سبک زندگی

24 ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها – قسمت دوم ( 10 ایده هنری)

سرگرمی برای خانم ها

ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها رو به چند دسته مختلف تقسیم کردیم. در این بخش ایده های هنری مخصوص خانم ها رو با هم مرور می کنیم. در این مقاله می خونید که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. در مجله لیلیت مد 4 دسته زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری داریم. این مقاله در دسته سبک زندگی قرار داره. هر 4 دسته حاوی مطالب و موضوعات مخصوص خانم هاست. در این مقاله ایده های تفریحی و سرگرمی مخصوص خانم ها رو دسته بندی کردیم که در ادامه با هم می خونیم:

 

1. ایده شماره یک: نقاشی کنید

نقاشی کنید

نقاشی کنید

 • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: نقاشی کردن و رنگ آمیزی کردن

نقاشی کردن استادانه منظورمون نیست. فقط کافیه مقداری رنگ و ابزار بگیری و رنگ ها رو با هم ترکیب کنی. ساخت رنگ، رنگ آمیزی کردن یک منظره با مداد رنگی یا رنگ روغن، گواش یا هر ابزار دیگه ای میتونه ذهن رو آزاد کنه و حس و حال خوبی رو به ما ببخشه. می دونی زندگی شلوغ این روزهای ما نیازمند کمی آرامش و خلأ مطلق است. اگه شرایط این آرامش رو به ما نمیده چرا خود ما این شرایط رو برای خودمون مهیا نکنیم؟

لازم نیست نقاش ماهری باشیم. ترکیب رنگ های مایع خیلی حس خوبی به آدم میده پیشنهاد می کنم حتما تجربه اش کنید. اما اگه از مداد رنگی و رنگ های جامد بیشتر لذت می برید می تونید از کتاب های رنگ آمیزی استفاده کنید که نقوش آماده ای رو کشیدند و فقط شما باید به سلیقه خودتون اون ها رو رنگ آمیزی کنید. این کتاب ها به کتاب های آرامش معروفند امتحان کردنشون خیلی حس خوبی داره!

مخصوصا اگه یک مادر تمام وقت هستید و کودکی دارید که باید همیشه در حال سرگرم کردنش باشید. دو کتاب رنگ آمیزی بخرید یکی برای کودک دلبندتون و یکی برای خودتون و یک تایمی رو با هم دیگه برای رنگ آمیزی بگذارید و از این شرایط استفاده کنید.

 

2. ایده شماره دو: آواز بخونید

آواز بخونید

آواز بخونید

 • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: آواز بخونید و احساسات درونیتون رو تخلیه کنید

شما خواننده نیستید؟ اصلا مهم نیست. آهنگ های مورد علاقه تون رو با صدای بلند گوش کنید و همراه خواننده اصلی با تمام وجود آواز بخونید. تا حالا این کار رو امتحان کردید؟ شدیدا احساسات درونی رو تخلیه می کنه و باعث میشه احساس سبکی خوبی بهت دست بده. برای این سرگرمی نیازی به وقت مجزا نیست. وقتی داری تمیزکاری می کنی بهترین وقتِ که برای خودت ترانه زمزمه کنی یا همراه آهنگ مورد علاقه ات فریاد بزنی.

 

3. ایده شماره سه: برقصید

برقصید

برقصید

 • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: برقص و سلامتی و روحیه بهتر رو تجربه کن

اگه از اون دسته خانم هایی هستی که وقت کافی برای کلاس رفتن داری و همیشه دلت می خواسته یک رقص جدید یاد بگیری دست به کار شو. اگه وقت کلاس رفتن نداری این روزها کلاس های آنلاین زیادی هستند که می تونند بهت کمک کنند تا یک رقص جدید یاد بگیری. اما اگه کلا فقط دوست داری برقصی و اهل رقصیدن هستی.

لازم نیست زمان خیلی خاصی رو به این کار اختصاص بدی فقط کافیه وقتی داری آشپزی می کنی. همزمان با آهنگ مورد علاقه ات هم بخونی و هم برقصی. کاری که من همیشه انجامش میدم. البته موقع ظرف شستن بیشتر این کار رو می کنم. اگه رقصیدن بی موقع رو امتحان کرده باشی میدونی چقدر حالت رو خوب میکنه اما اگه تا حالا این کار رو نکردی خوبِ که بدونی رقصیدن اندورفین رو تقویت می کنه و بدن انسان رو برای دو برابر میزان سلامتیِ که داره تحریک میکنه.

حتما بخوانید
چگونه عاشق خود شویم؛ 9 روش مؤثر - سبک زندگی سالم خانم ها

 

4. ایده شماره چهار: بنویسید

بنویسید

بنویسید

ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: بنویس و خاطرات این نسل رو برای نسل بعدی حفظ کن!

خیلی از ما به خصوص در زمان مدرسه عاشق جمع آوری خاطره ها بودیم. نوشته ها خیلی کمک می کنند تا ما گذشتمون رو اونطور که واقعا بوده به خاطر بیاریم. خیلی وقت ها نوشته های ما در گذشته میتونه به ما امید بده تا قدم برداریم و زندگی بهتری رو برای خومون بسازیم.

این ایده رو امتحان کنید. یک دفترچه انتخاب کنید و شروع به نوشتن کنید. از محله، پارک، دورهمی های خانوادگی، لحظات خوب و بد زندگیتون عکس بگیرید و کنارش از احساساتتون بنویسید. این کار معجزه می کنه. بیش از هر چیز با این کار به افکار خودتون وارد میشید و با نوشتن احساسات واقعیتون به نوعی خودتون رو تخلیه می کنید. با این کار هم حالتون بهتر میشه هم اینکه بعدها می تونید دقیق به خاطر بیارید در گذشته چه افکاری داشتید، دغدغه های اصلی زندگیتون چی بوده. آیا تغییر کردید؟ مسیری که پشت سر گذاشتید میتونه خیلی به آینده تون کمک کنه.

 

5. ایده شماره پنج: عکاسی کنید

عکاسی کنید

عکاسی کنید

ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: یاد بگیرید عکس های زیبا بگیرید

یک نکته جالب درباره عکاسی هست که نه تنها یک سرگرمیِ خیلی خوب برای خانم هاست بلکه میتونه به سادگی یک اثر هنری زیبا هم باشه. این روزها همه ما یک گوشی هوشمند دستمون داریم و فرصت عکاسی کردن برامون مهیاست. زمان بگذارید و در کلاس های آنلاین عکاسی شرکت کنید. آموزش های آنلاین ویدیویی زیادی هم به صورت رایگان در سطح اینترنت وجود داره. با تمرین زیاد هم می تونید تبدیل به یک عکاس ماهر بشید.

اینبار برای عکاسی کمی به نور، ترکیب بندی و یا حتی موضوع فکر کنید. عکاسی می تونه یک سرگرمی با ارزش باشه. حتی می تونه ثمره کارتون تبدیل به یک دکور زیبا در منزلتون بشه.

 

6. ایده شماره شش: اریگامی یاد بگیرید

اریگامی یاد بگیرید

اریگامی یاد بگیرید

 • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: یاد گرفتن اریگامی برای بدست آوردن آرامش و تمرکز

اریگامی یک هنر ژاپنی است. هنر شکل دادن به کاغذ و ساخت یک شیء جالب و زیبا. این یک فعالیت عالی برای کمک به حفظ مهارت در هر دو دست هست. شما می تونید به راحتی این کار رو در خانه وقتی که روی کاناپه لم دادید انجام بدید. اریگامی چون فعالیتی است که باید با هر دو دست انجام بشه. هر دو قسمت مغز رو درگیر خودش میکنه و باعث میشه مغز زمانی خالی از هر گونه تشویش، اضطراب و نگرانی بشه و تنها به کاری که دست ها انجام می دهند تمرکز کنه.

 

7. ایده شماره هفت: زیورآلات بسازید

زیورآلات بسازید

زیورآلات بسازید

 • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: ساختن زیورآلات، ورود به عرصه صنایع دستی

شما با این کار عملا با یک تیر سه هدف رو نشونه می گیرید. اول اینکه سرگرمی هنری زیبایی رو انتخاب کردید. ظریف کاریها همیشه باعث افزایش خلاقیت و همچنین آرامش مغز می شوند. با انجام این کار نه تنها خودتون رو سرگرم کردید بلکه زیورآلات زیبایی رو به سلیقه خودتون برای خودتون ساختید که می تونید ازشن استفاده کنید. هدف سومی هم میتونید داشته باشید. این روزها خانم های زیادی از هنر دست خودشون درآمد زایی می کنند.

این ایده میتونه براتون یک ایده پولساز بشه و باعث بشه درآمد خوبی رو براتون ایجاد کنه. فقط کافیه از هنر دستتون عکس بگیرید و در اینستاگرام برای فروش صنایع دستیتون پیج بسازید. امتحان کنید با اولین فروش محصولتون شگفت زده خواهید شد.

حتما بخوانید
راه های کاهش استرس و اضطراب - 8 تمرین تنفسی

 

8. ایده شماره هشت: خوشنویسی یاد بگیرید

 • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: خوشنویسی کردن، یاد گرفتن یک هنر کاربردی

خوشنویسی کردن را یاد بگیرید. با نوشتن زیاد یا با نگاه کردن آموزش های آنلاین یا رفتن به کلاس های خوشنویسی استادان معروف. خوشنویس بودن به ما خانم ها کمک میکنه افراد بیشتری روی ما حساب کنند. بارها شده در یک جمع برای نوشتن کارت تبریک ها، چک و یا قرادادهای معاملاتی به دنبال کسی می گردند که از همه خوش خط تر باشد.

خوش خط بودن خود به خود اعتبار بهتری به شخصیت انسان می بخشد. با این همه خوشنویسی کردن و تمرین مشق کردن هم به نوعی حس و حال خوبی به آدم میده که حیفِ این حس رو تجربه نکنیم.

 

9. ایده شماره نه: هنر چوبی یاد بگیرید

هنر چوبی یاد بگیرید

هنر چوبی یاد بگیرید

 • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: با منبت کاری زیبایی خلق کنید

اگه از هنر و صنایع دستی لذت می برید به خصوص اگه عاشق نجاری هستید، یکی از بهترین ایده ها برای شما اینِ که هنرهای چوبی رو یاد بگیرید. هنرهایی مثل منبت کاری. اگه عاشق خلق کردن هستید. تراشیدن چوب و خلق کردن یک اثر منحصر به فرد میتونه احساس خلق کردن رو بهتون هدیه بده.

میتونید این هنر رو امتحان کنید. فقط کافیه تکنیک این کار رو یاد بگیرید بعد به عنوان یک تفریح و سرگرمی خلاقانه وقتتون رو باهاش سپری کنید. علاوه بر مفرح بودنش میتونه براتون یک گزینه درآمدی خوب ایجاد کنه. خیلی ها عاشق دست سازهای هنری هستند و حاضرند برای داشتن هنر دست شما پول زیادی هزینه کنند.

 

10. ایده شماره ده: طراحی کنید

 • ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها: زندگیتون رو خودتون طراحی کنید

طراحی یک حرفه تخصصیِ که باید به صورت آکادمی آموخته بشه در این مسئله هیچ شکی نیست. اما در مقیاس کوچیک تر میتونه یک تفریح بسیار عالی برای خانم ها باشه. این روزها سطح اینترنت پر از ایده های ناب برای طراحی لباس، دکور کردن خونه و… است. سطح اطلاعاتتون رو بالا ببرید. روانشناسی رنگ ها رو بخونید. اطلاعات خوبی درباره هارمونی رنگ ها بدست بیارید. این میتونه پایه خوبی باشه برای اینکه منزلتون رو دکور کنید. ایده ها رو با هم ترکیب کنید درباره طراحی لباس ها هم همینطوره. فقط کافیه درباره اندامتون و پارچه ها اطلاعات کافی بدست بیارید.

 

لیلیت مد

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. در لیلیت مد 3 بخش اساسی وجود داره که می تونید در اون سرگرم بشید، خرید کنید و جایزه ریالی دریافت کنید.

 • مجله لیلیت مد: در 4 دسته زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مخصوص خانم ها مطلب میگذاره.
 • لیلیت شاپ: یک فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست و از برندهای مخصوص خانم ها حمایت می کنه.
 • سرزمین لیلیت: باشگاه مخاطبان لیلیت مد هست که با عضو شدن در اون هر فعالیتی که در پیج می کنید بهتون امتیاز تعلق می گیره. میتونید در پروفایل شخصیتون این امتیازها رو تبدیل به پول کنید و از لیلیت شاپ هر چیزی که دوست داشتید بخرید. اگه هنوز در سرزمین لیلیت عضو نشدید کافیه همینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کنید تا صفحه عضویت براتون باز بشه.

این مقاله حاوی محتواهای سریالی است قسمت های دیگه این موضوع رو می تونید از لینک های زیر دنبال کنید:

24 ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها – قسمت دوم (6 ایده بازی )

24 ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها – قسمت سوم (11 ایده هنری )

24 ایده تفریحی و سرگرمی برای خانم ها – قسمت چهارم (6 ایده ورزشی )

 

 

به این مقاله امتیاز دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *