دسته‌بندی نشده

چطور جامدادی پارچه ای را بدون شستن تمیز کنیم؟

تمیز کردن جامدادی پارچه ای

تمیز کردن جامدادی پارچه ای بدون شستن امکان پذیره؟ در این مقاله می خونید که چطور بدون شستن، کیف های جامدادی پارچه ای خودتون رو تمیز کنید. فهرست عناوین این مقاله:

راستی اینجا لیلیت مد هست. یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم های قوی و مستقل یا خانم هایی که دوست دارند روحیه قوی و مستقلی پیدا کنند. ما در مجله لیلیت مد در 4 دسته بندی زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مخصوص خانم ها مطلب می نویسیم. با کلیک روی هر دسته میتونید به مطالب این دسته دسترسی پیدا کنید. این مقاله در دسته مد و فشن لیلیت مد قرار داره.

جامدادی ها یکی از پُر استفاده ترین وسایل اکثر ما هستند. تقریباً همه ما یک جامدادی داریم و اکثر روزها از اون استفاده می کنیم. برای همین خیلی زود به زود کثیف می شوند. اگه این وسط صحبت از جامدادی بچه ها باشه که دیگه گفتن نداره.

چون خیلی از بچه ها به خاطر سن کمشون نمی تونند به خوبی از جامدادیشون مراقبت کنند. و برای همین مدام لکه جدیدی روی جامدادی اون ها ظاهر میشه. برای همین نیازه که به ساده ترین شکل بتونیم این لکه ها روی از روی این جامدادی پاک کنیم.

این موضوع باعث شده دغدغه خیلی از آدم ها و علی الخصوص مامان ها تمیز کردن جامدادی باشه. در واقع به دنبال راهی برای پاک کردن لکه های مختلف از روی جامدادی پارچه ای باشند. اگر چه جامدادی های پارچه اکثرشون قابل شستشو هستند. و میشه به کمک آب و مایع شوینده اون ها رو تمیز کرد. اما گاهی ممکنه نیاز باشه با یک روش راحت تر لکه ها رو از روی جامدادی پارچه ای پاک کرد.

برای همین ما تصمیم گرفتیم در این مطلب راهکارهایی کاربردی در مورد پاک کردن جامدادی پارچه ای بیاریم. راهکارهایی که به کمک اون ها میشه لکه ها رو بدون شستن از روی جامدادی پارچه ای پاک کرد:

9 راهکاری کاربردی برای پاک کردن جامدادی پارچه ای بدون نیاز به شستن

 

1. پاک کردن لکه مداد شمعی از روی جامدادی پارچه ای

یکی از لکه هایی که ممکنه روی جامدادی به وجود بیاد لکه مداد شمعی هست. برای پاک کردن این لکه اول از همه با یک جسم نوک تیز اضافه های مداد شمعی رو بردارید. بعد دو طرف لکه رو دستمال توالت بگذارید. حالا روی یکی از این کاغذها اتوی گرم بگذارید و فشار بدهید. این کار باعث میشه چربی لکه آب بشه و به خورد دستمال کاغذی برود.

حتما بخوانید
منزل لاکچری یک خانم 6 نکته دارد - سبک زندگی خانم ها

 

2. پاک کردن لکه خودکار از رو جامدادی پارچه ای

اگه هنوز این لکه کاملاً خشک نشده کافیه کمی نمک روی لکه بریزید. حالا یک دستمال حوله ای خیس بردارید و با اون روی لکه آروم ضربه بزنید.  نمک های رنگی شده رو پاک کنید و دوباره نمک جدیدی بریزید. این کار رو تا جایی ادامه بدهید که لکه به خوبی پاک بشود.

اگه لکه خشک شده احتمالاً باید روش دیگه ای رو امتحان کنید. برای پاک کردن لکه خشک جوهر از روی جامدادی میشه از تافت یا اسپری مو استفاده کرد. کافیه پنبه آغشته به تافت رو روی لکه بگذارید. و خیلی آروم با این پنبه روی لکه ضربه بزنید.

 

3. پاک کردن لکه گل و لای از روی جامدادی پارچه ای

گاهی ممکنه جامدادی از دست ما روی زمین خاکی و گلی بیوفته. در این صورت اگه بخواهیم بدون شستن، این لکه رو پاک کنیم راهکار زیر خیلی کاربردیه:

یک عدد سیب زمینی رو برش بزنید و یک تکه از اون رو روی لکه بمالید. بعد از اون پنبه آغشته به آب سرد رو روی لکه آرام ماساژ بدهید. اگه لکه خوب پاک نشد این بار دستمال آغشته به الکل رو امتحان کنید. با این راهکار حتماً لکه گل و لای کاملاً از روی جامدادی پاک میشه.

 

4. پاک کردن لکه آبمیوه از روی جامدادی پارچه ای

یکی دیگه از لکه هایی که ممکنه روی جامدادی جا خوش کنه لکه آبمیوه است. برای پاک کردن لکه آبمیوه از روی جامدادی پارچه ای اول از همه یک اسفنج رو با آب سرد مرطوب کنید. حالا به آرامی محل لکه رو با این اسفنج نمدار کنید. بعد کمی گلیسیرین روی لکه بریزید و اجازه بدهید یکی دو ساعت روی لکه بمونه. بعد از اون با اسفنج آغشته به صابون و آب گرم لکه رو از روی جامدادی پاک کنید.

 

5. پاک کردن لکه مداد رنگی از روی جامدادی پارچه ای

اول از همه رنگ اضافی مداد رنگی رو با یک چاقوی کند بردارید. اگه موم مداد رنگی سخت شد می تونید از یک تکه یخ برای نرم کردن اون استفاده کنید. و بعد دوباره با چاقو شروع به برداشتن لکه اون کنید. حالا با یک اتو خوب جای لکه رو گرم کنید. بعد از گرم شدن لکه، حوله ای کاغذی روی اون بگذارید. بعد از اون کمی اتوی داغ رو روی اون بگذارید. با این کار لکه به حوله کاغذی منتقل میشه.

 

6. پاک کردن لکه ماژیک از روی جامدادی پارچه ای

برای پاک کردن لکه ماژیک از روی جامدادی پارچه ای کمی روی لکه خمیر دندان ساده بزنید. بعد از چند دقیقه با یک تکه پارچه تمیز اون رو بردارید. اگه باز هم اثری از لکه باقی بود این کار رو دوباره تکرار کنید.

حتما بخوانید
13 قدم برای دستیابی به عشق به خود - سبک زندگی سالم خانم ها

 

7. پاک کردن لکه چای و قهوه از روی جامدادی پارچه ای

برای پاک کردن لکه چای و قهوه از روی جامدادی پارچه ای اگر امکان شستشوی اون رو ندارید. می تونید از راه دیگه ای استفاده کنید. برای این کار خیلی زود کمی نمک رو روی جامدادی بریزید و بعد که جذب لکه شد اون رو با یک دستمال تمیز بردارید. می تونید با اسفنج آغشته به آب گرم و مواد شوینده لکه باقی مونده رو هم از بین ببرید. یا می تونید روی لکه کمی اسپری مخصوص مو (تافت) بزنید. بعد از مکثی کوتاه روی لکه یک قطعه صابون بکشید. بعد با پنبه ای آغشته به آب سرد رو اون آروم ضربه بزنید.

 

 8. پاک کردن لکه گوجه فرنگی از روی جامدادی پارچه ای

با یک تکه پنبه آغشته به الکل روی لکه ضربه بزنید. بعد اسفنجی که با آب سرد و مواد شوینده مرطوب شده رو روی لکه بکشید. این کار رو تا جایی ادامه بدهید که لکه کاملاً از روی جامدادی پاک بشود.

 

9. پاک کردن لکه چربی از روی جامدادی پارچه ای

بهتره برای گرفتن چربی این لکه آروم با دستمال کاغذی روی سطح لکه ضربه بزنید. این کار کمک می کنه چربی به دستمال انتقال داده بشود. بعد از اون می تونید تنها جای لکه رو با آب گرم و مایع شوینده تمیز کنید.

در این مطلب ما سعی کردیم 9 لکه رایج که ممکنه روی جامدادی بوجود بیایند رو معرفی کنیم. و برای از بین بردن اون ها راهکاری کاربردی بیاوریم. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید باشه.

 

چند مدل از جامدادی پارچه ای لیلیت مد

 

آموزش دوخت جامدادی پارچه ای شستن جامدادی پارچه ای تمیز کردن جامدادی پارچه ای

در نهایت پیشنهاد می کنم دیدن کیف های لوازم آرایش و جامدادی پارچه ای ویکتوریا سکرت لیلیت مد رو ار دست ندید. کافیه روی لینک زیر کلیک کنید.

کیف های لوازم آرایش و جامدادی پارچه ای ویکتوریا سکرت در لیلیت مد

 

لیلیت مد

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. در لیلیت مد سه بخش اساسی داریم:

  • مجله لیلیت مد: مجله لیلیت مد که در 4 دسته زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مطالب رو در این 4 دسته می تونید دنبال کنید.
  • لیلیت شاپ: فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم ها که تموم محصولاتی که در اون می بینید برای خانم هاست.
  • سرزمین لیلیت: جایی برای عضو شدن شما خانم های ایرانیه. وقتی در سرزمین لیلیت عضو میشید یک پروفایل شخصی براتون ایجاد میشه به علاوه یک کیف پول که در اون مقداری پول وجود داره که باهاش میتونید از لیلیت شاپ هر چیزی که دوست دارید بخرید. اگه هنوز در این بخش عضو نشدید میتونید همینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کنید و در اون عضو بشید. زندگی همیشه به کامتون باشه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *