خانه داری

20 گفتار از زنان بزرگ و مشهور در رابطه با خانه داری زنان

خانه داری زنان

خانه داری زنان بیشتر وقت ها یک مسئله مهم برای خانم هاست. بیشتر خانم ها دوست دارند بدونند زنان بزرگ و مشهور هم خانه داری می کردند یا نه. در این مقاله خواستم کمی درباره این موضوع صحبت کنیم. قبلا درباره اینکه آیا خانه داری یک شغلِ یا نه صحبت کرده بودیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که همه خانم ها یک خانم خانه دار هستند حتی خانم های شاغل. پیشنهاد می کنم خوندن این مقاله رو از دست ندید. اما در این مقاله سراغ زنان مشهور جهان رفتم که درباره خانه داری نظر دادند.

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه مخصوص خانم هاست. خانه داری در هر جای جهان مسؤلیتش به عهده خانم هاست. پس کجا بهتر از اینجا برای صحبت کردن درباره خانه داری؟ احتمالا برای شما جالبه که بدونید نظر زنان بزرگ و مشهور جهان درباره خانه داری چی هست. چون همه این خانم ها خارجی بودند من سعی کردم قبل از مطرح کردن نظراتشون خودِ خانم ها رو براتون معرفی کنم تا بدونید به چه دلیل مشهور و مهم هستند.

نظر زنان بزرگ و مشهور در رابطه با خانه داری زنان چیست؟

1. کاترین هوتون هپبورن

کاترین هوتون هپبورن بازیگر سینما، صحنه و تلویزیون آمریکا بود. کاترین به مدت 60 سال به عنوان یک خانم پیشگام هالیوود به شخصیتی مستقل و مستحکم مشهور بود.

خانه داری و مادر بودن بزرگترین شغل در جهان است. اما اگر علاقه ای به آن ندارید، این کار را نکنید. من یک مادر وحشتناک هستم.

2. الیزابت آن فورد

الیزابت آن فورد از سال 1974 تا 1977 به عنوان همسر رئیس جمهور جرالد فورد بانوی اول ایالات متحده بود. او به عنوان بانوی اول در سیاست های اجتماعی فعال بود.

 یک زن خانه دار به اندازه زنی که شاغل است و در بازار درآمد کسب می کند شایسته افتخار است. تربیت فرزندان را یک کار مسئولانه می دانم. در حقیقت، یک زن خانه دار خوب به نظر من کار سخت تری انجام می دهد تا زنی که بیرون از خانه شاغل است و برای آن حقوق دریافت می کند.

3. روزان بار

روزان چری بار بازیگر، کمدین، نویسنده، تهیه کننده و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری است. روزان، کار خود را با استندآپ کمدی آغاز کرد. او برای کار در یک نمایش برنده جایزه امی و گلدن گلوب بهترین بازیگر زن شد.

من به عنوان یک زن خانه دار احساس می کنم اگر وقتی شوهرم از سر کار به خانه می آید همین که بچه ها هنوز زنده هستند، یعنی من کار خود را انجام داده ام.

من خودم را “الهه خانگی” می نامم.

4. آنتیا ترنر

یک مجری تلویزیون انگلیسی بود. او از 1992 تا 1994 میزبان Blue Peter و از 1994 تا 1996 میزبان GMTV بود.

اگر خانه دار هستید، به آن افتخار کنید.

5. ژرمن گریر

ژرمن گریر، نویسنده و روشنفکر عمومی استرالیایی است که به عنوان یکی از صدای اصلی جنبش فمینیستی رادیکال در نیمه دوم قرن بیستم شناخته می شود.

زن خانه دار در ازای تأمین امنیت شغل دائمی خود، بدون مزد در خانه شوهرش کار می کند: حقوق او کم است و در قبال دوام شغل خود دستمزد پایین تری را می پذیرد، که برای یک زن کسر شأن است. کارمندانی که کمترین دستمزد را می گیرند را می توان اخراج کرد. زنان خانه دار هیچ پس انداز و مهارتی ندارند که بتوانند با آنها در جاهای دیگر چانه بزنند پس برای اینکه اخراج نشوند به کار خود ادامه می دهند.

6. مرلین مونرو

مرلین مونرو بازیگر، مدل و خواننده آمریکایی بود. او که به بازی در شخصیت های کمدی “بمب بور” معروف بود، یکی از محبوب ترین سمبل های جنسی دهه 1950 و اوایل 1960 شد و نشانگر تغییر نگرش دوران، نسبت به جنسیت بود.

من خیلی خیالپردازی می کنم. یک زن خانه دار بودن یکی از خیالاتی است که همیشه با خود دارم. فکر می کنم اصلا من خودم یک خیال باشم.

7. لورتا کوتین پوگربین

لورتا “لتی” کوتین پوگربین نویسنده، روزنامه نگار، مدرس و فعال اجتماعی آمریکایی است. او سردبیر و بنیانگذار مجله خانم، نویسنده یازده کتاب است و مشاور تحریریه ویژه برنامه Free to Be … You and Me بود که برای آن جایزه امی را کسب کرد.

از هیچ کارگری در دنیا انتظار نمی رود که برای اتاق، اثاثیه و عشق کار کند، به جز خانم خانه دار.

8. باربارا رز برگمان

باربارا رز برگمان یک اقتصاددان فمینیست بود. کارهای او بسیاری از موضوعات را از مراقبت از کودکان و مسائل جنسیتی گرفته تا فقر و تأمین اجتماعی را پوشش می دهد.

زن خانه دار بودن، عضو بودن در یک شغل بسیار عجیب و غریب است. یکی از خصوصیاتی که هیچ ویژگی دیگری ندارد. ماهیت وظایفی که باید انجام شود، روش پرداخت، شکل نظارت، سیستم تصدی گری، بازاری که کارگران در آن شغل پیدا می کنند، همه اینها در خانه داری با مشاغل دیگر بسیار متفاوت است.

9. النور فلورانس راتبون

النور فلورانس راتبون یک نماینده مستقل انگلیس در پارلمان بود. او مبارزات طولانی مدت برای تصویب قانون کمک هزینه خانواده و حقوق زنان در کارنامه خود دارد.

به نظر من هیچ شغلی در جهان وجود ندارد که مانند زن خانه دار بر کارایی و خوشبختی اعضای سایر مشاغل آنقدر مستمر و نفوذپذیر تأثیر بگذارد.

10. دوریس دی

دوریس دی بازیگر، خواننده و فعال رفاه حیوانات آمریکایی بود.

این تنها جاه طلبی بود که من تا به حال داشته ام – نه رقصیدن یا ستاره سینمای هالیوود بودن – بلکه خانه دار بودن در یک ازدواج خوب.

11. جسی شرلی برنارد

جسی شرلی برنارد جامعه شناس و یکی از محققان فمینیست بود. وی پیشرو مداوم اندیشه فمینیسم در جامعه شناسی آمریکا بود.

خانه دار بودن، زنان را مریض می کند. بنابراین ممکن است زنان متأهل بگویند که خوشحال هستند زیرا مریض هستند. برای خوشبخت بودن در رابطه ای که موانع زیادی برای زنان ایجاد می کند، همانطور که ازدواج سنتی باعث بوجود آمدن این موانع می شود، زنان باید کمی از نظر روانی بیمار باشند.

12. ویلما اسکات هاید

ویلما اسکات هاید نویسنده و فعال اجتماعی فمینیست آمریکایی است که رهبر جنبش فمینیستی در ایالات متحده بود.

من به خودم عنوان “خانه دار” نمی دهم. به این دلیل که من با خانه ازدواج نکرده ام که خودم را خانه دار بنامم.

13. تری مک میلان

تری مک میلان داستان نویس آمریکایی است. شخصیت های زن در کارهای او بارز هستند.

من می توانم یک زن خانه دار باشم. اگر بتوانم مردی را پیدا کنم که مثل یک زن خانه دار با من رفتار نکند.

14. آن روزاموند اوکلی

آن روزاموند اوکلی جامعه شناس، فمینیست و نویسنده انگلیسی است. او استاد و بنیانگذار و مدیر موسسه علوم اجتماعی در انستیتوی آموزش UCL دانشگاه است.

مادر خوب بودن همان خصوصیات زن خانه دار خوب را ندارد. اینکه همیشه در حال رسیدگی به کودکان باشید و آن ها را تمیز و مرتب نگه دارید ممکن است علاقه به رشد فردی و مستقل بودن را از کودکان بگیرید.

15. گابریل برتون

گابریل برتون رمان نویس و فیلمنامه نویس فمینیست آمریکایی بود.

هیچ کس گوشه گیر و افسرده نیست، اما زنان خانه دار با این مسئله دست و پنجه نرم می کنند.

16. اوا گابور

اوا گابور بازیگر، زن بازرگان، خواننده و اجتماع دوست مجارستانی-آمریکایی بود. او به دلیل بازی در سریال کمدی تلویزیونی Green Acres در سالهای 71-1965 به عنوان لیزا داگلاس، همسر شخصیت ادی آلبرت، الیور وندل داگلاس، شهرت زیادی داشت.

یک خانم خانه دار معمولی برای استراحت و لذت بردن از غذا به رستوران می رود. اما وقتی «اوا» -اشاره به شهرت خودش دارد – وارد رستوران می شود، مرکز توجه قرار می گیرد.

17. مارگارت هیلدا تاچر

مارگارت هیلدا تاچر یک سیاستمدار انگلیسی بود که از 1979 تا 1990 به عنوان نخست وزیر انگلیس و از 1975 تا 1990 به عنوان رهبر حزب محافظه کار فعالیت می کرد.

چه بسیار مشهور است که بگوییم، “بیشتر روی این مورد سرمایه گذاری کنید یا بیشتر روی آن مورد هزینه کنید.” و البته، همه ما علایق خودمان را داریم و هر کداممان دلایل خودمان را برای انتخابمون میاریم. من می دونم که باید از پس نقشی که انتخاب می کنم بربیام. هر کس باید بتواند در هر شغلی از پس انجام آن بربیاید، همانطور که هر زن خانه داری باید نقشش را به درستی انجام دهد و هر دولتی نیز باید وظایفش را درست انجام دهد.

18. کارولین لیویت

کارولین لیویت داستان نویس آمریکایی است. او نویسنده پرفروش نیویورک تایمز در کتاب “آیا این فردا است و تصاویر از شما” و همچنین 8 رمان دیگر از جمله “دنیای زیبا بی رحمانه” و “با یا” است.

زنان خانه دار دهه 1950 قرار بود هر شب وعده های غذایی برای شوهران سخت کوش خود درست کنند.

19. مارگارت مید

مارگارت مید یک انسان شناس فرهنگی آمریکایی بود.

هر زن خانه دار روستایی گویی وقت خود را صرف ریاست نیروگاهی می کند که بتواند کاخ یک امپراتور روم را با صد برده کارمند اداره کند.

20. الیزابت تیلور

الیزابت تیلور یک بازیگر، زن بازرگان و انسان دوست انگلیسی _آمریکایی است. او کار خود را به عنوان بازیگر کودک در اوایل دهه 40 آغاز کرد و یکی از محبوب ترین ستاره های سینمای کلاسیک هالیوود در دهه 1950 بود.

من وانمود نمی کنم که یک زن خانه دار معمولی هستم.

خب نظر شما چیه؟ من سعی کردم نظرات مختلف رو اینجا بنویسم. چون قرار نیست سیاه نمایی کنیم یا اینکه بگیم خانه داری بهترین کار در جهان برای خانم هاست. من که قبلا نظرم رو گفتم. از اسم این مقاله پیداست که نظرم چیه اگه دوست داشتید می تونید مقاله همه خانم ها یک خانم خانه دار هستند حتی خانم های شاغل رو بخونید. نظر شما چیه؟ انتهای همین مقاله می تونی نظرت رو بنویسی تا بدونیم خانم های ایرانی درباره خانه داری چه نظری دارند.

حتما بخوانید
سریع تمیز کردن خانه: 11 نکته کارآمد برای نظافت منزل

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه اینترنتی مخصوص خانم هاست. ما اینجاییم که درباره مسائل خانمانه با هم صحبت کنیم. با هم وقت بگذرونیم و کنار هم یک انجمن بسازیم و خلاصه تا می تونیم از زندگی لذت ببریم. برای همین دعوت می کنم اگه هنوز در سرزمین لیلیت عضو نشدی همینجا روی سرزمین لیلیت کلیک کن و در مجله و فروشگاه لیلیت مد عضو شو و برای خودت یک پنل کاربری بساز. با عضو شدن در لیلیت مد تو هم یک لیلیت خواهی بود و میتونی در لیلیت شاپ خرید کنی و از کلی تخفیف و جایزه لذت ببری.

 

 

_______________________

منابع:

Housewife Quotes

Housewife Sayings and Quotes

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *