سبک زندگی

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم: “22 نباید” برای زنان با اعتماد به نفس

زنان با اعتماد به نفس

زنان با اعتماد به نفس نبایدهایی رو در زندگی رعایت می کنند. برای همین هم هست که اون ها رو با اعتماد به نفس می دونیم. در این مقاله می خونید که:

دسترسی سریع به عنوان های این مقاله
22 کاری که به عنوان یک زن با اعتماد به نفس نباید انجام دهید

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. اینجا با هم یاد می گیریم چطور رشد کنیم. خوب زندگی کنیم و حال خوبی داشته باشیم.

22 کاری که به عنوان یک زن با اعتماد به نفس نباید انجام دهید

وقتی به اعتماد به نفس ترین زنی که می شناسید فکر می کنید، مانند مالالا یوسف زایی ، اپرا وینفری ، یا حتی یک کانیه وست تیلور سوئیفت را قطع کرده است ، این خانم ها چه اشتراکاتی دارند که به آنها اجازه می دهد خیلی ترسناک به زندگی نزدیک شوند؟ آنها خود را با هوای موفقیت ، فیض و عزم راسخ حمل می کنند. تغییر انرژی هنگام ورود آنها به یک اتاق. آنها به یاد ماندنی هستند.

 

ببینید از چه تعداد از این لیست مشکلات جلوگیری می کنید و چگونه یک زن با اعتماد به نفس را اندازه می گیرید.

1. با غیبت کردن خداحافظی کنید

زنان با اعتماد به نفس در مورد زنان دیگر صحبت نمی کنند، آنها در مورد رویاها، برنامه ها و آرزوهای خود صحبت می کنند.

2. به خودتان شک نداشته باشید

شما نمی شنوید که در مورد تصمیماتشان شک و تردید داشته باشند چون این کار در عادت های  رفتاری اون ها نیست. زنان با اعتماد به نفس  می دونند چه کنند و چرا مرتباً این کار رو می کنند. آنها به تصمیمات خود كاملاً فكر می كنند اما هنگامی كه تصمیم گرفتند، تصمیمشون رو عملی می کنند.

3. تابع مد و جریان های عادی نباشید

زنان با اعتماد به نفس تنظیم کننده روند و مد هستند. آنها هیچ وقت نمی گذرانند و فکر نمی کنند که “مد” چیه و طبق اون عمل کنند. در عوض بر اساس آنچه دوست دارند انتخاب می کنند. آنها کاملاً با نیازها و ترجیحات خود سازگار هستند. و آنها از اینکه درخواست خودشون رو داشته باشند نمی ترسند.

4. هرگز احساساتتان را سرکوب نکنید

زنان با اعتماد به نفس وقتی چیزی در ذهنشون باشه، شما اون رو خواهید فهمید. چرا که اون ها توانایی صحبت کردن از احساساتشون رو دارند.

5. هرگز مراقبت از خود را فراموش نکنید

زنان با اعتماد به نفس می دونند که باید از خودشون مراقبت کنند. آنها برای برقرار کردن تعادل سالم بین کار و زندگی ارزش زیادی قائلند. همچنین زمان کافی برای غذا خوردن، خوب خوابیدن و ایجاد رابطه سالم می گذارند. چرا که احساس می کنند برای داشتن یک زندگی خوب به این موارد نیاز دارند.

حتما بخوانید
7 نکته مفید برای داشتن زندگی لاکچری - سبک زندگی خانم ها

6. کورکورانه حرف کسی را نپذیرید

زنان با اعتماد به نفس دوست دارند شواهد خودشون رو جمع آوری کنند و خودشون نتیجه گیری کنند. آنها خارج از چارچوب فکر می کنند، چرا که می دونند اگه خودشون حقیقت یابی نکنند، ممکنِ تصویر بزرگتر رو نبینند.

7. هرگز نیازمند تأیید دیگران نباشید

وقتی زنان با اعتماد به نفس از خودشون اطمینان داشته باشند، نیازی به تأیید دیگران ندارند. این رفتار به اون ها این امکان رو می ده که خود واقعیشون باشند و به افرادی اعتماد کنند که اون ها رو دوست داره نه اینکه اون ها و رفتارشون رو تأیید می کنه. زنان با اعتماد به نفس به خودشون احترام می گذارند و قدرت درونی برای مقابله با مخالفت رو دارند.

8. با نگران بودن وقتتان را تلف نکنید

وقت بسیار ارزشمند است بنابراین وقتتون رو برای “حالا چی میشه” هدر ندید. این کار برای زن با اعتماد به نفس مفید نیست. این رفتار باعث میشه روز به روز اعتماد به نفس کمتری پیدا کنید چون همیشه نگران هستید که حالا چی میشه.

9. حسرت نداشته باشید

زنان با اعتماد به نفس از گذشته می آموزند و می فهمند که کجا انتخاب های نادرستی انجام داده اند اما پشیمون نیستند. توانایی یادگیری از گذشته رو دارند نه اینکه مدام پشیمون باشند که باعث بشه به اعتماد به نفسشون لطمه بزنه.

10. از اینکه گاهی ظاهر نامرتبی داشته باشید نترسید

مطمئناً زنان با اعتماد به نفس ارزش یک ظاهر خوب داشتن رو می دونند و می دونند که بهترِ در نگاه اول خوب و مرتب ظاهر شوند. اما براشون مهم نیست که اگه در طوفان باران گرفتار شدند یا وقتی دارند در ساحل راه می روند ظاهرشون نامرتب و آشفته بشه.اون ها از لحظات زندگیشون لذت می برند چرا که زندگی و لذت خودشون بیش از نگاه دیگران براشون اهمیت داره.

11. شکست را بهانه ای برای توقف نکنید

در حقیقت، زنان با اعتماد به نفس کسانی هستند که می تونند به شما بگویند هنری فورد قبل از موفقیت چند بار ورشکست شد (سه بار!). آنها تشخیص می دهند که در مسیر موفقیت همیشه دست اندازهایی وجود داره. بهبود خودشون همیشه به اون ها امکان می ده تا با روال تعیین شده خودشون رو به جلو حرکت کنند.

12. همسن و سالان خود را نادیده بگیرید و تحت فشار آن ها قرار نگیرید

زنان با اعتماد به نفس فشار همسالان خودشون رو احساس نمی کنند. این نوع فشارها رو فقط کسانی احساس می کنند که نگرانند و استرس دارند که دیگران دربره اون ها چه فکری می کنند. نگرانی که یک زن با اعتماد به نفس نداره.

13. از روی احساس و ناهشیارانه دست به انتخاب نزنید

زنان با اعتماد به نفس با هدف خود در ارتباط هستند و از این امر برای هدایت تصمیمات خود استفاده می کنند. این شیوه زندگی باعث میشه دیگران به سمت اون ها  جذب بشوند.

14. غرایز خود را نادیده نگیرید

حتی اگر به نظر برسه همه واقعیت ها یک راه رو نشان می ده. اگر قلب اون ها به روش دیگری اعتقاد داشته باشه اون راه رو انتخاب می کنند. زنان با اعتماد به نفس می دونند که غریزه قوی ترین عنصر در تصمیم گیریِ، بنابراین به غریزه شون گوش می کنند.

15. به شلوغ بودن و بیش از حد کار داشتن افتخار نکنید

خالق بودن با مشغله داشتن همیشگی تفاوت داره. اون ها کار رو تموم می کنند، نه اینکه فقط احساس کنند که در حال انجام کار هستند.

16. هر چیزی را به خودتون نگیرید و بیش از حد به نظرات دیگران اهمیت ندهید

زنان با اعتماد به نفس می فهمند که نظر شما به خود شما مربوطه نه به آنها. آنها برای نظرات شما ارزش قائل هستند، اما اگه با انتخابشون موافق نباشید، باز هم از انتخاب خودشون دست بر نمی دارند و همچنان شما رو دوست دارند.

حتما بخوانید
5 نباید روزانه که از ما یک زن شاد می سازد

17. از سکوت گریزان نباشید و نگذارید موقعیت سکوت معذبتان کند

در حقیقت سکوت باعث شارژ مجدد آنها می شود. زنان با اعتماد به نفس از زمان های سکوت و تنهایی لذت می برند و در این زمان ها می تونند رشد شخصی خودشون رو زیر نظر و برای احیا مجدد خودشون وقت بگذارند.

18. آرزوی مشهور شدن نداشته باشید

زنان با اعتماد به نفس به اصالت خودشون احترام می گذارند و علاقه ای ندارند که مشهور و در چشم باشند. فقط دوستانی رو می خواهند که با آنها ارتباط عمیقی داشته باشند. آنها مکالمات چالش برانگیز رو دوست دارند و این مسئله باعث میشه چندان در جمع ها محبوب نباشند اما اهمیتی نمی دهند.

19. برای پیشرفت نیازمند مربی شخصی نباشید

زنان با اعتماد به نفس خودشون به خودشون انگیزه می دهند و از گرفتن اینکه پیشرفت روزانه دارند هیجان زده می شوند. هیچ دکمه تعویق یا توقف برای اون ها وجود نداره و منتظر نمی نشینند تا کسی پیدا بشه و بتونه مربی شخصی اون ها بشه.

20. به دنبال طرفدار نباشید در عوض به دنبال حمایت گر باشید

زنان با اعتماد به نفس احتمالاً دوست های فیس بوکی و دنبال کننده هایی هم در اینستاگرام دارند اما آنچه که برای آنها ارزش داره محتوای اخبار آنها است نه تعداد فالورها. کیفیت همیشه براشون نسبت به کمیت اهمیت بیشتری داره. دنبال کننده ها و دوستانی که حامی باشند برای اون ها ارزش بیشتری دارند.

21. خود واقعی تان را با چیزهایی که دارید برابر ندانید

زنان با اعتماد به نفس  می دونند که چیزها اون ها را تعریف نمی کنه بنابراین در انتخاب لباس و اتومبیل بر اساس آنچه دوست دارند تصمیم می گیرند نه اینکه فکر کنند چیزهایی که دارند باید معرف اون ها باشه. در واقع اهل خود نمایی نیستند.

22. خودتان را انکار نکنید

زنان با اعتماد به نفس  درک می کنند که در همه چیز تعادل وجود داره. آنها ممکنِ ضربه بخورند اما با کمال میل با یک بستنی گاه به گاه از خود پذیرایی می کنند. اون ها دوست دارند ورزش کنند، اما می دونند که اگه ورزش رو کنار بگذارند دنیا به پایان نخواهد رسید. اون ها می دونند که نباید خودشون رو انکار کنند پس به دنبال کاری می روند که احساس می کنند بیشتر مناسبّ اون هاست.

 

لیلیت مد و سبک زندگی

لیلیت مد یک مجله سبک زندگی نیست اما یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. بنابراین سعی می کنه درباره دغدغه های مهم خانم های ایرانی محتوا تولید کنه.

در مجله لیلیت مد که فقط مخصوص خانم هاست می تونید دسته بندی های زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری رو دنبال کنید. مجله لیلیت مد رو با نام لیلیت مَگ بشناسید.

در لیلیت مد فروشگاه خصوص خانم ها هم داریم که با نام لیلیت شاپ شناخته میشه. اگه روی سرزمین لیلیت کلیک کنید و در سرزمین لیلیت عضو بشید شما هم به عنوان یک خانم ایرانی قابل احترام برای ما، دارای یک پروفایل مخصوص میشید و یک کیف پول مخصوص دریافت می کنید که با اون می تونید از لیلیت شاپ خرید کنید.

درباره اعتماد به نفس داشتن مقاله های سریال نوشته شده پیشنهاد می کنم هر دو مقاله زیر رو هم بخونید:

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم؟ 6 نکته طلایی و مهم

چطور یک زن با اعتماد به نفس باشیم؟ 11 عادت زنان بااعتماد به نفس

_________________________

منبع:

22 Things That Confident Women Don’t Do

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *