زیبایی, مراقبت های پوستی

مشکل پوستی و 7 نکته اساسی برای روزهایی که دچار مشکل پوستی می شوید

مشکل پوستی

مشکل پوستی رو نمیشه خیلی سریع رفع کرد اما میشه یکسری مراقبت ها و نکته ها رو رعایت کرد تا تشدید نشه. مشکل پوستی ممکنه برای هر کسی پیش بیاد و معمولا دلایل متعددی داره. به همین دلیل مهمه که در روزهایی که احساس می کنید پوستتون دچار مشکل شده آرامش خودتون رو حفظ کنید تا این مشکل بیشتر نشه. در این مقاله می خونید که:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. ما در مجله لیلیت مد در 4 دسته بندی زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مخصوص خانم ها مطلب می نویسیم. با کلیک روی هر دسته میتونید به مطالب این دسته دسترسی پیدا کنید. این مقاله در دسته زیبایی لیلیت مد قرار داره.

وقتی احساس ناامنی نسبت به ظاهر خود می کنید، اولین کاری که احتمالاً می خواهید انجام بدید اینِ که از جلوی چشم همه دور شوید. چنین احساسی غیر عادی نیست. ولی مشکل اینجاست. استرس در مورد آنچه در مورد خودتون دوست ندارید در واقع اوضاع رو بدتر میکنه. در عوض، هر وقت احساس خوبی در مورد پوست یا بدنتون ندارید، روی تمرین این 7 نکته مراقبتی تمرکز کنید:

 

7 نکته اساسی برای روزهایی که دچار مشکل پوستی می شوید

1. بر زیبایی های خود تمرکز کنید

 • نکته اول برای کمک به رفع مشکل پوستی

سپاسگزار بودن به احساسات شما کمک میکنه تا احساس مثبت بودنِ بیشتری داشته باشید. گذشته رو فراموش کنید و افکار خوشحال کننده رو جایگزین افکار منفی کنید. صبح که از خواب بیدار می شوید، پرده های اتاقتون رو کنار بزنید و بگویید “متشکرم”. برای چند ثانیه چشم هاتون رو ببندید و روز خوبی رو در ذهن خود تصور کنید. این کار به شما کمک میکنه تا روزتون رو به درستی شروع کنید. بهتره، 3 مورد از چیزهایی که در مورد خودتون دوست دارید بنویسید. یا 3 مورد از چیزهایی که از داشتن اون ها سپاسگزارید بنویسید.

 

2. ناامیدی های خود را بنویسید

 • نکته دوم برای کمک به رفع مشکل پوستی

دقیقاً چیزی که باعث آزارتون میشه رو یادداشت کنید.

اگه با احساساتتون مقابله نکنید، در نهایت اون ها باعث آزار شما می شوند. پدیرفتن احساساتمون به ما این امکان رو می ده تا خوشبختی رو لمس کنیم، حتی اگه امروز روزیه که پوستمون دچار مشکلی شده باشه.

بعد از اتمام نوشتن این لیست، راه حلهای احتمالی رو در کنار همون مطلب بنویسید. صحبت با دوست مورد اعتماد، مشغول کردن خود به انجام کاری که بیش از همه دوست دارید از روشهای عالی برای آزاد کردن افکار و احساسات منفی است. آیا تمرین بخشش خود را انجام می دهید؟ این امر میتونه روند زندگیتان رو تغییر بده.

حتما بخوانید
پوست نرمال را چگونه تشخیص دهیم و نکات مهم برای مراقبت از آن

از خودتون بپرسید: چطوری میتونم الان با خودم خوب باشم؟

حتی اگه در حال حاضر چهره یا بدنتون رو دوست نداشته باشید، ولی مهم اینِ که به خودتون عشق بورزید. اشکهاتون رو پاک کنید و سعی کنید هر روز یک کاری انجام بدید تا خودتون رو دوست داشته باشید. این کار میتونه گذراندن یک دوره ماساژ درمانی در خانه، گوش دادن به موسیقی که شما را به رقص وا میداره، خرید یک آبرسان بدن برای کمک به بالا بردن روحیه و یا تماشای یک فیلم کمدی باشه. هر کاری بکنید که باعث میشه احساس بهتری داشته باشید.

 

3. نقل قول های الهام بخش را بخوانید

 • نکته سوم برای کمک به رفع مشکل پوستی

آیا تا به حال با خوندن یک شعر احساس کردید که کاملاً احساستون رو در اون لحظه توصیف میکنه؟  و یا آنقدر زیبا نوشته شده که مو به تنتون سیخ میشه؟

“زیبایی واقعی در یک زن، در روح او منعکس می شه.

که همان محبت و توجهی است که عاشقانه ابراز می کنه و شور و عشقی است که نشان میده.

و زیبایی یک زن با گذشت سالها فقط رشد می کنه.”

آدری هپبورن

 

4. صبور باشید

 • نکته چهارم برای کمک به رفع مشکل پوستی

اگه روتین مراقبت از پوست جدیدی رو شروع می کنید، به پوست خود مهلت بدید تا خود ترمیمی رو انجام بده و بهبود پیدا کنه. احتمالاً وسوسه شدید تا بسیاری از محصولات زیبایی رو امتحان کنید تا مشکل رو برطرف کنید، اما اولین قدم برای ترمیم پوست داشتن صبر و حوصله است. بدون هیچ استرسی.

اگه شروع به استفاده از تمام محصولات پشت سر هم کنید، در واقع مشکل رو بدتر می کنید. پوست شما باید به محصول و روال جدید عادت کنه. به پوستتون اعتماد کنید و این رو بدونید که تمام تلاشش رو برای بهبود این مشکل انجام میده و مشکل پوستی شما به زودی برطرف می شه.

 

5. ذهنیت سالمی داشته باشید

 • نکته پنجم برای کمک به رفع مشکل پوستی

وقتی دچار مشکل پوستی می شوید، چطوری با خودتون صحبت می کنید؟ وقتی به پوستتون فکر می کنید از کلمات منفی استفاده میکنید یا مثبت؟

شما تا زمانی که ذهنیت سالمی نسبت به خودتون نداشته باشید، نمی تونید بهترین دوست خود باشید.

این موضوع قدرتمندی است! ذهنیت شما نه تنها بر سلامتتون، بلکه بر همه مسائل زندگی شما تأثیر می گذاره. به مدت یک هفته تنها روی خودتون تمرکز کنید. روی ذهنیت خودتون. به آنچه می خواهید تمرکز کنید نه به چیزی که نمیخواهید. به دنبال چیزهای خوب باشید و انتظار بهترین ها رو داشته باشید. از صحبت و تفکرات منفی بپرهیزید؛ نگرانی، سرزنش، عصبانیت، شکوه و شکایت.

حتما بخوانید
18 مواد غذایی برای داشتن زیبایی طبیعی: نکات مراقبت از پوست

 

6. تصدیق شبانه

 • نکته ششم برای کمک به رفع مشکل پوستی

اگه روزی رو سپری می کنید که در آن مشکل پوستی دارید، حتما قبل از خواب بعضی از اظهارات مثبتتون رو بیان کنید تا بتونید روزتون رو با آرامش به پایان برسونید. چند نمونه از کارهایی که قبل از خواب باید انجام بدید عبارتند از:

 • امروز تمام تلاشم رو کردم.
 • فردا روز فوق العاده ای خواهم داشت.
 • خودم رو دوست دارم.
 • پوست و بدنم رو دوست دارم.
 • میتونم اون رو انجام بدم.

 

7. افکار دیگران نسبت به خود را نادیده بگیرید

 • نکته هفتم برای کمک به رفع مشکل پوستی

آیا در مورد اظهار نظر کردن دیگران در مورد آکنه یا سلولیتتون نگران هستید؟ اگه مرتب به این فکر می کنید که آیا دیگران مثل ما باعث استرس میشوند یا نه؟ این امر منجر به مشکلات پوستی بیشتری می شه. وقتی احساس کردید که از ایرادات خود خجالت می کشید با شروع مهربانی کردن به خود و یا حتی انجام کار خوب برای شخص دیگه ممکنه باعث بشه کمتر در مورد آنچه دیگران در مورد شما فکر می کنند نگران باشید.
خودتون رو بخاطر روزهایی که دچار مشکل پوستی میشوید، مقصر ندونید. برای همه ما اتفاق می افته. به جای اختلال فکری، آرامش رو انتخاب کنید. نعمتهایی که بهتون عطا شده رو بشمارید، نه لکه های پوستی تون رو. از پسش بر می آیید، مطمئن باشید!

 

لیلیت مد

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. در لیلیت مد سه بخش اساسی داریم:

 • مجله لیلیت مد: مجله لیلیت مد که در 4 دست زیبایی، مد و فشن، سبک زندگی و خانه داری مطالب مخصوص خانم ها رو در اون می تونید دنبال کنید.
 • لیلیت شاپ: فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم ها که تموم محصولاتی که در اون می بینید برای خانم هاست.
 • سرزمین لیلیت: جایی برای عضو شدن شما خانم های ایرانیه. وقتی در سرزمین لیلیت عضو میشید یک پروفایل شخصی براتون ایجاد میشه به علاوه یک کیف پول که در اون مقداری پول وجود داره که باهاش میتونید از لیلیت شاپ هر چیزی که دوست دارید بخرید. اگه هنوز در این بخش عضو نشدید میتونید همینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کنید و در اون عضو بشید. زندگی همیشه به کامتون باشه!

 

 

 

__________________

منبع:

7 Self-Love Tips for Bad Skin Days

به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *