سبک زندگی

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم؟ 11 عادت زنان با اعتماد به نفس

عادت زنان با اعتماد به نفس

زنان با اعتماد به نفس عادت های خوبی دارند که باعث میشه بهتر زندگی کنند. پیشرفت کنند و زندگی موفقی رو برای خودشون و دیگران بسازند. این 1111 عادت رو در این مقاله با هم مرور می کنیم:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاهِ اینترنتی مخصوص خانم هاست. خانم هایی که سعی می کنند رشد کنند. تلاش می کنند زندگی بهتری برای خودشون بسازند. ما در لیلیت مد کمک می کنیم که این اتفاق برای خانم های ایرانی ممکن بشه.

11 عادت زنان بااعتماد به نفس

عادت زنان با اعتماد به نفس بهشون کمک می کنه اعتماد به نفس بیشتری برای رسیدن به موفقیت های بیشتر بدست بیارند. 11 عادت زنان با اعتماد به نفس باعث میشه شخصیتشون قوی شکل بگیره. چون عادت ها شخصیت آدم ها رو می سازند. اگه دوست دارید یک زن با اعتماد به نفس باشید تلاش کنید این 11 عادت رو در خودتون ایجاد کنید:

1. با عادی بودن خداحافظی کنید

اولین عادت زنان با اعتماد به نفس

به ندرت یک زن با اعتماد به نفس رو پیدا می کنید که به اصطلاح همرنگ جماعت باشه. اینکه بتونید به یک زن با اعتماد به نفس دیکته کنید که چه کاری باید انجام بده و چه کاری رو نباید، خیلی دور از انتظار به نظر می رسه.

زنان با اعتماد به نفس کاری رو انجام نمی دهند چون همه اون رو انجام می دهند. زنان با اعتماد به نفس اول سوال می پرسند که بهترین راه برای انجام اون کار چیه؟ آیا راه بهتری وجود داره یا نه؟ یک زن با اعتماد به نفس نمی ترسه از ایکه بگه  انجام این کار به درد من نمی خوره. یا اینکه بگه بیاید این روش رو امتحان کنیم چون به نظر من این روش بهترِ. حتی فراتر از این، یک زن با اعتماد به نفس نمی ترسه بگه “این روشی که پیشنهاد کردم خوب کار نکرد، بیایید دوباره روش دیگه ای رو امتحان کنیم”.

اعتماد به نفس چیزی نیست که شما فقط اون رو داشته باشید. اعتماد به نفس چیزی است که دستیابی به اون نیاز به کار داره. کار کردن روی این 11 عادت مخصوص زنان با اعتماد به نفس  کمک می کنه کم کم اعتماد به نفس قوی تری برای خود بسازید.

2. به هر چیزی “بله” نگویید

دومین عادت زنان با اعتماد به نفس

همه ما می دونیم که یک نفر (شاید حتی خود شما) هست که به همه چیز بله می گه!! کسی که دوست نداره دیگران رو نا امید کنه. اما با این کار، همیشه برای دیگران کار می کنه  نه برای خودش. این رفتار برای شما آشنا بنظر میرسه؟

«نه» گفتن برای بسیاری از مردم کلمه دشواری است. به این دلیل که مستقیم و قطعی است. «نه» در واقع بسته شدن مکالمه رو به همراه داره. کلمه قدرتمندی است که در صورت استفاده نادرست از اون آسیب زننده  است. اما باید بلد بود که کجا باید از آن استفاده کرد.

 

یک زن با اعتماد به نفس می دونه که گفتن “نه” به دیگران اغلب به این معنیِ که به خودش “بله” می گه.

3. مثبت نگر باشید و از کلمات مثبت استفاده کنید

سومین عادت زنان با اعتماد به نفس

حتما بخوانید
10 راهکار برای رشد طبیعی موی خانم ها - مراقبت از موی خانم ها

یک بار مشاور مربی من برام توضیح داد که حرفهای ما چقدر مهم است. منظور حرف هاییِ که در مکالمات روزمره خود استفاده می کنیم.

مثلا به جای گفتن “فراموش نکن” در عوض بگیم “لطفاً به یاد داشته باش”. ما در مکالمات روزمره مون  بسیار بیشتر از کلمات منفی استفاده می کنیم.

زنان با اعتماد به نفس در گفتگوهای خود از کلمات مثبت استفاده می کنند تا روز مثبتی برای خود و دیگران بسازند. برای اینکه احساس خوبی نسبت به خودتون داشته باشید لازم نیست افراد دیگه رو زمین بزنید.

4. هدف های روشن و مشخصی برای تلاش کردن داشته باشید

چهارمین عادت زنان با اعتماد به نفس

زنان با اعتماد به نفس می دونند که گرچه اهداف مهم هستند، اما معنایی ندارند مگر اینکه برای رسیدن به اون ها برنامه عملی براشون در دست داشته باشیم.

خیلی خوبِ که اینجا بنشینم و بگیم “هدف من کسب درآمد کافی است تا بتونم کارم رو ترک کنم” و این یک هدف عالی به نظر میرسه. اما این هدف نیست بلکه یک آرزوست مگر اینکه برنامه ای در مورد چگونگی دستیابی به اون تنظیم کنیم.

اهداف، برنامه های عملیاتی و قابل پیگیری هستند که زنان با اعتماد به نفس به خوبی می دونند و از این برنامه های عملیاتی  استفاده می کنند.

5. اعتماد به نفس داشتن فراتر از داشتن یک ظاهر خوب است اما به ظاهرتان اهمیت بدهید

پنجمین عادت زنان با اعتماد به نفس

هر کس حداقل یک لباس یا چند لباس داره که بهش کمک می کنه تا احساس اعتماد به نفس، قدرتمندی و احساس هایی از این دست در او تقویت بشه. میشه گفت به این لباس ها میگن لباس قدرت.

گرچه می دونیم داشتن اعتماد به نفس بسیار بیشتر از داشتن یک ظاهر خوبِ، اما همچنین می دونیم که هرگونه پوشش نامناسبی یا داشتن ظاهر نامناسبی می تونه از میزان اعتماد به نفس ما کم کنه.

6. زبان بدن بااعتماد به نفسی داشته باشید

ششمین عادت زنان با اعتماد به نفس

تا به حال ژست قدرت رو در زنان با اعتماد به نفس دیدید؟ علم روانشناسی میگه گرفتن ژست قدرت میتونه به بالا بردن اعتماد به نفس کمک کنه.  زنان با اعتماد به نفس از این موضوع به نفع خودشون استفاده می کنند. حتی وقتی که در یک روز خیلی احساس اعتماد به نفس نمی کنند، می دونند که می تونند این احساس را جعل کنند. پس ژست قدرت می گیرند تا کم کم اعتماد به نفسشون رو برگردونند.

علاوه بر این، شما به ندرت می بینید که زنان با اعتماد به نفس  در یک جمعیت ناپدید شوند و یا به چشم نیایند. چون زنان با اعتماد به نفس فرو افتاده نمی نشینند. وقتی با اون ها صحبت می کنند به چشمان مردم نگاه می کنند و لبخند می زنند، چرا که به خودشون اعتقاد دارند.

7. نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید

هفتمین عادت زنان با اعتماد به نفس

درک شخصیت خود می تونه رمز موفقیت شما باشه. زنان با اعتماد به نفس نقاط قوت و ضعف خودشون رو می دونند و می دونند چگونه از اون ها به نفع خودشون استفاده کنند.

برای اینکه بهتر نقاط ضعف و قوت خودتون رو بشناسید می تونید از یک شخص قابل اعتماد که شما رو می شناسه بخواید بهتون کمک کنه و نقاط ضعف و قوتتون رو بهتون بگه یا براتون بنویسه.

شرکت در یک تست شخصیت  هم می تونه  به شما کمک کنه تا نسبت به آنچه که هستید اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و یاد بگیرید که بیشتر نقاط ضعف خود را بپذیرید.

8. بدون خرد کردن دیگران موفقیت شخصی خودتان را بسازید

هشتمین عادت زنان با اعتماد به نفس

شما هرگز نخواهید شنید که یک زن با اعتماد به نفس بگه “خوب من این کار رو بهتر از شما انجام دادم” چرا که یک زن با اعتماد به نفس می دونه موفقیت خودش هیچ ارتباطی با شکست دیگران نداره.

حتما بخوانید
چرا خانم ها هدیه گرفتن را دوست دارند؟ 2 دلیل علمی - سبک زندگی خانم ها

موفقیت های زنان با اعتماد به نفس  از آنِ خودشونِ و برای رسیدن به موفقیت سخت تلاش می کنند و می فهمند که موفقیت های دیگران هم  همینطور است.

مقایسه تله ای نیست که زنان با اعتماد به نفس (اغلب اوقات) در اون بیفتند. زنان با اعتماد به نفس خوشحال می شوند که به کسی کمک کنند که موفقیت خودش رو جشن بگیره، حتی اگه خودشون هنوز به موفقیت نرسیده باشند.

9. رفتارهای منفی را کنار بگذارید و روی رفتارهای مثبت تمرکز کنید

نهمین عادت زنان با اعتماد به نفس

بودن در کنار یک زن با اعتماد به نفس مثل اینِ که هر لحظه بهمون انرژی مثبت تزریق میشه. چون زنان با اعتماد به نفس هیچ وقت برای منفی نگری وقت ندارند بنابراین رفتارهای منفی رو از زندگی خود حذف می کنند.

زنان با اعتماد به نفس این توانایی شگفت انگیز رو دارند که در هر موقعیتی نکات مثبت رو ببینند و احساس الهام بخشی رو در شما ایجاد کنند.

 

مطمئناً زنان بااعتماد به نفس هم روزهای بدی رو سپری می کنند و همیشه 100٪ مثبت نیستند، چرا که همیشه مثبت بودن غیرممکنِ. اما زنان با اعتماد به نفس تلاش می کنند تا نکات مثبت رو در جهان ببیند و خود را با افراد مثبت و چیزهای مثبت احاطه می کنند.

10. به مراقبت از خود اهمیت بدهید

دهمین عادت زنان با اعتماد به نفس

یک زن با اعتماد به نفس می دونه اولین شخصی که باید ازش مراقبت کنه خودشِ. چرا که اگه نتونه از خودش مراقبت کنه، پس نمی تونه از شخص دیگه ای هم مراقبت کنه.

زنان با اعتماد به نفس برای مراقبت از خودشون به طور منظم برنامه ریزی می کنند. حتی اگه این برنامه ریزی به این معنا باشه که نیم ساعت زودتر بلند بشوند تا بتونند قهوه شون رو در آرامش بنوشند.

مراقبت از خود از هر لحاظ ستون فقرات موفقیت است. یک زن با اعتماد به نفس می دونه که برای رسیدن به موفقیت باید بتونه از خودش مراقبت کنه.

11. از کنج امن و راحت خود بیرون بیایید

یازدهمین عادت زنان با اعتماد به نفس

چه برون گرا باشید، چه درون گرا یا جایی در این بین، قدم زدن در خارج از منطقه راحتی شما می تونه سخت باشه. اما یک زن با اعتماد به نفس می دونه که هیچ چیز بزرگی با موندن در منطقه راحتی بدست نمیاد.

لیلیت مد و سبک زندگی

لیلیت مد یک مجله سبک زندگی نیست. لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست که تلاش می کنه خانم ها رو بیش از پیش به موفقیت نزدیک کنه. خانم هایی که دوست دارند از خودشون مراقبت کنند. به خودشون اهمیت بدن و برای خودشون وقت بگذارند.

لیلیت مد یک مجله مخصوص خانم ها داره به نام لیلیت مَگ در 4 دسته بندی زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری. در این مجله که کاملا مختص خانم هاست درباره دغدغه های مهم خانم ها می نویسیم.

لیلیت مد یک فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم ها هم داره که اسمش لیلیت شاپ و شما یه عنوان یک خانم ایرانی می تونید هر چیزی که دوست داشته باشید رو از لیلیت شاپ بخرید.

روی سرزمین لیلیت کلیک کنید و در اونجا عضو بشید. یک پروفایل براتون ایجاد میشه به همراه یک کیف پول. با این کیف پول می تونید از لیلیت شاپ خرید کنید و لذت ببرید. زندگی لذت بردن از همین بهانه های ساده است. امیدوارم زندگی همیشه به کامتون باشه.

مقاله های سریالی زن با اعتماد به نفس:

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم؟ 6 نکته طلایی و مهم

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم 22 کاری که نباید انجام دهیم

 

 

 

_________________________

منبع:

 Habits of a Confident Woman

 

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *