکت کنید. من اعتقاد زیادی به مراقبه و ذهن آگاهی دارم. در حقیقت، مراقبه کاملاً زندگی من رو تغییر داد. این امکان رو به من داد تا در سطح بالاتر و به روشی جدید با خودم ارتباط برقرار کنم.

من می تونم فعالیت های خودم رو از منظر نیمه عینی مرور کنم. من می تونم فعالیت های و حتی عدم فعالیت های خودم رو و همچنین دلایل خودم رو پردازش کنم. من می تونم اعتقادات و روش های اعتقادی خودم رو بررسی کنم. این به من فرصتی می ده تا به طور منظم خودم رو برای کمبودهام ببخشم. آنچه برای شما مفیدِ و آنچه شما رو با سطح عمیق تری از خودتون آشنا می کنه، پیدا کنید.

همانطور که قبلاً گفتم، انرژی منفی باعث تولید انرژی منفی می شه. فکر خودتون رو تغییر بدید. باور داشته باشید دنیا برای هماهنگ کردن خودش با شما تماس می گیره. موارد مثبت رو بیان کنید این باعث میشه اتفاق مثبت هم براتون رخ بده. بله! گاهی اوقات شما روی احساس بد سرمایه گذاری می کنید. دلیلتون هر چی که بوده فراموشش کنید. این که داشتن حس بد از شما محافظت می کنه یا دلیل خوبی براش وجود داره مهم نیست.

بنابراین وقتشِ که این احساس رو رها کنیم. نمی تونید خواهر شوهرتون رو تحمل کنید؟ دلیلتون اینِ که:  “او بدترین فردی است که تا به حال دیدید؟” تا زمانی که تصمیم نگیرید او را بدترین آدم ندانید و فکر و احساستون رو نسبت به اون عوض نکنید او همچنان بدترین آدم روی زمین خواهد بود. فکر خود را تغییر دهید و اینبار نکات مثبت رو ببینید. اعتماد به نفس هم همینطور وارد زندگی ما میشه. با تغییر دادن فکرمون. وقتی از درون فکرمون رو تغییر می دیم می تونیم یک زن با اعتماد به نفس و قوی از خودمون بسازیم.

6. اقدام کنید

ما می تونیم از ترس فلج بشیم. ممکنِ از انجام یک کاری که اتفاقا می دونیم میتونیم از پسش بر بیایم پا پس بکشیم و اون رو به تعویق بیندازیم. اقدام کردن بزرگترین و بهترین کاری است که می تونید برای بهبود اعتماد به نفس خود انجام بدید. بگو آره! چیزهای جدید رو امتحان کن! زندگی کن! اگه با اسکیت روی یخ اسکی می کنید و در همه جای زمین افتادید، اشکالی نداره حداقلش اینِ که این کار رو تجربه کردید (و شرط می بندم که حتی کمی سرگرم شدید)! و دفعه بعد می دونید که چقدر باید از دیوار فاصله بگیرید!

ما در طول زندگی خود به همه چیز متعهد هستیم. پس به خودمون هم متعهد باشیم. به آنچه که هستید و آنچه می خواهید باشید متعهد شوید. از رویاها و اهداف خود چشم پوشی نکنید. خودت رو تکه تکه نکن، محکم باقی بمون. وقتی چیزی رو پیدا کردید که ارزش تعهد را داره، واقعاً اون رو بپذیرید. به شدت به کارهایی که انجام می دید متعهد بشید و همه تلاش خودتون رو بکنید.

در رابطه با چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم مقاله های سریالی و ادامه دار نوشتم. در انتهای مقاله می تونید روشون کلیک کنید و نکته های مهم دیگه این موضوع رو دنبال کنید.

لیلیت مد و سبک زندگی

لیلیت مد یک مجله سبک زندگی نیست. اما یک مجله و فروشگاه اختصاصی برای خانم هاست. پس چه چیزی بتر از پرداختن به سبک زندگی خوب برای خانم های ایرانی؟

لیلیت مد یک مجله داره به نام لیلیت مَگ و یک فروشگاه داره به نام لیلیت شاپ. در لیلیت مَگ می تونید تا دلتون بخواد درباره زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مطلب بخونید و جواب سوالات مهم زندگیتون رو پیدا کنید. در لیلیت شاپ هم که فروشگاه مخصوص خانم هاست می تونید هر چقدر دلتون می خواد خرید کنید.

در لیلیت مد یک بخش جذاب داریم مخصوص کسانی که طرفداران لیلیت مد هستند. روی سرزمین لیلیت کلیک کنید و در سرزمین لیلیت عضو بشید. با عضو شدن در سرزمین لیلیت چه اتفاقی میفته؟ شما می تونید یک پروفایل داشته باشید با یک کیف پول که با ثبت نام شما شارژ میشه و می تونید با این کیف پول از بخش لیلیت شاپ خرید کنید.

خلاصه که زندگی باید همینقدر جذاب و لذت بخش باشه. حتی با یک خرید کوچولو میشه حالمون رو خوب کنیم. به خودمون احترام بگذاریم. برای خودمون وقت بگذاریم و زندگی رو برای خوذمون بهتر ز چیزی که هست کنیم. روزگارتان خوش! راستی با ما در ارتباط باشید منتظر کامنت ها و نظراتتون هستیم تا هر روز بهتر از دیروز بشیم.

 

مقاله های سریالی زن با اعتماد به نفس:

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم؟ 11 عادت زنان بااعتماد به نفس

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم 22 کاری که نباید انجام دهیم

 

_______________________

منبع:

How to be a Strong, Confident Woman

 

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *