مد و فشن

فرم بدن شما چیست؟ راهنمای انتخاب لباس مناسب فرم بدن

فرم بدن شما چیست؟ راهنمای انتخاب لباس مناسب فرم بدن

فرم بدن انتخاب می کند که چه لباسی بپوشیم. هر خانم شیک پوش و خوش لباسی قبل از هر چیز فرم بدن خود را می شناسد. برای انتخاب لباس مناسب فرم بدن در این مقاله فرم بدن خود را می شناسیم

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه مخصوص خانم هاست. خانم هایی که باید شیک باشند. به زیبایی خود اهمیت بدهند و خودشون رو باور داشته باشند. زندگی سالم و خوبی داشته باشند و به سلامت خودشون اهمیت بدهند. پس فقط کافیه خودمون رو بشناسیم تا بدونیم چطور باید برای زندگی بهتر و زیباترمون برنامه ریزی کنیم. یکی از انتخاب های مهم ما خانم ها انتخاب لباسِ. نظر شما درباره انتخاب لباس چیه؟ ترجیح میدید هرچی مد میشه رو بپوشید یا فکر می کنید انتخاب لباس مناسب فرم بدنتون که از مد روز هم پیروی کرده باشه انتخاب جذاب تریِ؟ در ادامه راجع به این موضوع گپ زدیم. آخر این مقاله نظرت رو برامون بنویس.

انتخاب لباس مناسب فرم بدن یا بر اساس پیروی از مد؟

مد و سبک هایی که به جامعه معرفی میشه خیلی سریع تغییر می کنند. بعضی وقت ها شانس میاریم و سبکی که به عوان مد روز معرفی میشه به فرم بدنمون میاد و ما خوش لباس تر و شیک تر از همیشه به نظر می رسیم. گاهی اوقات اما سبک هایی که مد میشن به فرم بدنمون نمیان و همین مسئله ما رو نگران میکنه که بلأخره از مد پیروی کنیم و یا لباس مناسب فرم بدنمون بپوشیم. بنابراین من فکر کردم بهترین راه اینه که مثل همه مردم شیک پوش دنیا که اتفاقا خیلی هم طبق مد پیش میرن یکبار برای همیشه این مسئله رو برای خودمون حل کنیم.

خانم های شیک پوش در جهان قبل از هر چیز فرم بدن و اندامشون رو میشناسند و مهم تر از اون می دونند چه مدل لباس هایی مناسب فرم بدن و اندامشون هست. بعد با خیال راحت هر سبکی از لباس پوشیدن رو که مد میشه با فرم بدن و اندامشون سازگار می کنند. در این مقاله من از یک مجله معتبر مد و فشن انگلیسی زبان کمک گرفتم و اول یک راهنمای تصویری از انواع فرم بدن ایجاد کردم و بعد راهنمای انتخاب لباس مناسب فرم بدن رو برای هر دسته به طور جداگانه براتون نوشتم. امیدوارم باعث بشه همیشه یک شیک پوش مد روز باشیم.

حتما بخوانید
لباس مناسب فرم بدن سیب – راهنمای انتخاب لباس

فرم بدن به چند دسته تقسیم می شود؟ اندام خود را بشناسیم

فرم بدن عموما به 4 دسته تقسیم می شود. حالا که قرارِ برای خوش استایل و شیک پوشی خودمون وقت بگذاریم بهترِ خیلی دقیق فرم بدنمون رو بشناسیم. بعد از اون می تونیم لباس مناسب فرم بدنمون رو بر اساس مد روز انتخاب کنیم. یا اینکه لباس مناسب فرم بدنمون رو با مد و المان های خوش لباسی روز دنیا سازگار کنیم. بنابراین بیاید اول فرم بدنمون رو بشناسیم:

فرم بدن به شکل گلابی

فرم بدن گلابی

1. فرم بدن به شکل گلابی

فرم بدنی که به شکل گلابی باشد به شکل مثلثی هم معروف است. تصویر بالا رو ببینید. اگر فرم بدن شما به شکل گلابی یا مثلثی باشد، بدن شما دارای این ویژگی هاست:

 • دور کمر شما از بالا تنه شما پهن تر است.
 • لگن پرتری دارید.
 • در مقایسه با باسن شانه های باریک تری دارید.
 • شما عقب (قسمت باسن و پهلو عقب) پرتری دارید.
فرم بدن ساعت شنی

فرم بدن ساعت شنی

2. فرم بدن به شکل ساعت شنی

فرم بدنی که به شکل ساعت شنی باشد به شکل انحنا دار هم معروف است. تصویر بالا رو ببینید. اگر فرم بدن شما به شکل ساعت شنی یا انحنادار باشد، بدن شما دارای این ویژگی هاست:

 • شما بدن خود را به صورت انحنادار توصیف می کنید.
 • اندازه کمر شما کاملا اندازه و به خوبی قابل تشخیص است (با چربی های اضافه شکم و پهلو پوشیده نشده و می توان انحنای کمر را به خوبی تشخیص داد).
 • اندازه بالا تنه و قسمت باسن و ران شما تقریباً یکسان است.
 • احتمالا اندازه سینه، لگن و ران ها بزرگتر از سایر نقاط بدن شماست.
فرم بدن سیب

فرم بدن سیب

3. فرم بدن به شکل سیب

فرم بدنی که به شکل سیب باشد به شکل معکوس هم معروف است. تصویر بالا رو ببینید. اگر فرم بدن شما به شکل سیب یا معکوس باشد، بدن شما دارای این ویژگی هاست:

 • شما به طور کلی متناسب هستید.
 • شانه های شما از لگن شما پهن تر است.
 • شما لزوماً در ناحیه باسن خود انحنای برجسته ای ندارید.
 • شما دور کمر کاملاً مشخصی ندارید (اگر چنین باشد، به احتمال زیاد ساعت شنی هستید)!
فرم بدن ورزشکاری

فرم بدن ورزشکاری

4. فرم بدن به شکل ورزشکاری

فرم بدنی که به شکل ورزشکاری باشد به شکل مستطیل هم معروف است. تصویر بالا رو ببینید. اگر فرم بدن شما به شکل ورزشکاری یا مستطیلی باشد، بدن شما دارای این ویژگی هاست:

 • شما اصلا منحنی نیستید(قسمت های مختلف بدنتون دارای انحنا نیست).
 • اندازه شانه و ران شما تقریباً یکسان است.
 • کمر شما خیلی کوچک یا مشخص نیست، بلکه کاملا بالا و پایین آن به شکل مستطیل یکسان دیده می شود.
 • وزن شما به طور مساوی در بدن پخش شده است.
حتما بخوانید
خرید کیف آرایشی برای کادو

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه مخصوص خانم هاست. حالا که متوجه شدید فرم بدن شما از کدوم نوع هست. برای انتخاب لباس مناسب فرم بدنتون فقط کافیه روی هر لینک مختص به اندام و فرم بدنتون کلیک کنید. یکی از مجله های معتبر مد و فشن در جهان به تفکیک فرم بدن راهنمایی هایی نوشته برای شیک پوشی و خوش لباسی ما خانم ها. من این محتواها رو به تفکیک فرم های بدن براتون در مقاله های جداگانه نوشتم. امیدوارم شما خانم های خوش سلیقه و لیلیت های قابل احترام از خوندن این مقاله ها لذت ببرید.

 

 

___________________________

منابع:

The Guide: Dressing For Your Body Shape

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *