خانه داری

نکات تمیزکاری آپارتمان – آپارتمان خود را در 30 دقیقه یا کمتر تمیز کنید

تمیزکاری آپارتمان

نکات تمیزکاری آپارتمان رو یاد بگیرید برای اینکه بیش از اندازه روی تمیز کردن آپارتمان وقت نگذارید. تمیز کردن خانه برای هیچ کس جالب نیست برای همین بهترِ از تجربه های مفید یاد بگیریم تا در کمترین زمان ممکن این کار رو انجام بدیم. در این مقاله می خونید که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. در مجله لیلیت مد سعی می کنیم در دسته خانه داری برای خانم های ایرانی که دوست دارند مسؤلیت های خانه داری خودشون رو با سرعت بیشتری انجام بدند مطالب مفیدی رو براشون از مجله های معتبر انگلیسی زبان جمع آوری کنیم. در این مقاله هم سعی کردیم نکات تمیزکاری آپارتمان رو جمع آوری کنیم. نکاتی که می تونه به همه ما خانم ها کمک کنه تا در 30 دقیقه یا کمتر کل آپارتمانمون رو تمیز کنیم. برای خوندن این نکات در ادامه با ما همراه باشید:

چرا نکات تمیزکاری آپارتمان میتونه برای همه ما مفید باشه؟

همه ما حتما با این مسئله حداقل یکبار مواجه شدیم. یک دوست یا فامیل به ما زنگ میزنه و میگه تا نیم ساعت دیگه میرسه و میخواهد به دیدن ما بیاد. به آپارتمانمون نگاه می کنیم و می بینیم به اندازه ای که باید تمیز نیست. در اینجور مواقع اصلا نباید هول بشید. به تنها چیزی که نیاز دارید یک برنامه جامع از نکات تمیزکاری آپارتمان در 30 دقیقه است.

چرا این نکته ها میتونه کمک کنه؟ بیشتر به این دلیل که وقتی زمان کمی داریم معمولا بیشتر نکته هایی که می دونیم از خاطرمون میره و به قول معروف هول می شیم. بهترین کار اینِ که این لیست رو در دفتر بزنامه ریزی هامون داشته باشیم. اینجور مواقع می تونیم سراغ این برنامه بریم و بعد از انجام دادن هر کاری یک تیک جلوش بزنیم تا خیالمون راحت باشه که کل خونه رو تمیز کردیم. اینطوری دیگه نیازی نیست مدت زمان زیادی رو به فکر کردن درباره اینکه حالا چه کاری رو باید انجام بدم بگذرونیم.

 

نکته اول برای تمیزکاری آپارتمان

  • اتاق نشیمن را مرتب کنید و کف اتاق را جارو بزنید: تمرکزتون رو روی اتاقهایی بگذارید که رفت و آمد بیشتری در اون اتفاق میفته. مثل هال یا اتاق نشیمن. انجام دادن چند مورد میتونه ظاهر آپارتمان رو تمیز و مرتب نشون بده. بنابراین خیلی سریع روی مبلمان رو تمیز کنید. کوسن مبل ها رو مرتب کنید و آشغال و خرده ریزه ها رو با دست از روی مبل بتکونید. اگه فرش نیاز به جارو کشیدن داره که خیلی سریع فرش رو جارو بکشید و ظاهر کلی اتاق نشیمن رو مرتب کنید.

نکته: در مقاله … که پیشنهاد می کنم خوندنش رو از دست ندید گفته بودیم برای اینکه خونه رو سریع تمیز کنید اگه قرارِ خونه رو جارو بکشید تمام خونه رو جارو بزنید. اما یادتون نره الان شما قرارِ فقط در 30 دقیقه یا کمتر ظاهر خونه رو مرتب کنید تا آپارتمانتون کثیف یا نامرتب به نظر نرسه. بنابراین برای جارو کشیدن فقط سراغ بخش هایی از آپارتمان برید که احتمال می دید خیلی کثیف هستند و ممکنِ در معرض دید مهموناتون قرار بگیره.

حتما بخوانید
10 قانون طلایی که از شما یک خانم خانه دار خوشحال می سازد

نکته دوم برای تمیزکاری آپارتمان

  • اتاق نشیمن را گردگیری کنید و با دستمال مرطوب تمیز کنید: مطمئن بشید که تمام میزهایی که می خواهید روی اون ها از مهمونتون پذیرایی کنید تمیز و عاری از هر گونه گرد و غبار و لکه های غذایی باشند. بلافاصله بعد از مرتب کردن مبل ها و جارو کشیدن با یک دستمال مرطوب یا یک دستمال خشک و تمیز به همراه اسپری پاک کننده چند منظوره سراغ میزهای پذیرایی برید و اون ها کاملا تمیز کنید و دستمال بکشید.

 

نکته سوم برای تمیز کاری آپارتمان

بعد از تمیز کاری و مرتب کردن اتاق نشیمن و بعد از اینکه میزهای پذیرایی رو کاملا دستمال کشیدید حالا طبق الویت سراغ مکان هایی از خونه برید که احتمال دیده شدنشون توسط مهمون زیاد هست.

 

1. سرویس بهداشتی

به احتمال زیاد مهمونا از سرویس بهداشتی استفاده می کنند. حتی شده برای شستن دست هاشون. بنابراین مطمئن بشید که حتما سرویس بهداشتی از تمیزی خوبی برخودار هست. برای اینطور مواقع مواد شوینده قوی داشته باشید تا در چنین مواقع اضطراری با ریختن مقداری مواد شوینده تمام لکه ها حل و برطرف بشن. سعی کنید خیلی سریع روشویی، کاسه توالت، کف سرویس بهداشتی رو بعد از ریختن مواد شوینده قوی برس بکشید و سریعا آب بگیرید. آینه دستشویی رو هم با یک دستمال خشک و تمیز همراه با اسپری کردن شیشه پاک کن روی آینه، اون رو پاک کنید.

نکته: حتی اگه سرویس بهداشتی تون تمیز به نظر میرسه حتما کف سرویس رو آب بگیرید و روشویی رو هم دستمال بکشید. چون گاهی اوقات یک لکه یا یک مو که در نگاه سریع خودش رو نشون نداده میتونه جلوه تمیزی سرویس بهداشتی رو خراب کنه.

 

2. آشپزخانه

وقتی همه ظرف های کثیف رو از آپارتمان جمع کردید و همه رو در سینک ظرفشویی آشپزخونه قرار دادید. مطمئن بشید که ظرف های کثیف در آشپزخانه یا در سینک ظرفشویی نمونند. منظره ظرف های کثیف در آپارتمان به هیچ وجه خوب نیست. یکی از نکات تمیزکاری آپارتمان این هست که ظرف های کثیف در آپارتمان به چشم نخورد.

اگه ظرف ها زیاد هستند و نمیشه در مدت زمان کمی اون ها رو بشورید مطمئن بشید که همشون رو در ماشین ظرفشویی چیده شدن در غیر اینصورت تمام ظرف های کثیف رو جمع کنید و از دید خارج کنید. اون ها رو در جایی قرار بدید که مطمئن باشید از دید مهمانان خارج شده اند. همچنین بهترِ یک پوست لیمو رو در جایی که ظرف های کثیف رو قرار دادید بگذارید تا بوی بد ظرف ها یا زباله ها به بیرون نیاد.

در مرحله بعدی دستمال مرطوب ضدعفونی کننده یا یک دستمال خشک یا یک دستمال  کاغذی و یک اسپری پاک کننده چند منظوره رو بردارید و  پیشخوان ها و میز آشپزخانه رو پاک کنید. خیلی از  مهمانان معمولاً دوست دارند در آشپزخانه با میزبان معاشرت كنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که همه چیز در جای مناسب خود قرار گرفته باشه.

حتما بخوانید
5 اشتباه تمیزکاری منزل که احتمالاً مرتکب شده اید

 

3. اتاق خواب

معمولا مهمانان به اتاق خواب ها سر نمی زنند. اما اگه مهمونای شما از اون دسته آشناهاتون هستند که خیلی به شما احساس نزدیکی می کنند و به راحتی پا به اتاق خواب های شما می گذارند. نکته مهم اینِ که الویت شما باید چیدمان تختتون باشه. رو تختی رو مرتب روی تخت قرار بدید. بالش ها رو مرتب کنید. لباس های اضافی رو ادر کمدها قرار بدید و سعی کنید ظاهر اتاق مرتب باشه.

هرگونه وسایل آشپزخانه (لیوان و فنجان قهوه) رو از اتاق خواب بردارید. مطمئن بشید که حتما اون ها رو می شورید یا در ماشین ظرفشویی می گذارید و یا با ظرف های کثیف دیگه در جایی قرار می دید که از دید مهموناتون پنهون میمونه. نظافت و تمیزکاری اتاق خواب معمولاً مثل آشپزخانه و سرویس بهداشتی به تمیزکاری عمیق نیاز نداره. بنابراین حتما این مرحله رو برای آخر بگذارید و فقط چند دقیقه براش زمان بگذارید.

این نکات تمیزکاری آپارتمان به ما کمک می کنه وقتی مهمون سرزده داریم که قرارِ در مدت زمان کوتاهی به منزل ما برسه کاری کنیم که آپارتمانمون کثیف و نامرتب به نظر نیاد. این نکات ساده و کوچک رو رعایت کنید و مطمئن باشید که بیش از 30 دقیقه از شما زمان نخواهد گرفت.

لیلیت مد و خانه داری

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. ما در لیلیت مد یک دسته به نام خانه داری داریم. هدف ما در بخش خانه داری اینِ که کاری کنیم تا خانه داری رو به روش اصولی یاد بگیریم و مدت زمان کوتاهی رو برای اون در طول روز در نظر بگیریم. از طرفی همیشه یک خانه تمیز و مرتب داشته باشیم.

لیلیت مد یک فروشگاه مخصوص خانم های ایرانی هم داره که اسمش لیلیت شاپ هست. شما می تونید از لیلیت شاپ خرید کنید. اگه عضو سرزمین لیلیت باشید یک کیف پول شخصی اینجا دارید که مبلغی پول در اون قرار داره و با این مبلغ می تونید از لیلت شاپ خرید کنید. اگه هنوز عضوی از سرزمین لیلیت نیستید همینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کنید و عضو بشید و کیف پول شخصی خودتون رو که در اون مبلغی پول قرار داره دریافت کنید.

ما خانم های ایرانی از همین بهانه های کوچک برای زندگی کردن لذت می بریم. ما در لیلیت مد تصمیم گرفتیم کنار همه خانم های ایرانی از زندگی لذت ببریم و تا می تونیم برای خودمون وقت بگذاریم. به خودمون احترام بگذاریم و از زندگیمون تا می تونیم لذت ببریم.

 

 

 

________________

منبع:

How to Clean Your Apartment in 30 Minutes or Less

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *