آموزش های آرایشی, زیبایی

زیبایی و جذابیت برای خانم‌ها با آرایش یا بدون آرایش

زیبایی و جدابیت

زیبایی و جذابیت برای خانم‌ها یک مسئله ی حیاتیه و شاید حتی اولین مسئله زندگی هر خانمی‌رو به خودش اختصاص بده. گاهی وقتا ممکنه خانم‌ها این مسئله رو نادیده بگیرند. اما همیشه زیبایی و جذابیت بخشی از ذهن و فکر هر خانمی‌رو به خودش مشغول میکنه. چیزی که هیچ خانمی‌نمیتونه اون رو انکار کنه اینه که همیشه دلش میخواد به اندازه کافی مقبول، زیبا و جذاب به نظر برسه. اما روش هر خانمی‌برای اینکه زیبا و جذاب به نظر برسه متفاوته. بعضی وقتا به عنوان یک خانم که داریم در جامعه ای زندگی میکنیم که قوانین و عرف و تناقضات زیادی داره، سوالات زیادی ذهنمون رو درگیر میکنه. سوالاتی مثل:

لیلت مُد یک مجله و فروشگاه اختصاصی خانم‌هاست که عقیده داره هر خانمی‌باید بتونه از زندگیش لذت ببره. بنابراین هر سوالی که راجع به زیبایی دارید باید یکبار برای همیشه بهش جواب داده بشه تا بتونید از وجود خودتون و زیبایی‌هاتون لذت ببرید. از نظر ما همه شما یک لیلیت قابل احترام، زیبا و جذاب هستید و سزاوار بهترین پاسخ‌ها. پس بریم تا ببینیم جواب هر کدوم از سوالای ذهنیمون چی میتونه باشه.

زیبایی و جدابیت

چگونه زیبا و جذاب باشیم؟

یکی از مجله‌های معروف زیبایی و مد جهان به نام Bustle  نوشته زیبایی فقط یک مسئله ظاهریه. اگر ما نتونیم جنبه‌های دیگه هویت خودمون رو مثل مهربانی و نبوغ رو به اندازه کافی پرورش بدیم زیبایی و جذابیت معنا و مفهومی‌پیدا نمیکنه. اما گاهی اوقات ما فقط میخوایم زیبایی و جذابیت ظاهری خودمون رو حفظ کنیم که خب در اون صورت راه‌های علمی‌تأیید شده ای وجود دارند که به زیبایی و جذابیت بیشتر خانم‌ها کمک می‌کنند. Bustle  هشت راه رو برای زیبایی و جذابیت بیشتر معرفی میکنه و اون هشت راه:

 1. دندان‌ها را سفید نگه دارید.
 2. موهاتون رو حجیم و پر پشت نگه دارید.
 3. از پوستتون مراقبت کنید.
 4. از رژ لب قرمز استفاده کنید.
 5. لباس قرمز بپوشید.
 6. حرکات ظریف طرف مقابلتون رو تقلید کنید.
 7. سعی کنید تقارن ظاهر خود را بهبود ببخشید.
 8. اعتماد به نفس داشته باشید.

خب سه مورد اول که به سلامتی پوست و مو و دندان اشاره میکنه. علم ثابت کرده که زیبایی و جذابیت از پُل سلامتی عبور میکنه.استفاده از رژلب و لباس قرمز احتمالا به این دلیله که رنگ قرمز هیجان و توجه افراد رو به خودش جلب میکنه. مورد ششم کمی‌جالب تر به نظر میرسه به نوعی میگه اگه میخواین توجه کسی رو به خودتون جلب کنید به رفتارهای ریزش توجه کنید و خیلی با ظرافت اون رفتارها رو تقلید کنید. احتمالا اون فرد بدون اینکه خودش متوجه بشه جذب شما میشه.

در مورد زیبایی چهره هم علم ثابت کرده که بعد از سلامتی، یک چهره متقارن زیباست. همه ما می‌دونیم که اجزای صورت کاملا متقارنی نداریم. اگر آرایش می‌کنیم باید حواسمون باشه در وهله اول اجزای صورتمون رو متقارن کنیم. حتما تلاش کنیم هر آرایشی هم که روی صورتمون انجام میدیم تقارن چهره مون رو بهبود ببخشه. در آخر هم تأکید میکنه که ظاهرتون هرطور که باشه اگر میخواین زیبا و جذاب به نظر برسید حتما باید اعتماد به نفس خوبی داشته باشید. اعتماد به نفس کلید اصلی زیبایی و جذابیته اما چرا؟

حتما بخوانید
زیبایی پوست و هر آنچه درباره آن باید بدانید

زیبایی و جدابیت

چرا آرایش کردن برای خانم‌ها مهم است؟

شما به این سوال چه جوابی میدید؟ من وقتی 18 سالم بود احساس میکردم به اندازه کافی زیبا هستم. یادمه در اون سال‌ها برام مهم نبود که حتما آرایش کنم. مخصوصا با پوشیدن لباس‌هایی که رنگشون به چهره ام میومد احساس خوبی نسبت به خودم و ظاهرم داشتم. وقتی به آینه نگاه می‌کردم حس میکردم زیبایی که در نگاهم هست جذابه و از ظاهر خودم رضایت کافی داشتم.

بنابراین فقط از لوازم آرایشی استفاده میکردم که سلامت پوست، مو و دندانم رو حفظ کنه. در این مقطع سنی آرایش کردن برام در اولویت نبود. اما در سالهای بعد کم کم برام اهمیت پیدا کرد. درست از وقتی که به آینه نگاه میکردم و حس میکردم صورتم کمی‌رنگ پریده به نظر میرسه. در واقع زیبایی و جذابیت در وهله اول از نگاه خود ما عبور میکنه. ما دوست داریم به اندازه کافی زیبا و جذاب به نظر برسیم. آرایش کردن برای ما خانم‌ها مهمه چون باعث میشه ما از ظاهرمون راضی باشیم.

گاهی آرایش کردن برای ما خانم‌ها اعتماد به نفس میاره. گاهی بدون آرایش هم از ظاهرمون راضی هستیم و آرایش نمیکنیم. گاهی دوست داریم چهره متفاوتی رو تجربه کنیم. خلاصه اینکه با آرایش یا بدون آرایش، مهم اینه که در اون لحظه که تصمیم میگریم که آرایش کنیم یا نکنیم به اندازه کافی از چهره مون راضی باشیم. نظر شما چیه؟ انتهای این مقاله میتونی نظرت رو بنویسی اینجوری میتونیم از نظرات همه خانم‌ها باخبر بشیم.

آیا آرایش کردن تأثیری در زیبایی دارد؟

الکس جونز، یک محقق فوق دکترا در کالج گتیسبورگ بررسی کرد که استفاده از آرایش (چشم‌های دودی یا لب‌های یاقوتی) چقدر باعث جذابیت کسی می‌شود؟ نتیجه این مطالعه شگفت آور بود: به زحمت. جونز در مقاله تحقیقاتی اش نوشته بود: «ما دریافتیم که گرچه آرایش، چهره‌ها را به طور متوسط ​​جذاب تر می‌کند، اما وقتی کسی در مورد جذابیت شما قضاوت می‌کند، آرایش تنها به حدود 2 درصد از این قضاوت کمک می‌کند».

نتیجه این مطالعه برای من جذاب بود برای شما چطور؟ اما سوال اینجاست که اگر آرایش فقط تأثیر کمی‌بر روی زیبایی خانم‌ها دارد، پس چه عواملی بر جذابیت بیشتر خانم‌ها تأثیر می‌گذارد؟ در همین مطالعه به نوعی به همان عواملی اشاره کرده بود که در ابتدای این مقاله نام برده بودیم. اما یک مورد مهم در این تحقیق عنوان شده بود و تأکید می‌کرد که برخلاف عوامل دیگه کاملا تحت کنترل ماست:

 • حالت چهره، به خصوص لبخند، جذابیت را افزایش می‌دهد.

چرا بعضی از زنان معروفِ بدون آرایش، در بین مردم به زیبایی و جذابیت مشهورند؟

اولین اسمی‌که به ذهنتون خطور میکنه کیه؟ بی شک هدیه تهرانی! بازیگر معروفی که بین مردان به جذابیت و زیبایی مشهورِ و به ندرت حتی با آرایش ملایم جلوی دوربین ظاهر شده. لیلا حاتمی‌یکی دیگه از بازیگرانی است که حتی اسمش در میان زنان جذاب و زیبای جهان در بین بازیگران جهان مطرح شده. جالب تر اینه که این خانم‌ها هیچکدام چشم‌های رنگی و یا موهای بور ندارند. دو فاکتوری که شاید دلیلی برای زیبایی و جذابیت ظاهری خانم‌ها باشد.

حتما بخوانید
10 راهکار برای رشد طبیعی موی خانم ها - مراقبت از موی خانم ها

نظر شما چیه؟ چرا این خانم‌ها حتی بدون آرایش زیبایی و جذابیت خاصی دارند؟ من خیلی از مجله‌های زیبایی جهان را جستجو کردم. همانطور که در بالا هم به چند نمونه اشاره کردم تحقیقات علمی‌نشون دادند که زیبایی و جذابیت بیشتر از اینکه وابسته به آرایش باشه به طرز نگاه، سلامت پوست، مو و دندان و همچنین اعتماد به نفس و بیشتر از همه به جذابیت رفتاری ما وابسته است.

با این همه هیچ تحقیقاتی نمی‌گفت که خانم‌ها برای زیبایی و جذابیت به هیچ گونه آرایشی نیاز ندارند. آرایش کردن نوعی زیبایی و جذابیت رو برای خانم‌ها به همراه داره. البته فوایدی هم برای خانم‌ها داره که در ادامه براتون نوشتم.

فواید آرایش کردن چیست؟

اگر مجله‌های زیبایی معروف جهان را جستجو کنید متوجه می‌شوید بیشتر اون‌ها درباره فواید آرایش در این 6 مورد زیر اتفاق نظر دارند:

 1. آرایش کردن اعتماد به نفس را در خانم‌ها افزایش می‌دهد.
 2. آرایش کردن باعث محافظت از پوست می‌شود.
 3. آرایش کردن به بهبود ظاهر کمک می‌کند.
 4. آرایش باعث می‌شود در عکس‌ها ظاهری زیباتر داشته باشید
 5. آرایش کردن باعث می‌شود جوانتر به نظر برسید.
 6. آرایش کردن باعث می‌شود زمانی را برای رسیدگی به خود اختصاص دهید که حال درونی شما را بهبود می‌بخشد.

چه لوازم آرایشی برای خانم‌ها ضروری است؟

محصولات زیبایی زیادی در بازار وجود دارد. محصولاتی که گاهی باعث می‌شود خانم‌ها را برای خرید همه آن‌ها وسوسه کند. گاهی این لوازم آرایشی بسیار گرانقیمت هستند و اساسا برای زیبایی و جذابیت لوازم اساسی به شمار نمی‌روند. شما به عنوان یک خانم زیبا و جذاب می‌تونید با داشتن این لوازم آرایش ضروری از پوست و زیبایی خود مراقبت کنید:

 1. مرطوب کننده
 2. ضد آفتاب
 3. کرم چشم
 4. کانسیلر
 5. برق لب
 6. ریمل
 7. پاک کننده آرایشی
 8. عطر
 9. مداد ابرو
 10. تونر برای پاکسازی صورت
 11. رژ گونه
 12. رژ لب
 13. سایه چشم
 14. خط چشم

از زیبایی خودت لذت ببر

زیبایی و جذابیت یک امر نسبی است. حتما شما هم دیدید که بعضی خانم‌ها جذابیت خاصی دارند با آرایش یا بدون آرایش. زیبایی و جذابیت در ذات هر خانمی‌وجود دارد. ما در لیلیت مُد بر این باوریم که بانویی قابل احترام و ستایش است. زیبایی و جذابیت برای یک خانم بهانه ای است برای احترام به احساس درونی اش. زندگی پر از زیبایی و جذابیت است. از زیبایی خودت لذت ببر و زندگی را با احساس خوب ماجراجویی کن.

 

 

__________________

منابع:

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *