سبک زندگی

24 ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها – قسمت اول ( 6 ایده برای یادآوری)

سرگرمی برای خانم ها

ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها یک مسئله جدی است. بیشتر وقت ها ما خانم ها برای سرگرم شدن هیچ ایده ای نداریم. در این مقاله ایده هایی رو می خونید که بیشتر حکم یادآوری دارند. قسمت های بعدی ایده های رو معرفی می کنند که شاید کمتر به ذهنتون خطور می کنند. در این مقاله می خونید که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. ما در این مجله اینترنتی مخصوص خانم ها به خصوص در دسته سبک زندگی سعی می کنیم به خانم ها یادآوری کنیم که بیشتر به خودشون برسند و بیشتر برای خودشون وقت بگذارند. به همین دلیل ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها رو به 4 قسمت بخش بندی کردیم. این بخش ایده هایی رو عنوان میکنه که شاید خیلی به چشم ایده های تفریحی و سرگرمی بهشون نگاه نکنید. اما میتونند در دسته سرگرمی ها قرار بگیرند. مثل:

 

کتاب خواندن

کتاب خواندن

1. ایده شماره یک: کتاب خواندن

  • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: کتاب خواندن و قهوه نوشیدن

کاری به این موضوع ندارم که سرانه مطالعه در کشور ما چقدر پایینِ و ما باید به عنوان یک خانم با کمالات سطح اطلاعاتمون رو بالا ببریم. بیاین همه این بحث های فرهیختگی رو فراموش کنیم و فقط برای سرگرمی و وارد دنیای جدیدی شدن کتاب بخونیم. راستی حتما می دونی که ما خانم ها قوه تخیل بالایی داریم و می تونیم ساعت ها خودمون رو در افکار و تصور یک دنیای جدید غرق کنیم. رمان بخونید یا هر کتاب و موضوعی که حالتون رو بهتر می کنه. مهم اینِ که ساعتی رو به خودمون اختصاص بدیم و تا می تونیم غرق لذت بشیم.

 

بازی کنید

بازی کنید

2. ایده شماره دو: بازی کنید

  • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: بازی کردن انسان را بالغ می کند

بازی کنید. بازی های ویدیویی یا بازی های فکری دسته جمعی، فرقی نمی کنه. مهم اینِ که یاد بگیرید یک زمانی رو برای بازی کردن اختصاص بدید. بازی های گروهی باعث رشد شخصیت انسان میشه. تجربه کردن رعایت نوبت، تحمل شکست و احترام گذاشتن به حقوق دیگران و یا حتی بحث کردن با هم گروهی و یا تیم شدن و برای تیم هدف مشخص کردن و تلاش کردن. این ها مواردی است که بازی کردن میتونه بدون هیچ هزینه ای به ما آموزش بده. علاوه بر این مزایا بازی کردن خود به خود احساس کودک درونمون رو فعال میکنه و حال کودک درونمون رو خوب میکنه.

حتما بخوانید
هدیه خاص برای خانم ها؛ تقدیم حال خوب به آن ها - سبک زندگی خانم ها

خوبی این موضوع اینِ که وقتی کودک درونمون حالش خوب باشه دیگه کمتر ما رو مجبور میکنه لجبازی کنیم یا خودمون رو با شرایط غم و ناراحتی آزار بدیم. پس اجازه بدید کودک درونتون به اندازه کافی بازی کنه.

 

آشپزی کنید

آشپزی کنید

3. ایده شماره سه: آشپزی هیجان انگیز رو امتحان کنید

  • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: طرز تهیه یک غذا یا شیرینی خوشمزه رو یاد بگیرید

آشپزی روزانه ممکنِ خسته کننده باشه. اینکه هر روز غذاهای تکراری بپزیم و خودمون هم به یکنواخت بودن زندگی دامن بزنیم رو گاهی کنار بگذاریم. حداقل هفته ای یکبار یک آشپزی جدید رو امتحان کنید. اساسا هرچیزی میتونه در زندگی حکم تفریح رو به خودش بگیره فقط کافیه همونطور به قضیه نگاه کنیم. آدم هایی رو تصور کنید که حتی کارشون رو تفریح می دونند. آشپزی اونقدر ظرافت داره که به عنوان یک هنر بهش نگاه بشه. هر هنری هم میتونه یک تفریح جذاب باشه.

 

بافندگی کنید

بافندگی کنید

4. ایده شماره چهار: ببافید

  • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: بافتن نخ ها یک هنر زیبا و کاربردی

هماهنگی دست ها موقع بافتن باعث تمرکز ذهن میشه. وقتی ذهن فقط به کاری که دست ها انجام میدن تمرکز کنه خود به خود حواس آدم رو از استرس های روزمره پرت میکنه و باعث آروم شدن کل بدن میشه. خوبیش اینه که میتونید هر جا که باشید این تفریح رو انجام بدی. جلوی تلویزیون وقتی در ماشین یا اتوبوس منتظر رسیدن به مقصد هستی. تازه حاصلش یک وسیله کاربردی که میتونی بپوشیش یا به عنوان یک دکوری زیبا ازش استفاده کنی.

 

عضویت در باشگاه ورزشی

عضویت در باشگاه ورزشی

5. ایده شماره پنج: در یک باشگاه عضو شوید

  • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: عضو یک باشگاه بودن یک خانواده جدید مخصوص سرگرمی براتون ایجاد می کنه.
حتما بخوانید
یادگاری برای دوست صمیمی دختر؛ 4 ایده ویژه - مجله و فروشگاه خانم ها

ایده باشگاه از اینجا شروع میشه که یک عده از آدم ها که با هم دغدغه مشترک دارند کنار هم جمع میشن. این روزها باشگاه های مختلفی هستند که میتونید به عضویت یکی از اون ها دربیاید و همراهشون بشید. مزیت این باشگاه ها اینه که دوستای جدید پیدا می کنید. با دوستاتون دغدغه مشترک دارید و میتونید با هم راجع به دغدغه تون صحبت کنید و خود این مسئله باعث میشه احساس تخلیه هیجان و احساسات داشته باشید و با روحیه به زندگی عادیتون ادامه بدید.

 

پیاده روی کنید

پیاده روی کنید

6. ایده شماره شش: پیاده روی

  • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: پیاده روی، هم ورزش هم تفریح

پیاده روی هم برای سلامت مفیده هم میشه به عنوان یک تفریح مفرح ازش یاد کرد. حداقل هفته ای دوبار یک کفش مناسب به پا کنید و برای پیاده روی از خونه بیرون برید. علاوه بر اینکه حال و هواتون عوض میشه یک قدم مثبت و خوب برای سلامتیتون برداشتید.

 

سبک زندگی و لیلیت مد

نظرتون درباره این بخش چی بود؟ ایده های تفریحی و سرگرمی این بخش نظرتون رو جلب کرد؟ بخش های بعدی ایده های متفاوتی رو در بر گرفته پیشنهاد می کنم به اون ها سر بزنید و خوندنشون رو از دست ندید. لینک مقاله ها انتهای این مقاله گذاشته شده با کلیک کردن روشون می تونید قسمت های بعدی ایده های تفریحی و سرگرمی برای خانم ها رو بخونید.

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه مخصوص خانم هاست. در مجله اینترنتی لیلیت مد سبک زندگی مخصوص خانم ها رو دنبال کنید. یادتون نره که ما خانم ها باید بیشتر برای خودمون وقت بگذاریم تا انسان سالم تری باشیم. روحیه قوی تری داشته باشیم و زندگی بهتری برای خودمون و خانواده مون بسازیم.

24 ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها – قسمت دوم (6 ایده بازی)

24 ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها – قسمت سوم (6 ایده هنری)

24 ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها – قسمت چهارم (6 ایده ورزشی)

 

 

________________________________

منبع:

30 Fun New Hobbies for Women to Try in 2020

 

5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *