خانه داری

10 قانون طلایی که از شما یک خانم خانه دار خوشحال می سازد

خانم خانه دار خوشحال

همه خانم ها یک خانم خانه دار هستند. حتی خانم های شاغل. چون خانه همیشه با حضور یک خانم کامل میشه. خانم های خانه دار خوشحال کسانی اند که این ده قانون طلایی رو در زندگی به کار می برند. در این مقاله می خوایم این ده تا قانون رو با هم مرور کنیم.

انتهای مقاله هم قانون هایی که شما نوشتید رو می خونیم. تعداد خانم های خانه دار خوشحال خیلی زیادِ. بعد از خوندن این قانون ها می فهمیم یا ما هم تا الان یک خانم خانه دار خوشحال بودیم و یا برای اینکه یک خانم خانه دار خوشحال باشیم قوانین ساده ای رو باید رعایت کنیم. در این مقاله می خونیم:

لیلیت مد یک مجله و فروشگاه مخصوص خانم هاست. خانم های خانه دار خوشحال قطعا دوستان اصلی ما هستند. ما در لیلیت مد تلاش می کنیم فضایی خوشحال و صمیمی برای خانم ها بسازیم. خانم هایی که دوست دارند خوشحال باشند و زندگی خوبی رو تجربه کنند. راستی اول مقاله اشاره کردم که همه ما خانم ها یک خانم خانه دار هستیم حتی خانم های شاغل. اگر نمیدونید منظورم دقیقا چیه و یا دوست دارید بدونید چرا این حرف رو زدم می تونید مقاله همه خانم ها یک خانم خانه دار هستند حتی خانم های شاغل  رو بخونید.

فعلا بریم سراغ این مقاله تا قوانین طلایی که باعث میشن خانم های خانه دار خوشحالی باشیم رو بخونیم.

یک خانم خانه دار خوشحال چه کارهایی انجام میده ؟

یک خانم خانه دار خوشحال میتونه 10 تا قانون طلایی رو در زندگیش به کار ببره و همیشه شادباشه. این ده قانون طلایی به ما کمک میکنه یادمون بمونه برای خوشحال بودن قرار نیست کار عجیب غریبی انجام بدیم. گاهی باید یکسری کارها رو انجا ندیم. گاهی باید فقط خیلی جدی نگیریم و اجازه بدیم زندگی آسون تر بگذره.

اما در نهایت یاد می گیریم خیلی ساده میتونیم همیشه یک خانم خانه دار خوشحال باشیم. این ده قانون طلایی رو با هم مرور می کنیم و دربارش با هم گپ می زنیم. اگر قانون دیگه ای هم شما بلدید که جزو این ده قانون نبود انتهای این مقاله بنویسید تا همگی با هم زندگی خوشحال تری رو تجربه کنیم.

1. غر نزنید

تحت هیچ شرایطی غر نزنید. راه بهتری هم برای نشان دادن اعتراض یا نارضایتی به همسر یا افراد خانواده وجود داره. وقتی برای مشاوره قبل از ازدواج مجبور بودیم بشینیم تا تایم مشاوره تموم بشه و مجوز ازدواجمون به صورت قانونی صادر بشه. خانمی که به عنوان مشاور در حال صحبت بود حرف جالبی زد. من به حرفش عمل کردم به نظرم نکته فوق العاده ای بود.

خانم مشاور گفت نه تنها مردها اساسا هیچ انسانی دوست نداره غر بشنوه. با این حال مردها معمولا نمی فهمند شما برای چی غر می زنید یا دقیقا از چه چیزی شاکی هستید. به جای غر زدن و یا حتی قهر کردن و قیافه گرفتن خیلی مستقیم و واضح به همسرتون بگید که از فلان چیز ناراحت و دلخورید. همین. ادامه هم ندید. ممکنِ همون ابتدا واکنش بدی هم نشون بده اما باز هم شما ادامه ندید. گفتن همین مسئله به راحتی می تونه از تکرار اون توسط همسرتون جلوگیری کنه یا اگر رفتاری باشه که مدتها عادتش بوده در طول زمان کم و کم تر میشه.

به هر حال در وهله اول اگر می خواهید زندگی شادی رو تجربه کنید به هیچ وجه غر نزنید. همه زندگی ها مشکلات مخصوص به خودشون رو دارند و با غر زدن فقط انرژی منفی بیشتری وارد زندگیتون می کنید. پس قانون اول برای اینکه یک خانم خانه دار خوشحال باشی اینِ که غر زدن رو فراموش کنید.

حتما بخوانید
خوشبو کردن خانه با 7 روش ساده – داشتن خانه ای همیشه خوشبو

2. مغرور باشید

خانه داری اصلا کار پیش پا افتاده و ساده ای نیست. اگر یک خانم خانه دار تمام وقت هستید به خودتون مغرور باشید و به توانایی هاتون ببالید. نیازی نیست ارزشمند بودن کارتون رو همه آدم های روی زمین درک کنند تا شما به خودتون افتخار کنید. راز شاد زندگی کردن همه آدم ها اینِ که خودشون خودشون رو باور داشته باشند. خودشون رو دوست داشته باشند. به خودشون افتخار کنند و اساسا زندگی رو اونقدرها جدی نگیرند که باعث بشه زندگی سختی رو تجربه کنند. همین مسئله به تنهایی میتونه باعث بشه ما یک خانم خانه دار خوشحال باشیم.

3. به دنبال خودِ واقعی تون باشید

همه انسان ها به خصوص ما خانم ها نیاز داریم برای شاد بودن خودِ واقعی مون رو پیدا کنیم. ما خانم ها بیشتر باید خودمون رو از فشارهایی که جامعه بهمون وارد میکنه و بکن نکن هایی که به ما دیکته می کنه نجات بدیم. بنابراین اگر بخوایم یک خانم خانه دار شاد باشیم حتما باید بدونیم که خودِ واقعی ما از انجام چه کارهایی لذت می بره. چه کارهایی به ما احساس مفید بودن واقعی میده.

اگر شما یک خانم خانه دار تمام وقت هستید و از این بابت احساس رضایت کامل دارید بهتون تبریک میگم. هیچ قانونی نمیتونه به شما شرایطی رو تحمیل کنه که دوستش ندارید. از زندگیی که دارید با تمام وجود لذت ببرید و یک خانم خانه دار شاد باشید.

رابطه جنسی برقرار کنید

رابطه جنسی برقرار کنید

4. رابطه جنسی برقرار کنید

زندگی شاد وقتی ساخته میشه که فشارهای بیرونی رو کم و کم تر کنیم. یک زندگی شاد در روابط سالم و شاد خلاصه میشه. هیچ چیزی نباید به زندگی زناشویی ما خدشه وارد کنه. بعض وقت ها فشار زندگی روزمره یک خانم خانه دار باعث میشه همیشه خسته باشیم و شاید میلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشیم. فراموش نکنید ما چه یک خانم خانه دار تمام وقت باشیم و چه یک خانم خانه دار نیمه وقت هیچ چیز نباید ما رو از داشتن لذت یک رابطه جنسی شاد محروم کنه.

5. خانه ای صمیمی بسازید

چرا خانه داری انقدر در زندگی مهمِ؟ اساسا خانواده تشکیل میشه که در یک خانه زندگی کنه. خونه فضایی صمیمی می طلبه. آدم ها فقط وقتی کنار هم خوشحال و شاد زندگی می کنند که در یک خانه صمیمی گرد هم جمع بشن. قبل از اینکه خیلی برامون مهم باشه که همیشه خونه تمیز و مرتب باشه و همه چیز همیشه در جای خودش قرار بگیره. بهترِ برامون مهم باشه خونه ای صمیمی و شاد داشته باشیم. خونه صمیمی جاییِ که خانم خونه در اون شاد و خوشحال باشه.

خانمِ خانه دار خوشحال به طور فطری خونه ای میسازه که در اون صمیمیت وجود داره. اساسا همیشه خانم ها یک جزئیاتی در خونه به کار می برند که مختص خودشونه. مثلا بعضی خانم ها عاشق گل و گیاه هستند و گوشه ای از خونشون رو پر از گیاه کردند. با این همه یک خانمِ خانه دار خوشحال میتونه به سبک خودش یک خونه صمیمی داشته باشه.

6. زندگی با طعم و بوی خوش بسازید

یکی از چیزهایی که حس خیلی خوبی به آدم میده پیچیدن عطر و بوی خوش در خونه است. همه ما این حس و حال خوب رو تجربه کردیم. وقتی عطر یک غذای خوشمزه در خونه پیچیده و اساسا این حس خوب رو مامان ها برامون بوجود آوردن. و از طرفی خودِ آشپزی کردن حس و حال خوبی به آدم میده و حس زندگی و زندگی کردن رو تقویت میکنه. پس با طعم و بوی خوش زندگی خانه داری کنیم. من اعتقاد دارم یک خانم خانه دار خوشحال زندگی رو خوش عطر و بو می سازه.

دوستی و رفت و آمد رو فراموش نکنید

دوستی و رفت و آمد رو فراموش نکنید

 

حتما بخوانید
همه خانم ها یک خانم خانه دار هستند حتی خانم های شاغل 

7. دوستی و رفت و آمد رو فراموش نکنید

بعضی وقت ها تصورمون از خانم های خانه دار این هست که گوشه گیر و منزوی هستند و نمی تونند خیلی راحت در اجتماع حضور داشته باشند. اما این تصور کاملا تصور غلطی هست. از طرفی اگر تا به حال این کار رو انجام ندادید حتما امتحانش کنید. سعی کنید دوستان خوبی برای خودتون پیدا کنید و یا با دوستان قدیمی که همراهی باهاشون هنوز ارزشمندِ رفت و آمد کنید.

یادمون باشه انسان با دوستی و رفاقت و محبت و تعامل با دیگر انسان هاست که میتونه احساس سرزندگی و شادی کنه. بنابراین صرفا چون یک خانم خانه دار هستید روابطتون رو تنها به فامیل و آشنا محدود نکنید. دوستی و رفت و آمد سالم همیشه میتونه از ما خانم های خانه دار خوشحال تری بسازه.

8. وقتت رو صرف کاری کن که دوست داری

این جمله رو من همیشه برای خودم تکرار می کنم. نباید بگذاریم زندگی و شرایطی که برامون بوجود میاد به جای ما تصمیم بگیره. همیشه باید زمانی برای خودمون بگذاریم. همیشه میتونیم و باید بتونیم که وقتمون رو صرف کاری کنیم که دوست داریم. قطعا اینطوری یک خانم خانه دار خوشحال تری خواهیم بود.

9. زندگی رو خیلی جدی نگیرید

هیچ چیز زندگی اونقدر جدی نیست که بخوایم برای تک تک اتفاقاتی که برامون میفته غصه بخوریم. یا زمان زیادی رو برای رفع مشکلات زندگی صرف کنیم. اگر کاری از دستمون بر نمیاد و باید منتظر باشیم تا زمان همه چیز رو حل کنه پس زندگی رو خیلی جدی نگیرید.

خوشحال بودن به این دلیل اتفاق نمیفته که کسی دارویی میخوره و یا همه امکانات در زندگیش مهیاست. برای اینکه بتونیم یک خانم خانه دار خوشحال باشیم نباید بیش از اندازه به جزئیات بی اهمیت زندگی توجه کنیم. جزئیاتی مثل مرتب نبودن خونه به مدت چند روز یا خستگیِ مراقبت شبانه روز از کودکمون که مریض بوده و یا مسائلی شبیه به این.

این اتفاقات همیشه هست و هیچ وقت قرار نیست به طور کامل تموم بشه. برای خانم خانه دار خوشحال بودن نباید منتظر باشیم همه کارهای ریز و درشت زندگیمون ناگهان تموم بشن و ما هیچ دغدغه ای نداشته باشیم. فقط باید همه چیز رو بیش از اندازه جدی نگیریم.

10. از زندگی که دارید راضی و شکرگزار باشید

خیلی از ما خانم های خانه دار زندگی خوبی داریم. کم یا زیادش مهم نیست. مهم اینِ که در زندگیی هستیم که با وجود همه مشکلات و گرفتاری ها هنوز کلی دلیل داریم که زندگیمون خوبِ. اگر چنین زندگیی داریم باید بتونیم رضایت داشته باشیم و شکرگزار باشیم. خانم خانه دار خوشحال خانمی است که یاد گرفته کوچکترین مسئله ای رضایتش رو از زندگی از بین نبره. یاد گرفته شکرگزار زندگی خوبش باشه.

شکرگزاری گاهی تمام زندگی ما رو متحول میکنه. اگر باور داشته باشیم که خداوند هیچ وقت برای ما بد نمی خواد میتونه نگرشمون رو به زندگی تغییر بده و احساس رضایتمندی ما رو چند برابر کنه. خانم خانه دار خوشحال کسی نیست جز شمایی که بدنبال خوشحالی هستید. پس حتما میتونی خوشحال هم زندگی کنی. بهتون تبریک میگم برای این نگرش خوب و فوق العاده مهمی که به جهان و زندگیتون دارید. و بدنبال خوشحالی هستید و از همه مهم تر برای خودتون ارزش قائلید و وقت می گذارید.

به سرزمین لیلیت خوش آمدید

ما در لیلیت مد هدفمون اینِ که خانم ها برای خودشون ارزش قائل باشند و برای خودشون به اندازه کافی وقت بگذارند. اینکه شما الان اینجا هستید و دارید این مقاله رو می خونید یعنی ما به هدفمون رسیدیم. شما یکی از لیلت های «سرزمین لیلیت» هستید. در سرزمین لیلیت همه خانم ها یک لیلیت قابل احترام هستند که برای خودشون وقت می گذارند و از زندگی لذت می برند.

 

__________________

منبع:

10 golden rules for happy housewives

 

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

One thought on “10 قانون طلایی که از شما یک خانم خانه دار خوشحال می سازد

  1. مروارید گفت:

    ممنونم ازتون خیلی عالی…….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *