مد و فشن

لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی – راهنمای انتخاب لباس

لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی

لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی بسیار انتخاب گسترده ای میتونه باشه. این مقاله به شما میگه رعایت کردن چه مواردی به شما کمک میکنه زیباتر به نظر برسید. در این مقاله میخونید که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. خانم های خوش سلیقه، زیبا پسند و خانم هایی که به خودشون اهمیت میدن و خودشون رو دوست دارند و برای خودشون به اندازه کافی وقت می گذارند. من سعی کردم مقاله ای جامع از مجله های معتبر مد و فشن برای شما خانم های قابل احترام بنویسم.

فرم بدن ساعت شنی چه ویژگی هایی دارد و به چه استایل و فرم بدنی ساعت شنی می گویند؟

فرم بدن ساعت شنی به فرم بدن انحنا دار هم معروف است. تصویر بالا رو ببینید. اگر فرم بدن شما شبیه به تصویر بالا باشد می تونید بگید که فرم بدنتون ساعت شنی یا انحنادار هست. در این صورت بدن شما دارای این ویژگی هاست:

 • شما بدن خود را به صورت انحنادار توصیف می کنید.
 • اندازه کمر شما کاملا اندازه و به خوبی قابل تشخیص است (با چربی های اضافه شکم و پهلو پوشیده نشده و می توان انحنای کمر را به خوبی تشخیص داد).
 • اندازه بالا تنه با قسمت باسن و ران شما تقریباً یکسان است.
 • احتمالا اندازه سینه، لگن و ران ها بزرگتر از سایر نقاط بدن شماست.

خب حالا نوبت به این می رسه که بدونیم چه نوع لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی است. چه مدل هایی به این فرم بدن بیشتر میاد و باعث میشه این استایل جذاب تر به نظر برسه.

راهنمای انتخاب لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی

اول اینکه قبل از اینکه بخوایم توصیه های مربوط به لباس مناسب فرم بدن شنی رو با هم مرور کنیم، بهتون تبریک میگم. استایل و فرم بدن ساعت شنی به اندازه کافی جذاب و پرطرفدار هست. شما احتمالا خیلی خوب می دونید که چه قسمت هایی از بدنتون رو به رخ بکشید و یا چه قسمت هایی رو پنهون کنید. با این حال یک توصیح 5 بخشی وجود داره که خیلی خوبه برای انتخاب لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی در نظر بگیرید.

1. از قسمت بالاتنه شروع کنید

وقتی فرم بدن ساعت شنی دارید دو تا عضو بدن و اندامتون رو باید برجسته کنید: خط سینه و انحنای کمر. این دو عضو در اندام شما نشانه قدرت و جذابیت اندامتون هستند. پس برای بالا تنه لباس های مناسب فرم بدن شنی عبارتند از:

 • لباس هایی که پارچه های بافت دار دارند و جذب اندام می شوند.
 • تاپ هایی که یقه های خیلی باز دارند و خط سینه رو نمایان می کنند.
 • بلوزهای پلیسه دار از خط کمر
 • تاپ یا بلوز با دوخت کمر کرستی
 • هر یقه وی شکل یا هفتی، یقه قایقی و یا گرد که تا پایین خط سینه باز باشد.
حتما بخوانید
لباس مناسب فرم بدن سیب – راهنمای انتخاب لباس

در مورد فرم بدن ساعت شنی یا انحنا دار چون انحنای بالا تنه شما بسیار متناسب است برای به رخ کشیدن این فرم مناسب پیشنهاد میشه که از پارچه های جذب استفاده کنید. با این وجود برای انتخاب لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی در قسمت بالا تنه هنوز کارمون تموم نشده. مثلا هنوز نمی دونیم چه آستین هایی به فرم بدن شنی میاد؟ برای انتخاب بهترین آستین در انتخاب لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی توصیه های زیر به کارتون میاد:

اول اینکه بدونید بهترین طول آستینی برای شما وجود نداره شما می تونید از انواع طول آستین بهره مند بشید. فقط اگر بخواین توجه ها رو به قسمت خاصی از بدنتون جلب کنید طول آستین ها رو باید متفاوت در نظر بگیرید. مثلا:

 • اگر بخواهید توجه رو بیش از پیش به کمرتون جذب کنید طول آستین ها رو تا آرنج در نظر بگیرید.
 • اگه بخواهید بازوها رو به رخ بکشید از طول آستین کوتاه ساده که تا روی بازوی میشینه و یا آستین های سرخود چین دار استفاده کنید. حتی تاپ های دو بنده میتونه انتخاب مناسبی برای فرم بدن ساعت شنی باشه.

2. انتخاب ژاکت، کت و یا لایه بیرونی بالاتنه

قطعا شما خودتون هم می دونید که باید کمرتون و انحنای جذابش رو به نمایش بگذارید. فراموش نکنید لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی در قسمت بالا تنه وقتی قرار باشه یک کت باشه. بهترِ از کت های نیم تنه استفاده بشه. یا اینکه کت های کلاسیک رو به عنوان روپوش در نظر بگیرید. کت های کلاسیک که در قسمت کمر با کمربند های سگک دار به طور جذابی روی کمر بسته می شوند و کمر باریک شما رو به رخ می کشند.

 • کت های کمر کرستی یکی از گزینه های جذاب برای انتخاب لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی است.
 • کت های نیم تنه یا بالا نافی رو هرگز فراموش نکنید
 • ژاکت ها یا کاپشن های بامبری که تا روی کمر هستند و با یک خط کمر کشی روی کمر قرار می گیرند هم یکی از انتخاب های جذاب برای بالاپوش مناسب فرم بدن ساعت شنی شماست.

در نهایت حواستون باشه لباس های بی فرم و فری سایز نپوشید چون این نوع لباس ها زیبایی اندام شما رو در خودشون گم می کنند.

3. لباس های مجلسی، لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی

فرم بدن ساعت شنی یا انحنادار برای لباس مجلسی آفریده شده. لباس های مجلسی با یقه های بسیار باز و مدل ماهی در قسمت دامن بسیار لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی است. این مدل لباس ها به شدت ویژگی های جذاب بدن و اندام شما رو به رخ می کشد. البته اگه به دنبال مدل جدیدی هستید امتحان کردن پیراهن های امپراطوری میتونه انتخاب جذابی برای اندام زیبای شما باشه. چرا که جذابیت انحنای کمر شما رو بیشتر به رخ می کشه.

اگر عاشق لباس های شلوغ و پر از طرح هستید یا لباس های راحت و شل رو می پسندید. هیچ اشکالی نداره شما فقط با بستن یک کمربند شیک روی کمرتون باعث می شید لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی بشه.

حتما بخوانید
کیف لوازم آرایشی مجلسی؛ 5 پیشنهاد جذاب برای خانم های شیک

در مورد انتخاب مدل دامن در قسمت بالای زانو بسیار دقت کنید. اتفاقا شما برای جلوه بخشیدن بیشتر به اندام باسن و ران ها بهترِ اندازه دامن رو تا زیر زانو انتخاب کنید. رنگ های تیره یا انتخاب پارچه ای که سایه های تیره ای داشته باشه می تونه انتخاب بسیار مناسبی برای پایین تنه شما با فرم بدن ساعت شنی باشه.

4. انتخاب مدل های شلوار مناسب فرم بدن ساعت شنی

انتخاب لباس مناسب فرم بدن شنی برای نوع شلوار کاملا واضح و ساده اس. اگه کمر جذاب خود رو دوست دارید می تونید شلوارهای کاملا جذب بپوشید و با تاپ های بالا نافی جذابیت کمرتون رو بیشتر کنید. شلوار جین و شلوار استرچ کشی برای نشان دادن خمیدگی های مفصل ران و مخروطی شدن پاهای شما کاملا انتخاب های مناسبی هستند. البته شلوارهای ساده ای که درزهای داخلیشون به طور منظم (بدون برش) باشه بهترین نتیجه را میده.

شلوارها رو ساده انتخاب کنید. یادتون باشه لباس مناسب فرم بدن شنی باید به نوعی باشه که زیبایی های اندام رو بیشتر و جذاب تر نشون بده نه اینکه جذابیت ها رو پنهون کنه. بنابراین شم برای فرم بدن ساعت شنی خودتون و جلوه گری انحنای بدنتون نیازی به جیب های بزرگ روی شلوار یا شلوارهایی با طرح شلوغ ندارید.

5. اکسسوری مناسب فرم بدن ساعت شنی

لباس مناسب فرم بدن شنی نیاز به انتخاب اکسسوری مناسب این فرم بدن هم داره. کمربندهای باریک دوست شما هستند. فراموش نکنید که شما اندامی دارید که اتفاقا مجازید از این کمربندها زیاد استفاده کنید. گردنبندها در گردن شما بسیار زیبا خواهند بود. اگر قصد دارید جلوه سینه هاتون رو افزایش بدید از گردنبندهایی استفاده کنید که طولشون کمی بلندتر از استخوان گردنتون باشند. کیف های مجلسی با بند بلند که سایز و شکل کوچکی دارند وقتی کنار انحنای کمر شما قرار بگیرند جلوه فوق العاده ای به اندام شما خواهند داد.

 

لیلیت مد و مد و فشن

لیلت مد یک مجله مد و فشن نیست. لیلیت مد یک مجله و فروشگاه مخصوص خانم هاست. چرا درباره مد و فشن محتوا تولید می کنه؟ چون مد و فشن یکی از دغدغه های مهم خانم هاست و هر چیزی که دغدغه مهم خانم ها باشه ما در لیلیت مد به اون می پردازیم. ما سعی می کنیم با برآروده کردن نیازهای خانم ها به شما خانم های ایرانی احترام بگذاریم و امیدواریم که شما هم به خودتون احترام بگذارید. برای خودتون وقت بگذارید و از زندگی لذت ببرید.

راستی اگر تا به حال در سرزمین لیلیت ثبت نام نکردید جای شما کنار خانم های محترم و خوش سلیقه و خوش ذوق ایرانی خالیه. اینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کنید بعد از عضو شدن در سرزمین لیلیت می تونید برای خودتون در لیلیت مد پنل کاربری داشته باشید. خانم هایی که عضو سرزمین لیلیت هستند همیشه با تخفیف های ویژه از لیلیت شاپ خرید می کنند. زندگی رو زندگی کنید. پر قدرت و با لذت!

 

______________________

منابع:

The Facts About Figures: The Hourglass Shape

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *