سبک زندگی

5 نباید روزانه که از ما یک زن شاد می سازد

5 نباید روزانه که از ما یک زن شاد می سازد

زن شاد نباید هایی رو در زندگی رعایت می کنه. خوشبختی چیزی نیست که به طور آماده وجود داشته باشه. خوشبختی از رفتار ما ناشی میشه. دالایی لاما چهاردهم برای اینکه در زندگی یک زن شاد باشیم باید تشخیص بدیم چه کارهایی رو باید انجام بدیم و چه کارهایی رو نباید انجام بدیم. قبلا یک مقاله درباره اینکه چه کارهایی باید انجام بدیم در مجله لیلیت مد نوشتم با عنوان 10 راز روزمره زنان شاد و سالم پیشنهاد می کنم خوندن این مقاله رو از دست ندید. اما در این مقاله می خونیم که برای اینکه یک زن شاد باشیم چه کارهایی نباید انجام بدیم. فهرست این کارها:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه مخصوص خانم هاست. اینجا هستیم تا یاد بگیریم زیباتر زندگی کنیم و یک زن شاد و قوی باشیم. برای این منظور سری می زنیم به مقاله هایی که در این زمینه در مجله های معتبر سبک زندگی جهان منتشر میشه و ایده های برتر اون ها رو در اینجا برای شما خانم های خوب ایرانی منعکس می کنیم. چون اعتقاد داریم ما خانم ها سزاوار بهترین ها هستیم. بنابراین:

اگه روزهای غم انگیزی رو سپری می کنید، اگه همیشه اخم می کنید، می تونید برای بازگردوندن شادی خود تغییراتی ایجاد کنید. حالا وقت بگذارید و به زندگی خود نگاه کنید. آیا به عنوان یک زن، همیشه سعی دارید همه چیز رو دستکاری کنید؟ به عبارت دیگه دوست دارید همه چیز همونطوری باشه که شما دوست دارید؟ یا انتظار زیادی از یک رابطه دارید؟ اگه می خواهید لبخند رو به لبانتون برگردونید، این پنج کار زیر رو در زندگی روزانه تون انجام ندید:

زیاد مشغول نباشید

زیاد مشغول نباشید

1. زیاد مشغول نباشید

اولین نباید برای یک زن شاد بودن: مایا آنجلو میگه: “هر كسی سزاوار اینِ که یک روز از همه برنامه ریزی های دنیا دور باشه. در اون روز با هیچ مشکلی مواجه نشه. درگیر حل کردن مشکل نباشه. همه ما نیاز داریم که یک روز از چیزی یا کسی مراقبت نکنیم و تنها از خودمون مراقبت کنیم”

اگرچه مسئولیت ها اجتناب ناپذیر هستند، اما استرس اختیاری است. اجازه ندهید هیچ تنشی شادی شما رو خراب کنه. همه چیز یک بده بستان است. اگه برای انجام وظایف خود وقت، انرژی و تلاش زیادی صرف می کنید، فراموش نکنید که باید سوخت خود رو تأمین کنید. همیشه خیلی مشغول نباشید. هر چند مدت یک روز رو به خودتون اختصاص بدید و خودتون رو از همه چیز جدا کنید و در این یک روز که اسمش رو می گذاریم “وقت من”  در مورد همه چیز بی خیال باشید.

حتما بخوانید
چگونه عاشق خود شویم؛ 9 روش مؤثر - سبک زندگی سالم خانم ها

 

2. به جوکرها اهمیت ندهید

دومین نباید برای یک زن شاد بودن: بریگام یانگ میگه: “چرا باید در مورد آنچه دیگران در مورد ما فکر می کنند نگران باشیم، آیا ما بیش از نظر خود به عقاید آنها اعتماد داریم؟” بعضی از  افراد انواع برچسب های ناخوشایند رو به ما قرار میزنند. اگه ما به اون ها اجازه بدیم که این کار رو در حق ما بکنند باید از خودمون بپرسیم که آیا با گفته های اون ها موافقیم یا نه. ما به تأیید یا تحسین کسی نیاز نداریم. فقط اجازه بدید چیزهای روشن و زیبا از بیرون در زندگی ما نفوذ کنند.

از این به بعد اسم آدم هایی که با تفکراتشون در مورد ما قضاوت می کنند و باعث می شوند ما احساس خوبی در زندگی نداشته باشیم رو جوکر می گذاریم. این جوکرهای ضعیف و رقت انگیز شایسته توجه ما نیستند. اون ها رو نادیده می گیریم.

 

3. زیاد خسیس نباشید

سومین نباید برای یک زن شاد بودن: یک شخص سرشناس میگه: “به موهاتون روغن نارگیل بزنید، ورزش کنید، دوش آب گرم بگیرید، با لوسیون بدنتون رو ماساژ بدید و غذا بخورید، تمرینات کششی انجام بدید، در رختخواب دراز بکشید و موسیقی گوش بدید و احساس خوشبختی کنید. فقط انجامش بدید. “

منظور این شخص سرشناس این بوده که ما بیشتر اوقات سخت کار می کنیم و تلاش می کنیم تا همیشه بهترین باشیم. اما، یادمون باشه که در مراقبت از خود هم باید سخاوتمند باشیم. برای لذت بردن از چیزی که دوست داریم وقت یا پول خرج کنیم. نه … لازم نیست بلافاصله یک حلقه الماس 10 عیار بخریم. لازم نیست چیز بزرگی باشه. هر لذت کوچک و کاری که برای مراقبت از خود انجام می دیم می تونه روح ما رو سرحال کنه.

خیلی وابسته نباشید

خیلی وابسته نباشید

4. خیلی وابسته نباشید

چهارمین نباید برای یک زن شاد بودن: یک شخص سرشناس دیگه میگه “با خودت قرار ملاقات بگذار، خودت رو برای خوردن بیرون ببر. ذرت بو داده خودت رو در سینما با کسی شریک نشو. به تنهایی در موزه هنر قدم بزن. عاشق بوم ها شو. عاشق خودت شو.”

منظور این شخص سرشناس این بوده که خوشبختی خودمون را به دست دیگران ندیم. همیشه نمی تونیم صبر کنیم تا کسی به ما گل، هدیه و از همه مهمتر عشق بده. یاد بگیریم با خودمون مهربون باشیم. بله، ما باید به تنهایی به خودمون احترام بگذاریم. به قلب و آرزوهای خودمون گوش بدیم و خودمون اون ها رو برآورده کنیم. ما نباید فقط به دیگران اعتماد کنیم. باید به خودمون شادی و عشق بدیم.

حتما بخوانید
تنظیم خواب برای سبک زندگی سالم خانم ها – 10 نکته طلایی

 

5. خودتان را دست کم نگیرید

پنجمین نباید برای یک زن شاد بودن: مارگارت چو میگه “من خیلی زیبا هستم، گاهی اوقات مردم با دیدن من گریه می کنند. و هیچ ارتباطی با آنچه واقعاً به نظر می رسم ندارد، همه این ها به این دلیل است که  من به خودم این قدرت را دادم که بگویم زیبا هستم و اگر می توانستم این کار را برای دیگران هم انجام می دادم. شاید باعث می شد دیگر شکاف بزرگی بین زیبا و زشت وجود نداشته باشد. چرا که همه ما همان چیزی هستیم که انتخاب می کنیم. “

هیچ کس موظف نیست شبیه استانداردهای  زیبایی رسانه ها باشه. مقایسه فقط اعتماد به نفس و خوشبختی ما رو از بین میبره. حالا فقط به آینه نگاه کنید و بپرسید، “پس اگه من لاغر نباشم چه میشه؟ پس اگه من کامل نباشم چی؟ ” حقیقت اینِ که هیچ کس کامل نیست. پس همانطور که هستی خودت رو دوست داشته باش و به یاد داشته باشید، برای خوشحال بودن نیازی به زیبا بودن ندارید. شما فقط باید از زیبا بودن خودتون خوشحال باشید. چون واقعا زیبا هستید!

 

لیلیت مد و سبک زندگی برای خانم ها

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه مخصوص خانم هاست. سبک زندگی مخصوص خانم ها رو در این مجله باهم مرور خواهیم کرد. اگه دوست دارید زندگی شادی داشته باشید و یک خانم شاد و سرحال و قوی باشید باید یک سبک زندگی شاد و سالم رو در زندگی انتخاب کنید. ما در لیلیت مد سعی می کنیم این بخش از مجله که در رابطه با سبک زندگی خانم ها هست رو با مقاله های جامع و معتبر پر کنیم. مجله لیلیت مد متعلق به خانم های ایرانیِ که هر کدومشون برای ما یک لیلیت قابل احترام هستند.

راستی در لیلیت مد یک بخشی داریم به نام سرزمین لیلیت که اگه روش کلیک کنی میتونی یکی از اعضای سرزمین لیلیت بشی و در لیلیت مد یک کیف پول داشته باشی که برات با مبلغی پول شارژ میشه. با این پول میتونی به عنوان یک خانم یا یک لیلیت قابل احترام از لیلیت شاپ خرید کنی و لذت ببری. برای یک زن شاد بودن باید یک کارهایی رو خودمون انجام بدیم. مهم ترینش احترام گذاشتن به خودمون، رسیدگی به خودمون و وقت گذاشتن برای خودمونِ. نظر شما چیه؟

 

 

_________________

منبع:

5 Don’ts To Be A Happy Woman

 

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *